Posnetki nesreč s slovenskih AC

Kapucino

Zelenc'
9. feb 2018
13
0
1
V petek dopoldan po 9:00 pred zadnjim tunelom LJ - KP je samo par metrov pred mano konkretno razneslo prednjo gumo tovrnjaku na voznem pasu. Na srečo sem bil na prehitevalnem še kak meter za njim, da me ni stisnil ob ograjo, ko je plesal med pasovi. Brez prevračanja se je ustavil ob ograji prehitevalnega pasu kakih 5-6 avtomobilov za njem pa tudi brez naleta.

Konec dober, vse dobro. Bi si pa to rad ogledal na posnetku, če obstaja. Je možno dobiti/kupiti posnetek tovrstne nesreče od DARSa?
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.459
113
Odgovora ne vem.....sem pa to 1x doživel na nasprotnem pasu....feeling je bil kot da bi nekdo vrgel bombo na AC...

Mi je zanimivo da si odnesel brez prask.....ker kosi gume letijo povsod :(
 

Kapucino

Zelenc'
9. feb 2018
13
0
1
Odgovora ne vem.....sem pa to 1x doživel na nasprotnem pasu....feeling je bil kot da bi nekdo vrgel bombo na AC...

Mi je zanimivo da si odnesel brez prask.....ker kosi gume letijo povsod :(

Ja ekspolzija je bila res konkretna in tisti moment sem bil na bremzi in vseh štirih žmigavcih. Kosi gume so res frčali po zraku, nekaj padlo na avto, a ni poškodb. Tudi povozil sem očitno samo kose gume, ker ni precvikalo moje. Šofer tovornjaka je lovil vozilo z vožnjo po feltni in vsaka mu čast je zvozil.

Se pa zamisliš kaj se lahko zgodi, če do tega pride, ko si ravno vštric in te začne stiskati v ograjo...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
No, jest tudi ne vem odgovora, ampak vseeno: vsa čast vsem udeležencem za hitre reflekse in trezno glavo. Raje tole berem na alterju kot opcijo 2 v črni kroniki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
V mladih letih sem se peljal z avtobusom, ki mu je razneslo eno od gum zadaj (dve v paru). Sem spal in zbudil me je močan pok, avtobus pa je bil v tistem trenutku poln dima, ampak v resnici je šlo za prah, ki se je očitno dvignil iz vsake pore. Takrat še nismo bili navajeni na teroriste. Danes bi bil prepričan, da je bila nastavljena bomba. Šofer je ustavil, pogledal, da ena guma še opravlja svojo funkcijo in smo šli normalno naprej.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.268
5.822
113
pri taščici
Pred nekaj leti (2-3?) Se je to.zgodilo tovornjaku pred Verdom. Če me spomin ne vara, se je lepo prevrnil v ločilni pas med smernima voziscema

Pošlji vprašanje na DARS, posnetek bo zagotovo shranjen
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
JA kje je pa tovornjak?
Ni dobro vedno povoziti/prevoziti stvar, ki leži na vozišču.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Guma, pac opica, ovca, ki je kampiral na prehitevalnem pasu za njim pa druga. Skoda, ker bomo spet mi placevali taksne poskodbe debilov, ki delajo vse drugo kot gledajo na cesto. Z visanjem zavarovalnih premij.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.459
113
Ok razumem da pomagaš....ampak od kje ideja da se ustaviš na najožjem delu... :bonk:

P.S.: ne bi si misllil da ograja tolk zdrži
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Jaz pa ne razumem, da veliko ljudi kar pelje naprej, obvozi oviro, kot da ni nič. A ni obvezno pomagat ponesrečencem? Tovornjak je pod sabo stisnil še enega pasata, poleg tega je iztekalo gorivo. No, menda so vsi preživeli.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.459
113
Sam bi bil tudi v precepu...ali ustavit al it naprej....predvsem zaradi naleta....vsekakor pa ne bi ustavil 5m od nesreče na najožjem delu...