Pošta Slovenije

dask

Fizikalc
21. sep 2023
237
232
43
Pošta, pa se je popravila glede paketov. Te lepo pokličejo in če te ni doma dobiš listek v nabiralnik in po novem meil in viber z QR kodo, katero pri prevzemu zgolj poskenira na okencu. Upam, da ni to zgolj muha enodnevnica.
Pri nas v "vukojebini" to funkcionira že nekaj časa.... je pa res, da je poštar mene klical že prej, ker me pozna ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.578
5.586
113
Posta v vukojebinah in posta v mestih je, kot da ne gre za isto firmo... "Where everybody knows your name" ima tudi svoje prednosti...
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
583
40
28
Danes dobil paket preko PS, in ni noben klical ali kakorkoli me obvestil da paket prihaja. Okolica LJ.

LP
Torus
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.254
4.756
113
Pri meni tudi vedno kličejo in uresničijo tudi "glasbeno željo" ter otroku pripeljejo na firmo, če je v službi. Je pa tista lokacija bližje pošti.
Za hladilnik so klicali s kakim vozilom ga lahko pripeljejo in če se strinjam, da ga v kombi dajo leže za tistih 10 minut, ker bo z 20 tonskim tovornjakom problem na dvorišču.
Slabost naše lokalne pošte je samo, da nima paketomata. Meni je ob standardni poti in vseeno bi včasih raje videl, da mi da v paketomat kot pusti pri hiši. Čeprav do sedaj še ni bilo problema. GLS ima paketomate v kraju in veliko pošiljk preusmerim tja.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.328
1.193
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Slabost naše lokalne pošte je samo, da nima paketomata. Meni je ob standardni poti in vseeno bi včasih raje videl, da mi da v paketomat kot pusti pri hiši
Načrtuje se precejšnje povečanje števila paketomatov, tudi kasneje, ob neuspeli dostavi, boš lahko paket preusmeril v paketomat, kar do sedaj ni bilo mogoče.
Danes dobil paket preko PS, in ni noben klical ali kakorkoli me obvestil da paket prihaja. Okolica LJ.

Kje točno je ta okolica Lj? Že do sedaj je bilo klicanje naslovnika obvezno, po novem pa so še zaostrili, obvezen klic najmanj 15 minut pred dostavo. Je pa res, da ni čisto na vseh paketih telefonske.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe

tomi

Guru
1. sep 2007
18.033
9.198
113
40
MB
Pa bo preusmeritev mozna prej al pa da bo isti dan?
Ker trenutno je to malo hec.
Da caka postarja na posti pildek z preusmeritvijo ko se vrne z dostave, pa gre pol drugi dan ponovno v dostavo
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.103
3.588
113
Marlbor
Sem sel prav preverit skatlo in da, kontakt je bil na skatli. Dodatno, ker je bila carinska posta, sem vnesel telefon tudi v spletni obrazec, tako da stevilko so prav gotovo imeli.
S tem pa imam tudi jaz enake izkušnje, kar pride s carinske pošte, samo vržejo na stopnice.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.047
5.168
113
No takole pa izgleda, ko dostavljalec vrže paket pred vrata, brez da bi poklical. Ni ravno poštarska uniforma, a ne. Če bi poklical, ali vsaj pozvonil, ker sem doma, bi mu razložil, da paket sploh ni za mene.
SmartSelect_20240517_113953_Sricam.jpg
 
  • Haha
Reactions: brane_new