Poškodovani/izrabljeni gumbi na armaturni plošči/radiu itd...

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Ima kdo kak nasvet:

Na clio 2 pri klimi so se izrabili gumbi. Črna plastika se je oluščila, in spodaj so bele tipke, ki res kazijo izgled notranjosti.

Kako se da to popravit?

Ne bi ravno barval z alkoholcem.

Mogoče kaka folija (da se segreje in pa izreže) ali pa da se dobijo kje kake nalepke?
 

Priponke

  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    160,8 KB · Ogledi: 116

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ima kdo kak nasvet:

Na clio 2 pri klimi so se izrabili gumbi. Črna plastika se je oluščila, in spodaj so bele tipke, ki res kazijo izgled notranjosti.

Kako se da to popravit?

Ne bi ravno barval z alkoholcem.

Mogoče kaka folija (da se segreje in pa izreže) ali pa da se dobijo kje kake nalepke?
Enako se je meni izrabil gumb za glasnost radia na volanskih komandah na drugem avtu. Res zgleda grdo, ampak jaz sem pač takega potem prodal. Kakšen avtoodpad mogoče, samo je pa najbrž treba razdreti, da lepo snameš gumbe. Ali pa če se komu doma valja kaj takega.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113

Iščem po netu pa ne najdem za clio 2 avtomatska klima :D

Če ne bom našel, študiram da bi kar črno folijo gor dal (jo segrel na fen in obrezal s skalpelom)

če boš s folijo, prej dobro vse očisti. tist utor proti ekranu kar pozabi, razen če si mojster in imaš veliko živcev za skurit. V enem kosu itak ne bo šlo.

Tipke pa ja... fen, olfa špičast in veliko živcev.... mogoče je lažje pihnit s kašnim sprejom, sam potem ni več slikic na gumbih (no, saj tudi pri foliji jih ne bo več)...

skratka, raje poišči kos iz kakšnega drugega avta.