Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Tukaj je MOL kar v redu naredil, zdaj pozimi, ko so se voluharji spravili domov k mamicam, ker jim je v Rogu bilo premrzlo. Uleteli so notri, začeli rušiti in tudi, če bo/bi sodišče karkoli ustavilo bo že prepozno. Sicer pa saj je un Rogovec včeraj rekel na njihovi ''tiskovki'': Naš boj ni pravni boj, naš boj ni legalni boj. :valjamse::nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Je pa tudi res, da Zoki pravi da bo tukaj čez 2 leti nek kulturno umetniški center, jaz pa kar nekako domnevam, da se te računi ne bodo izšli in bo po sili razmer tam zrasla neka elitna mondena soseska z imenom Villa Palais Funtercracher, ker je to zdaj pri nas moderno poimenovati sosesko tako da lahko že zaradi imena računaš 1k več na m2.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.363
9.788
113
kod Džej-Zija
Tole o deložaciji rogovcev pravi famozni Mirovni inštitut (spam dobil na mail):

LJUBLJANA, MOJE MESTO - Danes okoli 7. ure zjutraj, sredi zime, v času, ko je razglašena epidemija in veljata odloka o omejevanju gibanja in združevanja, je MO Ljubljana s pomočjo policije in varnostne službe Valina nasilno deložirala uporabnike in uporabnice AC Rog. Nekateri uporabniki in uporabnice AC Rog že tako sodijo med marginalizirano in socialno-ekonomsko šibko populacijo, sedaj pa so ostali dobesedno brez strehe nad glavo. Svoje prostore in opremo so izgubile tudi skupine in društva, ki so v nekdanji tovarni izvajali socialno-kulturni program. Ravnanje MOL je v trenutnih razmerah skrajno nehumano. S svojim dejanjem ne samo da ponazarjajo svoj odnos do socialno šibkih skupin in obrobno kulturno-umetniškim izrazov, temveč tudi odnos do prebivalcev in prebivalk mesta Ljubljane.

Javno podobo mesta ne tvorijo samo obnovljene fasade, temveč predvsem skrb za dobrobit njenih prebivalcev in prebivalk. Mestne oblasti zato pozivamo, da nujno zagotovijo uporabnikom in uporabnicam AC Rog dostop do njihovih prostorov, do svojih stvari in domačih ljubljenčkov ter zagotovijo nadomestne prostore tistim, ki jih v tem trenutku najbolj potrebujejo. Ravno tako pozivamo MOL, da ponovno obudi prekinjen dialog z uporabniki in uporabnicami AC Roga o nadaljnjih procesih prostorske ureditve novega kulturnega centra Rog.

Mirovni inštitut
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Tukaj je MOL kar v redu naredil, zdaj pozimi, ko so se voluharji spravili domov k mamicam, ker jim je v Rogu bilo premrzlo. Uleteli so notri, začeli rušiti in tudi, če bo/bi sodišče karkoli ustavilo bo že prepozno. Sicer pa saj je un Rogovec včeraj rekel na njihovi ''tiskovki'': Naš boj ni pravni boj, naš boj ni legalni boj. :valjamse::nigladek:
imaš kakšen link do tega slučajno?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Seveda, pojdi na FB skupina piščalka in je gor še video njihove tiskovke. pri 9:43 model reče: jasno, da pravo ni na naši strani, naš boj ni legalni boj, ni pravni boj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-248
113
Je pa tudi res, da Zoki pravi da bo tukaj čez 2 leti nek kulturno umetniški center, jaz pa kar nekako domnevam, da se te računi ne bodo izšli in bo po sili razmer tam zrasla neka elitna mondena soseska z imenom Villa Palais Funtercracher, ker je to zdaj pri nas moderno poimenovati sosesko tako da lahko že zaradi imena računaš 1k več na m2.
Točno tako se bo zgodilo.
Pa je Zoki že pokazal kake projekte tistega umetniškega centra? Pa kdo bo to financiral? Če bo čez 2 leti ta center stal, se bi to moralo že zdavnaj vedet.

Ampak se tudi meni zdi, da gre tu spet za kako kupčijo, da bodo na elitni lokaciji zrasli kaki bloki.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.199
113

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Absolutno, moj point je samo to da isto kot pred volitvami sprašujejo politike po premoženju. Vsi rečejo da imajo 10 let star avto vreden 5 jurjev, pa lastniki polovice garsonjere v Halozah so, prihrankov pa nimajo nič. To pri narodu pač vžge. Isto v mestu. Ja, to bomo porušili in potem naredili muzej, center umetnosti, galerijo,... čeprav vsi vemo, da bo na koncu nekaj bolj profitabilnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Samo pravim, da je zanimivo kako lahko ljudem prodajo idejo. isto je bilo pri rušenju Kolizeja, namesto njega bo ne vem kaj je že bilo mišljeno muzej ali galerija, pa vsi vidimo, kaj se zdaj tam zida.
Pomoje preslabo spremljaš. Mišljena je bila dvorana, ki bi se uporabljala za različne kulturne dogodke. Takrat je Anderlič prosil, da se velikost dvorane zmanjša oz celo črta.. Stanovanjske površine pa so bile tam predvidene od vekomaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-248
113
Samo pravim, da je zanimivo kako lahko ljudem prodajo idejo. isto je bilo pri rušenju Kolizeja, namesto njega bo ne vem kaj je že bilo mišljeno muzej ali galerija, pa vsi vidimo, kaj se zdaj tam zida.
Tud za obnovo bežigrajskega stadiona se skriva še marsikaj.
Ampak za obnovo stadiona ne rabiš nobenega gradbenega dovoljenja, (ki ga kao pečečnike ne dobi) pa nobenih soglasij sosedov, rabiš samo priglasitev del. Seveda dokler gre samo za obnovo.
 

B81

22. jul 2007
34.524
8.970
113
Dobivam en čuden občutek, da se enih par tukaj ne strinja z rušenjem Roga.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.663
113
Jaz sem absolutno zato da se podre in naredi center kot ga obljublja MOL.

Niso pa bili v Rogu samo đankiji ki se valjajo v lastnem dreku in migrantje, tako kot hočejo to nekateri prikazat.

Med drugim je bil tam.

Skatepark
01.jpg


Cirkusarna

06.jpg


Telovadnica
01.jpg


Galerije
01.jpg


itd.

Škoda je edino skateparka, ker vprašanje če bo Ljubljana v prihodnje dobila pokrit skatepark.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
lej, tudi meni je žal teh zadev ker so koristne ampak imeli so (če gledamo le začetek te teme) več kot 4 leta časa da te zadeve uredijo oziroma uredijo nadomestno lokacijo.
niso jih. zgodba zaključena.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ker so verjetno upali, da ali jim občina omogočila nove prostore ali pa le te uradno oddala v najem. in verjetno se je to tudi dogajalo v ozadju te 4 leta - dogovarjanja in iskanje rešitev.

v ljubljani ni več veliko takih večjih objektov, ki bi bili prazni, prosti in bi omogočali prostor za take dejavnosti, zato je škoda, da se take zadeve ruši, namesto, da se jih spedena do konca in so v uporabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in mirsi