Postavitev strani (wordpress) na spletni strežnik?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.719
368
83
Hej vsem.

Zanima me eno, tako bolj osnovno vprašanje. Kako postavit spletno stran na strežnik? Gostovanje imam že zakupljeno. Ker imam trenutno delujočo spletno stran lokalno, na računalniku, me zanima, kaj je boljše:

-Prekopirati vse datoteke na spletni strežnik (kako je potem s konfiguracijo baze)
-Na strežniku s pomočjo namestitvene skripte namestit svež Wordpress (ali pač prekopirati svež WP na strežnik in tam pognati namestitev WP) in tam ponovno ustvarit vse podstrani? Css pa tako ali tako samo prekopiram...

Ker gre za predstavitveno stran (6 fiksnih strani), nimam dosti dela, četudi izberem drugi postopek. Zanima me pač tako, kaj je dobra praksa in kakšne so prednosti ali slabosti obeh načinov... V kratkem bom na strežnik postavil tudi spletno trgovino (Opencart - imam tudi že lokalno na disku skoraj narejeno do konca - vsaj izgled) in me tudi zanima, če je postopek enak kot pri Wordpress.

Pa hvala lepa za vaša mnenja in pomoč že vnaprej.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
- preneseš datoteke ( (s)ftp ).
- preneseš bazo (phpMyAdmin)
- v wp-config.php popraviš podatke za povezavo na bazo
- v administraciji WP popraviš domeno na katero je vezan WP.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Datoteke lahko kar prekopiraš, edino v configu boš verjetno moral popraviti nastavitve za bazo. Vse strani in vsebine pa so itak shranjene v podatkovni bazi. Bazo lahko prekopiraš preko phpmyadmin (na starem serverju export, na novem import), lahko pa kar v wordpressu - exportaš vse podatke in jih v novem importaš.