Posledica mraza .

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Potem so orehi, marelice in podobne zadeve tudi vse šle. Pri meni zaenkrat ni videti vecje škode. Kaj bo pa jutri, pa... Si bom nastimal slauf. Bom reskiral tist kubik vode za sadje.
Moram kiwi tudi polivat? Ta se ne cveti, ima pa ze lepe liste. Sem oa zasledil da je bolj odporen na mraz (v tisti tabeli od jest5 se mi zdi, ali pa je bil omenjen v mojem linku v temi o snegu)

Kakšne pišeš, pač določeno sadje nebo uspelo vsako leto v tvoji dolini. Trta ,kivi, oreh sta najbolj občutljiva.
Saj včasih so trto sadili višje, sedaj jo pa že vsepovsod in potem se čudijo pozebi.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Sedaj smo doživeli še pravo nevihto z črčavko -ledeni dež, kaj vse še bo danes ?V Avstriji pada sneg , itd,,
No od prijateljev ki imajo gorice sem izvedel da so od mraza prizadete vendar kakor komu, odvisno je bilo od lege goric je pa ostalo drevje prizadeto.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Drek - na oreh in marelico za bajto sem pozabil.
rolleyes-1.gif


Drgač pa - trenutno BMK - Karlovačko, 18 stopinj in nebo brez oblačka.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Sedaj lahko pisemo se o posledicah snega. Polivat mi ne bo trwba najbrz zjutraj. Sem pa ze 3x otepaval sneg z drevja, pa so se na hruskah polomljene veje (pustik predolge in premalo porezal)