Poslovni računi v tujini za SP (revolut, n26,...)

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Da ne mešam tole z drugima temama, kjer so privat računi.

Torej, kako se pri nas trerirajo teli računi. Kot pravi poslovni in jih naše institucije ne gledajo ali kot privatni s katerimi se posluje?

Drugo kar me zanima je prijavljanje teh računov. Revolut business sem prijavila Fursu z obrazcem DR-račun, ndar zdaj gledam, da imam dodeljene 3 IBANe. Zaenkrat imam prijavljenega le EUR ampak ko sem podrobneje pogledala, vidim da sta za USD in GBP drugačna. Moram prijaviti tudi te?

Kako se torej pravilno postopa:
- če želim da se tretira kot pravi poslovni račun, ki naj bi ga naše institucije, ki brskajo po privat računih, ne gledale
- kako prijaviti in ali vse 3

Pei n26 sicer ne vem, kako gre, vendar domnevam, da zna tudi uporabnikom le tega tole prav priti
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
No, kar se tiče drugega vprašanja, sem našla opcijo da enostavno zaprem in ukinim USD in GBP računa, tako da imam samo enega in mir.

Za prvega pa ne vem. Letos imam sicer samo N26 označenega kot račun, ki ga uporabljam v poslovne namene in nisem dobila nobenega poziva, da naj kaki izpisek pošljem kot nekateri. Mogoče ven pade... Sporočim, ko odločba pride, kar pa mora vsak cajt najbrž.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Moja izkusnja s csd:
tretirajo ga kot obicajnega (osebnega), ker je na spisku, in nima slovenskih dodatnih oznak za vrsto racuna.
Potem sem jim z izpisi iz fursa (prijava poslovnega racuna za opravljanje dejavnosti) in zaslonskimi slikami s famoznim tekstom "business" dokazoval, da gre za poslovni racun po njihovi definiciji. In tudi uspesno dokazal, dasiravno imam obcutek, da to zavisi od odprtosti javnega usluzbenca in tvoje vztrajnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Hvala. No, saj bomo videli. Nekaj denarja je gor ampak, če nismo kje blizu meje in če bodo obresti podobne lanskoletnim potem se ne bom nič dodatnega dela dajala.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Je osebne Revolut res nujno prijavit oziroma če ga ne, ga sploh lahko najdejo? Neke hude vrednosti ni gor...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Da... države si izmenjujejo podatke o odprtih bančnih računih tujih rezidentov (in Revolut je v tvojem imenu odprl bančni račun). Če ne boš prijavil, da bodo slej ko prej opozorili.
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Ali ima kdo v zadnjem času kaj izkušenj iz prve roke kako se obnese Revolut Business ali pa N26 Business.
ISP banka je izvedla večjo podražitev poslovnih paketov za male podjetnike in se oziram naokoli.

Pri Revolut business, vidim da so UPN-ji ca €0,9 - kar nanese slabe €4 na mesec za obojne prispevke, akontacijo, črpanje na osebni račun.
Pri N26 business naj bi račun odprl kot "freelancer" na moje ime (ne na ime s.p.), našel sem na njihovi strani pdf cenik ampak ne piše koliko pride UPN.

Ali se vam plačila prispevkov pravilno poknjižijo na FURS-u po kontih?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
N26 lahko samo business v ta namen. Ampak ganjal te ne jo nobeden. Kakorkoli imaš pa lahko samo enega pri n26 navadnega ali business. Pri revolutu imaš pa lahko oba. Revokut biznis imam odprt ampak se niti enega nakazila v zadnjem letu, vsi plačujejo na n26. Kakorkoli tudi če je upn 0,9€ (jaz sem mislila sicer da je zastonj, ampak kot rečeno nimam nic prometa), ti nič ne brani da ne odpreš se osebnega na revolutu ali n26, prenakazes in od tam plačuješ vse zastonj.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Potrdim
Referenco v opis (text) in se bp pokniži.

Edino QR koda ne dela, je pač treba na roke.
Pol pa tak ostane kot predlog.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vivid

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ali ima kdo v zadnjem času kaj izkušenj iz prve roke kako se obnese Revolut Business ali pa N26 Business.
ISP banka je izvedla večjo podražitev poslovnih paketov za male podjetnike in se oziram naokoli.

Pri Revolut business, vidim da so UPN-ji ca €0,9 - kar nanese slabe €4 na mesec za obojne prispevke, akontacijo, črpanje na osebni račun.
Pri N26 business naj bi račun odprl kot "freelancer" na moje ime (ne na ime s.p.), našel sem na njihovi strani pdf cenik ampak ne piše koliko pride UPN.

Ali se vam plačila prispevkov pravilno poknjižijo na FURS-u po kontih?
Če jaz prav vidim za brezplačen Revolut Business account piše, da imaš na voljo 5 Free local payments in €0.2 per payment above free allowance. Pa zraven še obrazložit, kaj so local payments:
Payments in and out of your accounts through local routes. Send and receive payments via BACS, CHAPS and Faster Payments for GBP payments in the United Kingdom, and SEPA for EUR payments in the European Economic Area. The allowance is the combined number of inbound and outbound transfers. Payments between your Revolut accounts or from other Revolut accounts do not count towards the total. Upgrade your plan for a bigger allowance or pay a €0.2 fee per additional payment.

Poleg tega so brezplačna vsa nakazila na Revolut račune.

Na N26 je pa kolikor vem tudi za Business (ki ga lahko uporabljaš za s.p. in osebno, obratno pa po pravilih banke ne) free brez nekih dodatnih omejitev.
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Če jaz prav vidim za brezplačen Revolut Business account piše, da imaš na voljo 5 Free local payments in €0.2 per payment above free allowance. Pa zraven še obrazložit, kaj so local payments:
Poleg tega so brezplačna vsa nakazila na Revolut račune.
Na N26 je pa kolikor vem tudi za Business (ki ga lahko uporabljaš za s.p. in osebno, obratno pa po pravilih banke ne) free brez nekih dodatnih omejitev.

Moram še 1x pogledat kje sem videl €0,9 za plačilo.
Če je brezplačnih 5 transakcij potem ni problema - kot rečeno, 2x prispevki, 1x akontacija, 1x črpanje, 1x priliv, ostali prilivi pa po €0,2.
Tako ali tako so pri naših bankah prilivi po 10 ali 11 centov.

Sem mislil da "Local payments" pomeni samo za Veliko Britanijo, ampak če so lokalni tudi vsi SEPA nalogi pol je OK.

QR koda mi ne pride prav - za prispevke vzamem znesek kolikor se pojavi na konto kartici v eDavkih

A vračila davka tudi pridejo na N26 / Revo?
Letos sem imel primer ko sem imel 2019 slabše kot 2018 in so nekaj malega vrnili na poslovni račun.
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
N26 lahko samo business v ta namen. Ampak ganjal te ne jo nobeden. Kakorkoli imaš pa lahko samo enega pri n26 navadnega ali business. Pri revolutu imaš pa lahko oba. Revokut biznis imam odprt ampak se niti enega nakazila v zadnjem letu, vsi plačujejo na n26. Kakorkoli tudi če je upn 0,9€ (jaz sem mislila sicer da je zastonj, ampak kot rečeno nimam nic prometa), ti nič ne brani da ne odpreš se osebnega na revolutu ali n26, prenakazes in od tam plačuješ vse zastonj.

Osebni TRR mi ni problem imet pri domači banki
Poslovni se mi pa zdi rip-off za to kar je. Tudi ne rabim poslovne kreditne in kreditnih linij za s.p., da bi mi bilo prav nujno imet poslovni račun pri domači banki.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Potrjujem izkušnje z uporabo naših referenc preko N26.

V dveh letih in pol sem imel samo en primer, ko plačilo ni bilo samodejno poknjiženo. Šlo je za plačilo sodnih pristojbin. FURS in ostali pa s tem nimajo težav.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Še en + za N26 Biznis, deluje bp, mislim da je določeno številko nakazil brezplačno ( meni niso še nikoli obračunali provizije). Prispevke in ostalo plačujem kar iz osebnega TRR, N26 je le za poslovna nakazila.

Mislim da če se prijaviš prek refferal linka, da dobiš neko ugodnost Refferal link - KLIK .
Aplikacija deluje super, login mas z prstnim odtisom, ko dobiš nakazilo je na telefonu pojavi notification,tko da zaenkrat nimam slabe besede.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vivid