Pošiljka iz tujine carina -Efox

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Pozdrav,

Kakšno je vaše mnenje ??

Na trackingu vidim ,da je v Slovenijo prispela pošiljka ,in če prav razumem je zadržana na carini.??

2018-12-12 16:19
SILJUA, Item held by import Customs

2018-12-12 15:17
SILJUA, Arrival at inward OE

Ali je v tej fazi še možna sprostitev brez dajatev ali je usoda zapečatena ?

Naročeno je bilo v Efox trgovini ,in izbrana tale vrsta poštnine :

German Express (Grundsätzlich Zollfrei)
【Versand aus China, mit Verfolgungsnummer, Dauer: 10--15 Arbeitstage】


Kaj mislite ,če bom plačal dajatve ,ali lahko zahtevam refund preko paypala ? Ali pač naj pozabim na te stroške ?

Hvala.lp
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pošiljka je prišla iz Kitajske, tako da je čisto legalno podvržena carinskemu pregledu. In v vsakem trenutku te lahko opalijo za DDV in/ali carino. V vsakem primeru boš pa plačal strošek carinskega postopka, četudi bodo samo pogledali in zapakirali nazaj. Nekateri produkti so oproščeni DDV in/ali carine (mislim, da telefoni, ne me držat za besedo).

"Gründsatzlich Zollfrei" pa pomeni "načeloma brez carine" in žal ne "brez carine." V tem primeru je refund odvisen samo od dobre volje prodajalca
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Potemtakem je ta vrste poštnine kar nekaj...

Pa tole pomeni ,da poteka pregled ,ali da je že predano v carinski postopek ?? Bo še sam tracking kaj spremenjen če bo predano vobračun davka ??

Morda kdo ve ,kje se da preveriti ,če si podvržen plačilu davka ?? Dolgo nazaj ,vem da sem nekam vpisal to sledilno številko in če si bil v postopku si lahko kar tam tudi oddal račun.....

lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
1. je zadržana na carini od kjer pa jo lahko sprostijo brez kakšnega posebnega razloga dalje (že doživel) ali pa ti pošljejo listek. Odvisno kako zgleda paket, kaj je na CN obrazcu pa kakšen dan ima tisti ki odloča o tem. Skratka status ne pove direktno kaj bo, je pa ene 90% možnosti ko se ustavi na carini da bodo poslali dopis (oz. poglej če je v online portalu že pošiljka evidentirana, ponavadi rabijo kakšen dan ali dva, sedaj je malo več gužve).

2. tisti "Gründsatzlich Zollfrei" ne garnatira nič kot ti je že gargy razložil. Pa vprašanje ker je zraven omenjeno "German Express" če ni to mišljeno itak samo za nemčijo. Če kje piše da garantirajo da ni carine potem bi imel na paypal kaj šanse, drugače je bolj kot ne tvoj problem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.339
2.423
113
še v SLO - ampak komaj
Predvsem pa je odvisno od vrednosti pošiljke. In če ni nad 21,- EUR se za celo iziti brez stroškov - seveda je pogoj kolikor toliko pravilno izpolnjen CN22/23 z dejansko plačano vrednostjo.
Meni so zadnjič čez spustili eno zadevo skozi brez stroškov, čeprav je bila na pregledu - dejanska plačana vrednost pod 10,- USD, oni tam prek so pa na CN22 napisali 25,- USD.

Avtorju - počakati, da dobiš dopis. Preko www potem dostaviš dokumente in pač plačaš. Ali pa ne reagiraš in zahtevaš refund in upaš, da boš uspel.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Eh ,potem sem verjetno že "gotof" hehe...

vrednost je 120 evrov. Zdaj kaj je napisal na CN22 ,pitaj boga.

Zdaj če dobim poziv ,je verjetno najpametneje da plačam ,pa potemprobam direkt prek paypala zahtevati refund.

Ker če se sploh ne odzovem na dopis ,in zahtevam refund , se zna verjetno še bolj zakomplicirati. Paypal verjtno tako hitro ne boodločil ,na carini pa tudi ne bodo čakali v nedogled ??

Pa tole zna biti kar hitro cca 40 evrov dodatka...grrr
lp
 

Priponke

  • Tracking.png
    Tracking.png
    83,9 KB · Ogledi: 1.082

gr69

Guru
15. dec 2009
11.339
2.423
113
še v SLO - ampak komaj
Carine ne bi smelo biti (pod 150,- EUR), DDV je 26 i kusur, “postopek” 15,- EUR - tak da ja, dobrih 40,-.

Mi je pa zanimivo, da je letalo po trackingu najprej pristalo v LJ, potem naprej v Leipzig in nazaj - čudna so pota gos....

Prosim poročaj.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
A je kaj določeno ,v kolikem času bi naj carinska pošta odločila ali sprostijo ali pa zaračunajo in dobiš obvestilo ??

lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Roka ni, je pa ponavadi to dokaj hitro. Dan ali dva odkar se status spremeni v zadržanje.

A si preveril tule če te imajo v sistemu? Če je pošiljka že notri potem boš 100% plačal (pa še izpolneš lahko podatke hkrati da jo prej dobiš).
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Zaenkrat še nisem v sistemu carinske pošte: Pošiljka s sprejemno številko "xxxxxxxxxx' ne obstaja

tracking od pošte pa :
12.12.2018SILJUAPrispetje na uvozno izmenjalno pošto

12.12.2018SILJUAPošiljka zadržana na uvozni carini


Bomo videli...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Ponavadi se zadnji status ponovi (2x status "Pošiljka zadržana na uvozni carini") ko ti "registrirajo" pošiljko. Vsaj sam sem zadnje čase po tem indiciral da so me dodali v sistem in potem predhodno izpolnil njihov obrazec.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Ja saj to čakam ,da bom vsaj lahko oddal račun..

Mi je itak jasno da sem pečen ,kakor hitro je enkrat zadržano ...

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Jaz imam iz Efox-a.. Kot kaže so se odločili pred novim letom malo več dinarčkov pobrati..
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Jaz imam pa ravno občutek ,da so počasi naštudiral te "priority line "....

Tudi na moj tracking ,če pogledaš ,je videti kot da je pošiljka že bila v Sloveniji ,pa potem vNemčiji ,od koder je zopet prišla v Slovenijio ,pa so jo lepo zadržali na carini....Kot da je prišla iz Eu.

lp
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.038
321
83
Goriska
Mamo jim j... kitajcem.

Ko vnesem tole pise, da je posiljka iz kitajske in da je tv box ter vrednost 15€..

Se pravi sedaj bo na tole 22% ddv za placati ter koliko carine?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Carine do 150 evrov za te izdelke ni.. Davek + stroški. Pa verjetno moraš poslati svoj račun koliko si res plačal ??

Evo ,tako kot sem rekel ,imam občutek ,da so naštudirali te "priority line".

Na isto foro je mj paket obstal. Samo da je vreden 120 evrov. Zmeraj bolj bo treba študirati kaj se izplača in kaj ne...

lp