Posoja denarja znancu

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Človek, ki ima za 40k€ avto mora delat med 7 in 20 ?

hm hm
wink-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
od kdaj je pa 40000€ nek ogromen znesek? marsikdo ma tok drag avto in dela cene dneve. pa ne zato ker bi se trudil odplačat avto, ampak ker more/uživa v delu. moj kolega ma avto za 50.000€ pa tut dela cele dneve in velikokrat tudi pozno v noč. ma pa tut tok keša da bi zdele nehu delat in bi samo še uživu.

če bi pa govoril o avtu za par 100.000€ je pa to drugo.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Samo teh 40k € ni neki bogastvo za avto no...pac odvisno kaksn rang gledas.

Pač se nočejo vsi okol vozit v Puntotih, Clotih in raznoranih Golfih ane
grin1.gif

Pač tak je tempo, vcas delas po cel dan, vcas pa nic. Lep primer so prevozniki, kdaj za hudica naj si urejajo papirje,če pa so skos izven slovenije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Ampak tvoj kolega ne bi od tebe prosu 8000 denarja, ne?

Meni je to pač videt kot en tistih "slovenčkov", ki imiđ kažejo preko avta, a hkrati delajo cele dneve da pokrijejo razne kredite.

Vsekakor ne pravi naslov za posojanje denarja.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
vrjetno ne ane. ampak če bi meu kšne probleme glede denarja in bi za par dni rabu npr 8000€, bi mu pa posodu. pač, frendi s(m)o zato, da si pomagamo ko kdo rabi pomoč, ane.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
ksz

Nekaj postov sem že pobrisal, ker niso imeli nobene veze z prvotno zastavljenim vprašanjem. Te bom sedaj pustil, samo prosim vnaprej, da se govori naprej o tem kako se zaščiti ko posodiš denar znancu. Za razna pametovanja v stilu "če ima za avto in nima z 8.000 pa naj eden odpre temo v čveku in se tam lahko debatira v takšnem stilu naprej"

To je pač strokoven podforum, kjer se skuša čim bolj izkoreniniti spam.

Hvala za razumevanje

lp
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
vrjetno ne ane. ampak če bi meu kšne probleme glede denarja in bi za par dni rabu npr 8000€, bi mu pa posodu. pač, frendi s(m)o zato, da si pomagamo ko kdo rabi pomoč, ane.

Denar se posodi samo tistemu kolegu, kateremu bi ga tudi podaril, če bi bilo potrebno.
Sam sem šel samo 2x na led (enkrat je bilo 500k SIT, enkrat pa 50k SIT). Obakrat posodil za ''14 dni'', potem se je pa vleklo skoraj leto da sem denar spet videl...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
vrjetno ne ane. ampak če bi meu kšne probleme glede denarja in bi za par dni rabu npr 8000€, bi mu pa posodu. pač, frendi s(m)o zato, da si pomagamo ko kdo rabi pomoč, ane.

Denar se posodi samo tistemu kolegu, kateremu bi ga tudi podaril, če bi bilo potrebno.
Sam sem šel samo 2x na led (enkrat je bilo 500k SIT, enkrat pa 50k SIT). Obakrat posodil za ''14 dni'', potem se je pa vleklo skoraj leto da sem denar spet videl...
Hja, samo to je bolj problem pri tebi. Očitno preveč dobesedno jemlješ stvari.
grin1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
pr dnarju se običajno vse konča.
crazy1.gif


če je dobr kolega ga je škoda izgubit, zato mu raje nebi posojal...

vsekakor poročaj...
pozdrav.gif
 

majana

Pripravnik
25. maj 2008
162
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
vrjetno ne ane. ampak če bi meu kšne probleme glede denarja in bi za par dni rabu npr 8000€, bi mu pa posodu. pač, frendi s(m)o zato, da si pomagamo ko kdo rabi pomoč, ane.

Denar se posodi samo tistemu kolegu, kateremu bi ga tudi podaril, če bi bilo potrebno.
Sam sem šel samo 2x na led (enkrat je bilo 500k SIT, enkrat pa 50k SIT). Obakrat posodil za ''14 dni'', potem se je pa vleklo skoraj leto da sem denar spet videl...
Hja, samo to je bolj problem pri tebi. Očitno preveč dobesedno jemlješ stvari.
grin1.gif

hysterical-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Še enkrat: 8k EUR premostitveni kredit dobiš na banki v pol ure, če ravno nimaš minimalne plače.
V kateri banki ? Pa ja ne v Gorenjski ?
Ali nimam prave banke ali pa ....? Plača ziher ni premajhna.
sprasujem se.gif
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
ksz...
par mescov nazaj sem šel kolegu na roko in založil $ za eno zadevo...
bila sva dogovorjena, da vrne na določen dan in sem lepo čakal. na tisti dan je celo sam predlagal, da bi še malo počakal.. ok, ni blema, zamakneva za en mesec. spet sem čakal in ga 2 dni po preteku obvestil. On spet prosil za zamik, jaz pristanem. 5 dni po preteku novega roka ni blo več odziva od njega... No, saj meni se ne mudi i n vem, da bom v prihodnosti tako ali drugače dobil sredstva nazaj. Gre pa za 250eur, kar sicer ni nek denar, vendar je princip tisto kar šteje...
Z vsemi ostalimi, ki sem jih šel na roko pa nikoli nisem imel problemov. Večina je vrnila predčasno. Mogoče sem sedaj malenkost bolj previden pri teh zadevah, najbolj pa zaradi tega, kar preberem vsak dan o raznoraznih nategih...
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
pr dnarju se običajno vse konča.
crazy1.gif


če je dobr kolega ga je škoda izgubit, zato mu raje nebi posojal...

vsekakor poročaj...
pozdrav.gif

Res pa je, da je to eden izmed načinov, da kolega zares spoznaš.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Sem ze pozabil na to temo, € so že nazaj na racunu s stroški kot dogovorjeno,tako da je zadeva rešena.

Upam še naprej na pozitivne izkušnje.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:
ksz...
par mescov nazaj sem šel kolegu na roko in založil $ za eno zadevo...
bila sva dogovorjena, da vrne na določen dan in sem lepo čakal. na tisti dan je celo sam predlagal, da bi še malo počakal.. ok, ni blema, zamakneva za en mesec. spet sem čakal in ga 2 dni po preteku obvestil. On spet prosil za zamik, jaz pristanem. 5 dni po preteku novega roka ni blo več odziva od njega... No, saj meni se ne mudi i n vem, da bom v prihodnosti tako ali drugače dobil sredstva nazaj. Gre pa za 250eur, kar sicer ni nek denar, vendar je princip tisto kar šteje...
Z vsemi ostalimi, ki sem jih šel na roko pa nikoli nisem imel problemov. Večina je vrnila predčasno. Mogoče sem sedaj malenkost bolj previden pri teh zadevah, najbolj pa zaradi tega, kar preberem vsak dan o raznoraznih nategih...

Ne smes cakat, gres do njega, poberes vredne stvari , prodas in to je to. Ali pa mu daš rok 1 teden in če vrne € , dobi nazaj stvari.

Sem posodu denar tut že kakšnemu kolegu za samo 1 mesecev....pa ga je vračal 5 mesecev,ampak ker je bilo samo 200€ se nisem ravno sekiral ker se pac vsak dan vidmo in ni imel denarja. Res pa da je treba izbirati komu se posodi, namreč ni veliko oseb katerim bi bil pripravljen posoditi večji znesek kot teh 8.000€.
Praktično je zelo malo oseb.