Poštnina z USA

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Rad bi nekaj naročil z USA v vrednosti priblizno 1500 dolarjev. Kakšno poštnino & carino lahko pričakujem?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Vse skup okol 500 dolarjev. Seveda je odvisno od teže in volumna paketa.

Računat morš tako. Na Taricu morš pogledat kok je carina za uvoz za to kar bi rad uvozu. Potem morš pa še prištet 20% od "vrednost nakupa+poštnina+carina".
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
sratka, iz amerike se ti skoraj ne splača naročat, ker si na istem če kupit pri nas. Poglej po evropi...
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
To ti pravis.
smirk-1.gif


Preverjeno se splaca marsikaj narocit.
smile-1.gif
 

platium

Zelenc'
20. nov 2007
18
0
1
Jst sem dal za paket v vrednosti pod 100$, okol 100$ za poštnino (nisem čist ziher, pozabu točno cifro), pršl ke v 1 tednu (baje da bi še prej, če nebi biu v enem state-u praznik). Je blo pa z UPS poslano.

Poklič na UPS Slovenija, pa vpraši kok pa kej

Lp
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Tako smo se enkrat menili pa malo preračunavali...nisem še naročal pa ne vem kako to zgleda, mislim pa da si bom mogel vsak čas umislit kak ebay nakup, ker cene izdelkov pri nas ubijajo dobesedno...

Bi mi lahko recimo kdo pogledal kolikšno ceno imajo pancerji Atomic b90 drugod po svetu. Rqd bi izračunal koliko bi me prišlo s poštnino. Pri nas so 300€.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
UPS, Fedex in ostali kurirji imajo precej drage storitve. Nekajkrat cenejše je pošiljanje z USPS (ameriška pošta).
Na njihovi strani KLIK lahko enostavno izračunaš poštnino za Slovenijo.
Kar sem jaz kupoval v ZDA, sem vse prodajalce prosil, če lahko pošljejo preko USPS. Do sedaj sem še vse dobil in to v zglednem času...
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Katerega špediterja si pa potem izbral? Ali je bil špediter Pošta Slovenije?
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Paket je dostavila Pošta Slovenije. Kako to misliš koga sem izbral? jaz nisem nič izbiral...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik GTI_Fan pravi:

Kar sem jaz kupoval v ZDA, sem vse prodajalce prosil, če lahko pošljejo preko USPS. Do sedaj sem še vse dobil in to v zglednem času...




same here, so kr ql
cool-1.gif




drgač pa kot primer - za paket v vrednosti 100k bivših sit sm v končni fazi pol odštel še 25k sit za poštnino in carino...





pol pa še čist tko za info - enkrat drugič naročim nekaj iz Japonske in imam za paket v vrednosti 200€ pol še 90€ stroškov, od tega 30€ za pošiljko z letalom do SLO in pol 60€ za carino in poštnino v SLO.. mislim ej...
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Če boš pošiljal avto za 1500$ te bo transport zelo drago prišel, če pa kupuješ notesnik cca 4kg težek bo pa razlika v ceni transporta bistveno nižja kot za avto...
bonk.gif


Kot je že nekdo omenil te pride najceneje USPS.com ( Unated states postal service), so pa res letos malo spremenili pakete dostav, tako da economy ni več na voljo, tvoj prodajalec naj se pozanima koliko te bo stalo in ti naj to zraven priračuna. lahko si pa sam informativno izračunaš če veš težo in dimenzije: http://postcalc.usps.gov/