Poškodba pod levem delom prsnega koša

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto, sem prišel s Poliklinike. Zdravnik je pogledal originalno Roentgen sliko in je bilo videti (mi je tudi pokazal), da je bilo 11 rebro nalomljeno. Na tem mestu me tudi še tišči. No, na srečo je današnje slikanje pokazalo, da je rebro že zaceljeno. Tišči me še, če se obrnem z zgornjim delom telesa v desno me tudi zatišči. No, samo da gre na bolje.

Aja, gor pri diagnozi piše poleg ostalega:
Fissura costae XI. lat.sin.

Kaj je to?
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
fissura = razpoka
costae = rebro
XI = 11
Lat. = lateralna = stranska/zunanja
sin. = sinister = levo

Sam boš pa že skupaj povezal...
grin1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Eto, sem prišel s Poliklinike. Zdravnik je pogledal originalno Roentgen sliko in je bilo videti (mi je tudi pokazal), da je bilo 11 rebro nalomljeno. Na tem mestu me tudi še tišči. No, na srečo je današnje slikanje pokazalo, da je rebro že zaceljeno. Tišči me še, če se obrnem z zgornjim delom telesa v desno me tudi zatišči. No, samo da gre na bolje.

Aja, gor pri diagnozi piše poleg ostalega:
Fissura costae XI. lat.sin.

Kaj je to?

No ce bi uposteval moje post enebi rabil zdravnika
evil.gif


LP
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sej spoštujem tvoje mnenje, ni panike. Vendar je prvo poročilo s Urgence navajalo, kot da so vsa rebra OK in da ni nič videti. Meni pa se je zdelo, da ni vse ok, pa še potrebujem nekaj trdnejšega za zavarovalnico (sem nezgodvno zavarovan), tako da mi bo tole - drugo poročilo, kjer je zdravnik z ogledom mojih reber, kjer me še tišči, lociral, kam na originalne Roentgen posnetke mora pogledati. Ko je pogledal na posnetku tisto točko, kjer me zdaj še tišči, je opazil (in mi tudi pokazal), nalomljenost 11. rebra.
Ko sem bil na Urgenci, me je še bolela cela leva stran in verjetno tisti, ki je gledal na sliko ni mogel biti pozoren na celotno sliko okostja. Ker se mi je pa zdaj lokacija skoncentrirala na eni točki, je pa ta zdravnik, na polikliniki, točno vedel, kam na Roentgen sliko mora pogledati - in bilo je videno.
No, ta izvid - poročilo, mi bo prav prišlo za mojo zdravnico in za zavarovalnico, da imam nekaj za pokazati.

Me pa nekaj zanima. Po Roentgen slikah, ki so mi jih naredili včeraj, naj bi bilo rebro zaceljeno. Pozabil pa sem ga vprašati, zakaj me še vedno tam tišči - še posebej pri srednje globokem vdihu in globljem.
Morda kdo ve, zakaj?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Saj se hecam glede mojega mnenja.
wink-1.gif


Glej imas medreberne misice, ki lahko bolijo ker so udarjene, malo zatecene... To lahko malo zateguje.
PA se ena pomembna stvar- bolj mislis na to, bolj te zateguje
wink-1.gif


NEkatere rebra tako bolijo, da komaj dihajo pa 14 dni lezijo v postelji. Odvisno je tudi, kako rebro poci, a po dolzini, sirini... Ful faktorjev imas.

Bo ze mimo, manj se sekiraj glede tega, bo se prej mimo.

LP
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Super. Itak upam, da grem lahko v najkrajšem času nazaj v službo, pa na fitness (seveda na začetku samo hoja in stepper (OMG - kje so šele uteži :-()).

Aja, rebro je bilo počeno počez, ne po dolgem. Se vidi, da krivulja rebra ni lepa, ampak na tistem mestu ni 'lepega ovinka', ampak tak - 'prelomljen ovinek' :)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
MAh to se itak tako tezko vidi na sliki. Mislim da je bolj pomembno, kdo je sliko naredil
wink-1.gif


Ce ni dobra slika, se ne vidi nic. Ce je pa dobra, se pa slabo vidi.

Najlazje se ugotovi poceno rebro tako, da pritisnes nanj ali pa skupaj pritisnes prsni kos.

LP
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ja, sej tako je zdravnik na polikliniki ugotovil, kam na posnetek mora pogledati. Ko je pogledal, je videl napokano rebro. Gledal pa je na originalen posnetek z Urgence, kjer pač tamkajšnji zdravnik ni videl.
Sicer pa razumem, zakaj ni videl. Takrat me je bolela še cela leva stran - spredaj in zadaj in se zdravnik ni mogel osredotočiti na določene točke na posnetku. Na polikliniki, 3 tedne kasneje, pa so stranske bolečine že izginile, tako da so ostale le še bolečine od napokanih delov. Z globokim vdihom sem mu jo lociral, on pa jo je s pritiskom s prsti potrdil.
No, danes je cca 5-6 tednov od poškodbe. Tiščanje ob globokem vdihu še čutim, previde moram biti pri kakšnih nestandardnih gibih (recimo, ko se vsedem v avto ali ko izstopim iz avta). Pri spanju se že lahko lažje obračam kot prej, vendar še vedno ni brez čudnih občutkov in tiščanja v določenih položajih.
Je pa napredek in to najbolj opazim pri fitnessu. Zdaj že lahko delam večje teže kot prvi teden fitnessa (4 tedne po poškodbi), ko sem imel lahko le minimalne teže, ponekod celo štanga brez uteži. Trenutno sem na približno 50% teže kot pred poškodbo. No fitnessiram pa že cca. 14 let :)
 
Nazadnje urejeno:

Kamenar66

Zelenc'
6. dec 2019
1
0
1
Pozdrav jaz sem si zlomil prsnico ispah rame in pokjeno klucnico sem ze en mesec na bolniski in se kar boli groz