Poškodba v šoping centru

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Kaj je tukaj za narest, če sploh kej:

Mati se je poškodovala v enem od šoping centrov v LJ in sicer se je je prodajalka zaletela vanjo,tako, da je mama padla, se močno udarila v desni kolk in ledveni predel. Po obisku urgentnega bloka KC Ljubljana, so ji bile diagnosticirane diagnoze:
- Udarnina spodnjega dela hrbta in medenice,
- udarnina kolka,
- zadetje, udarec, ki ga povzroči druga oseba.

Na veliko srečo ni prišlo do zloma kolka, je pa prišlo do hudih bolečin od udarca, hudega šoka, stresa in strahu. Mama je od takrat podvržena hudim analgetikom, kateri zgolj blažijo hude bolečine, njeno gibanje je zelo omejeno, tako, da je v veliki meri odvisna od pomoči drugih. Zaradi vseh teh dejavnikov, ji je tudi padla kvaliteta življenja.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Prodajalka, obiskovalec ali kdorkoli, gre pac za nesreco in ne namerno dejanje, tko da bo treba sam se zobe stiskat.
Mogoce bi z zelo dobrim odvetnikom lahko civilno stozil to ki se je zaletela vanjo, a dvomim da bi ratalo.
Pejte pogledat koga z umetnim kolkom, pa se veselite in napijte, ker tega mami ni treba
smile-1.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Pa rahlo mislim, da si malce preseznikov uporabil. Sicer psihicne motnje, stres in igranje z medvedki ze dolgo ne pripomorejo k visini izterjane tozbe.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Zaradi nerodnosti drugih, ne mislim stiskati zob. Tudi vse promtne nesreče niso povročene namerno, pa se folk tožari, za vse bolečine ki so ali pa jih ni. Tu sploh ne gre za odškodnino, vem da se tega ne bi dalo dobiti. Gre za to, da je potrebno za vsako dejanje, katero je povzročeno tako ali drugače potrebno odgovarjati. Pa tudi beseda oprosti kdaj zaleže.
 

DoR

Pripravnik
2. sep 2007
247
0
16
Socustvujem s tvojo mamo in upam, da bodo bolecine cim prej minile in da bo njeno zivljenje steklo normalno naprej. Ne recem, da ne drzi to kar si napisal, da jo je strah in da je v hudem šoku. ampak velikrat se take trditve izkažejo za lažne. pa kaj folk nima nobene vesti, nobenga samospostovanja, da si zmisl take stvari (govorim na splosno, tvojega primera ne poznam).

Ce je bla prodajalka poleg tega, da je zrusila tvojo mamo se nesramna, arogantna, al kokrkol, dejte se z njo na mestu zment. ne pa da se za vsako stvar isce "pravico" na sodiscih. ne vem kaj boste s tem dosegl, razn se vecjo mero slabe volje, en kup izgubljenega casa in po moznosti se denarja.

"Tudi vse promtne nesreče niso povročene namerno, pa se folk tožari, za vse bolečine ki so ali pa jih ni."
To je problem. ker je to stalna praksa. prva stvar na katero clovek pomisli ob kaksni nezgodi: TOZBA. vsega spostovanja vredno, ni kej.

se enkrat. zelim cimprejsnje okrevanje...
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Se strinjam, ampak tožarjenje ima tudi drugo (svetlo) plat.

Ko bodo v tej državi ljudje spoznali, da so dejansko odgovorni za svoja dejanja, bo mariskaj lepše in boljše.

In najenostavnejša pot, ki jo zastopijo tudi največji bedaki, vodi skozi denarnico. Ko bo prvih nekaj divjakov, po možnosti še podkrepljenih z alkotom, zaradi povzročitve prometne nesreče izgubil bajto in bo cela familija primorana iskat novo streho nad glavo, bo folk začel na stvari gledat malo drugače.

Res pa je, da to za seboj potegne tožbe kar tako, samo z namenom okoriščanja takoj, ko se zavoha denar. Ampak do tam je pri nas še zelooooooooo daleč.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Prometne nesrece so ponavadi posledica neupostevanja zakona o varnosti v cestnem prometu. Tega zakona za "pesce" v blagovnem centru ni. Jest te hocm sam na realna tla postavt. Ce bi za vsak odriv in druge stvari, za katere so drugi krivi, in majo ljudje take in drugacne psihicne in fizicne bolecine na sodiscu iztrzili denar, bi bilo polovico miljonarjev.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Še malo pa te bo kdo šel tožit, če ga boš grdo pogledal...
Šoping centri imajo dostikrat zavarovane zadeve, če kdo pade in se poškoduje. Jaz bi šel raje do odgovornih in se poskusil zmenit na lep način. Po mojih izkušnja pa, če ni vsaj zloma, so odškodnine precej simbolične.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Si povprašal če ima le ta trgovina sklenjeno splošno civilno odgovornost iz opravljanja dejavnosti, le ta pokrije takšne primere ko si tretja oseba poškoduje stvar ali sebe.
Bo dovolj če boš stopil do kakšne poravnalne hiše, in ti bodo oni vložili odškodninski zahtevek.

lp bluub
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.975
113
Čudi me, da avtor teme tega ni takoj storil. Mislim, it tožit eno rpodajalko, ja pa madona no....da ne bo na koncu še kdo rekel, da mama več ne upa v trgovino zaradi tega no.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Pa kdo je kje napisal da bom šela v kakršnokoli tožbo. Zato sem pa tu posatvil vprašanje kaj storiti. Z nadrejenimi se pa ne da pogovarjati, saj imajo zelo aroganten in ignorantski odnos.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Danes so časi, ko moraš vse reševati samo še preko odvetnikov. Oni so ignorantski, ker so verjetno imeli že nekaj takih primerov, pa se te s tako taktiko skušajo znebiti. Če pa bo prišel odvetnik, pa jim razložil zakone, pa bi po moje morali drugače odreagirati.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Jupi, dajmo po trgovki, ki dela za 500 eur, ne. Verjetno je tvoja mama bila zelo pozorna, kje je hodila in kako se je obracala po trgovini. Zakaj bi nadrejene kravatarje tozil, ker ze s svojim videzom psihicno toliko vpliva na tebe, da ves, da nimas sans, pa dajmo trgovko, ki okoli hodi v delovni halji. Delam na dostavi, vsak dan vidim marsikaj po trgovinah, da pa nekdo pomisli, da bo tozil ker se je nekdo zaletel v starejsega cloveka, se pa res nisem videl. Prej bi rekel, da bo treba delati obratno, trgovke hodijo s polnimi rokami po trgovinah, polnijo police, cistijo tla, skrbijo za red in cistoco in to za vas, kupce. Nic v trgovino ne pride samo, nic se samo ne zlozi v police. Ze prav razmisljam, da se jutri pomotoma zabijem v eno trgovko, mogoce bom kaj stozil. Mislim, a lahko se clovek obrne glavo, brez da bi ga kdo tozil, zakaj strmi v njega.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Lej, mati je STALA v vrsti pred blagajno, ni pričakovala da se bo kdo zaletel vanjo, ni več med najmlajšimi, zato tudi ni več tako zelo stabilna. Dejstvo je, da se je nekdo vanjo zaletel zaradi malomarnosti, nepazljivosti, tako kot tudi pride do prometne nesreče. In tam ste vsi pametni, takoj 113, takoj odvetnik, takoj urgenca. Nikjer nisem napisal da bom kogarkoli tožil (preberite si od začetka), zato sem tu vprašal za nasvet. Dejstvo je tudi da se je mati zaradi tega obnovila neka stara zadeva in je še vedno bolj kot ne priklenjena na posteljo. V sami trgovini so bolj kot ne ignoratnski, sem jim poslal mail z poajsnili in vprašanji, pa ni nobenega odgovora. Potem si pa razlagajte po svoje. Jaz pravi, da mora vsak odgovarjati za svoja dejanja, tako pozitivna, kot tudi negativna. Žal pa je današnja družba v večini brez kakršnihkoli vrednot, povsod vsi vidijo samo svoje pravice, nikjer pa tudi dolžnosti in odgovornosti, ki izhajajo iz pravic.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.975
113
Ne vem, zakaj še nisi šel do upravnikov trgovine ali poslovodje?

Ker točno ne veš, kaj bi povedal.

Torej jim povej, da so mati dobli poškodbe, ko se je trgovka zaletela vanjo in da boš vložil zahtevek za odškodnino, kar jim bo poslal odvetnik. Najbolje (če se z nikomer ne moreš pogovorit), da pošlješ priporočeno pošto ali na upavo ali pa vsaj poslovodji, on odgovarja v trgovini za vse.

BTW: katera trgovina pa je to bila in kje je?
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ker mi ni prevec do pogovorov z raznimi referenti sem naredil ravno to, da sem jim poslal dopis in sedaj cakam.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.975
113
Aja, ok, potem pa nam javi, kako so odgovorili, me res zanima.
Sem mislil, da se tile malo bolj bojijo slabe reklame, pa zgleda, da se ne.