Poškodba pod levem delom prsnega koša

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Prejšnjo soboto sem na Krvavcu na smučanju grdo padel na levo stran prsnega koša (prekrižal smuči, poletel naprej in z veliko silo priletel na leden del). Bolečine so bile močne, na začetku sem težko dihal. Bil sem na urgenci, kjer so me slikali in rebra niso poškodovana. Moja zdravnica mi je predpisala Naklofen, ki mi blokira bolečine.
Danes, po malo več kot enem tednu, še vedno čutim pod levim delom prsnega koša, spredaj in zadaj, da se mi ob določenih gibih, notri premika, čutim nekakšne zategnine.
Ima že kdo izkušnje, kaj je to kar se premika in zakaj se je lahko notri vse tako 'razštelalo', saj je prsni koš naredil svojo funkcijo.
Drugače sem pa športnik (no zdaj bo nekaj časa pavze).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Poceno rebro verjetno, se slabo vidi na RTG, boli ko svinja ponavadi. Kaksnega zdravljenja ni, razen protibolecinskih tablet. Kaksen mesec ali dva bo se bolelo. Ampak glede na to, da nic nisi napisal koliko te boli, lahko da imas pac udarjene medreberne misice to pa tudi malo boli. Kot modrica na nogi recimo. Nic takega, bo treba odlezat stvar
wink-1.gif


LP
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Hvala za odgovor. Roentgen ni pokazal nič počenega ali prelomljenega. Vsaj tako mi je rekel zdravnik na urgenci in tudi tak izvid sem dobil za svojega zdravnika. Na tem mestu moram pohvaliti Urgenco, ker so res hitro delali. Vsi so/smo bili v eni uri od začetka pa do konca, vključno s slikanjem.
Trenutno me nič ne boli, ker 2x na dan vzamem Naklofen, ki mi preprečuje bolečine. Čutim pa, da se ob vsakem globljem vdihu nekaj premika tam notri v prsnem košu. Na začetku globlje sploh nisem mogel vdihavati, ker me je preveč bolelo.
Še 1x hvala za odgovor^^.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Saj pravim da RTG vcasih ne pokaze tega. Ce pritisnes z roko na rebro, pa ce zaboli, potem je poceno.
Samo sumim, ker to boli kar mocno. Pa ce bos nehal panicariti, nebos sploh vedel da se karkoli premika
wink-1.gif
Brez heca.

Ni pa nujno da je moj odgovor pravilen, je pa 95% sigurno, glede na napisano.

LP
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Hvala za odgovor. Roentgen ni pokazal nič počenega ali prelomljenega. Vsaj tako mi je rekel zdravnik na urgenci in tudi tak izvid sem dobil za svojega zdravnika. Na tem mestu moram pohvaliti Urgenco, ker so res hitro delali. Vsi so/smo bili v eni uri od začetka pa do konca, vključno s slikanjem.
Trenutno me nič ne boli, ker 2x na dan vzamem Naklofen, ki mi preprečuje bolečine. Čutim pa, da se ob vsakem globljem vdihu nekaj premika tam notri v prsnem košu. Na začetku globlje sploh nisem mogel vdihavati, ker me je preveč bolelo.
Še 1x hvala za odgovor^^.

podobna situacija. nisem mogel dihat (brez da bi to zelo mocno cutil kot bolecino), smeh prepovedan za 3 tedne, nisem se mogel dvignit s postelje drugace kot da sem se zakotalil na trebuh in potem dvignil ..... rentgen ni pokazal nic, zadeva minila po kakih 4 tednih. nato veliko razgibavanja na morju (bilo je ravno poleti) in bil sem kot nov
grin1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
^^ Zrcalna slika moje poškodbe (s smehom vred :)

Hvala vsem za odgovore. Res sem hvaležen.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
^^ Zrcalna slika moje poškodbe (s smehom vred :)

Hvala vsem za odgovore. Res sem hvaležen.

no prej sem pozabil dopisat ..... na sex za nekaj casa kar pozabi .....
grims-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
^^ Zrcalna slika moje poškodbe (s smehom vred :)

Hvala vsem za odgovore. Res sem hvaležen.

Sedaj se pa kar pomiri, pa ko te bo nehalo bolet se zacni razgibavati bo prej minilo
cool-1.gif


LP

Hvala, bom. Komaj že čakam, da se bom lahko začel razmigavati ne da bi me pri tem bolelo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
^^ Zrcalna slika moje poškodbe (s smehom vred :)

Hvala vsem za odgovore. Res sem hvaležen.

no prej sem pozabil dopisat ..... na sex za nekaj casa kar pozabi .....
grims-1.gif

Hehe, sem ji že povedal, da bo nekaj časa suša :)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No vceraj je eden ponoci na smučišču neke bedarije zganjal, pa se je zaletel v drog. Polomil rebro, ampak je bilo pa tako kot da bi mu glavo odtrgalo hehe. Ene 10 jih je bilo, jokali vsi pa drli so se, njegova punca je pomoje bolje rabila pomoc kot on sam. Hehehe. Za crknt.

NO pa srecno pa zdravo
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto, bolečine so izginile, sprednja rebra so na občutek v redu, vendar ima problem pri zadnjih rebrih. Ne boli nič, vendar me zadaj, ne levi strani, pod najnižnjim rebrom pri hoji in srednje globokem vdihu močno (za)tišči. Je možno, da se je rebro narobe zacelilo? Zdravnica mi je dala napotnico za travmatologijo za kontrolni pregled. Verjetno bodo naredili še 1x roentgen oz. ne vem kaj.
Kaj v primeru, da se rebro narobe zaceli?

Pri prvotnem poročilu urgence je pisalo, da mi v ZD dajo respiratorno fizioterapijo, vendar me zdravnica ni dala na nič takega.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Dala mi je napotnico za kontrolni pregled na travmatološki v Lj. Danes grem tja in bom poročal, kaj so povedali.

V glavnem, še vedno sem doma na bolniški, ker me zadaj levo, pod spodnjim rebrom, nekje na sredini dolžine rebra, pri srednje globokem vdihu še vedno zategne, kot da bi me nekaj topega pritisnilo. V trenirki je še kar ok, veliko slabše je, če imam na sebi kavbojke, na katerih potrebujem pas. Če nosim pas, me še bolj zateguje, da komaj hodim. Eto, skoraj 4 tedne je že minilo, bolečin ni več, pri spanju me še zateguje, tako da se težko obračam. Danes ponoči sem ugotovil, da če pri preobračanju v postelji stisnem trebušne in hrbtne mišice, da me nič ne zategne, ko se obračam. Zgleda, da so mi v tem času, ko so morale mišice mirovati, se mišice na levi strani tako polenile, da ne dajejo zadosti opore same od sebe.

Ker se drugače ukvarja s športom, komaj čakam, da bom zadosti dober, da bom lahko počasi začel nazaj trenirati - pač z veliko lažjimi vajami na začetku.
Vendar me zelo moti, zakaj to tiščanje pod tistim rebrom ne pojenja.
 
Nazadnje urejeno: