Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Mucek, tudi jaz delam celo življenje, pa mi ne pade na pamet, da bi uničeval našo imovino. Briga me ali so to po tvoje antifa pičke ali stari penziči, to ni način.
Še enkrat!
Pa niso bili upokojenci. Lahko vaše ktivnosti limamo še in še. Tisto, k' ste svoj Rog pomamal :valjamse::valjamse:

1708330375569.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.917
5.078
113
Še enkrat!
Pa niso bili upokojenci. Lahko vaše ktivnosti limamo še in še. Tisto, k' ste svoj Rog pomamal :valjamse::valjamse:

Poglej priponko 80917


A to je bil oni event, ko so študentski servisi vabili in pisali opravičila mulcem, kateri so se ga naklali in metali vse kar je prišlo pod roke? :evil:


Onega mitskega kombija z katerim so se provokatorji pripeljali pa še nisem videl, mogoče je parkiran pri Avstrijski kliniki :D
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Še enkrat!
Pa niso bili upokojenci. Lahko vaše ktivnosti limamo še in še. Tisto, k' ste svoj Rog pomamal :valjamse::valjamse:

Poglej priponko 80917
Tole je posnetek parlamenta iz leta 2010 - na oblasti je bila vlada Boruta Pahorja (in Katarine Kresal & Senica)

Tak je bil po protestih , ki ga je organiziral ŠOS. Takratna predsednica ŠOS-a je bila Katja Šoba.

Ta Katja Šoba (leto kasneje):

Niso bili upokojenci, res je. Bili so študentje. Ki jih je vodil ....?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Pod Golobom se je čiščenje grafitov v Ljubljani podražilo.


Čiščenje podstavka zmaja in ograje je izvedlo podjetje Sisapi, strošek, ki ga bo kril MOL, je nekaj več kot 600 evrov. Čiščenje samih kipov zmajev pa zahteva več strokovnega znanja. Izvajalec čiščenja bakrenih skulptur zmajev na Zmajskem mostu je tako restavratorski center Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije. “Čiščenje izvaja v okviru svoje redne dejavnosti. Iz tega razloga stroškov s čiščenjem skulptur MOL ne bo imela,” pravijo na občini. Video sanacije si oglejte na vrhu članka.

Tudi za čiščenje Centra Rog, v katerega so protestniki metali jajca in balone ter risali grafite, je zadolženo podjetje Sisapi. Stroški čiščenja so znašali več kot 3.000 evrov, a sanacija še ni končana. Del poškodovane stavbe, ki ga ni mogoče očistiti, bodo morali ponovno ometati, kar bo stalo vsaj še dodatnih 2.000 evrov.

Na mestni občini poudarjajo, da stroški, ki jih pokrivamo iz javnih sredstev za vandalizirane spomenike, kulturno dediščino ter ostale stavbe in površine v MOL, niso zanemarljivi. “Letno očistimo približno od 2.000 m2 do 6.000 m2, strošek odstranjevanja grafitov v letu 2021 je bil 75.380 evrov, v letu 2022 83.641 evrov in v letu 2023 90.943 evrov,” so sporočili in dodali, da se “vandalizem se tudi Mestni občini Ljubljana občasno pojavlja in je po našem prepričanju odraz dogajanja v družbi, ki mu ni moč ubežati”.

Na omenjenih protestih 19. januarja, na katerih je posredovala tudi posebna policijska enota, je policija zoper dve osebi uvedla prekrškovni postopek. Mestna občina bo po poročanju časnika Dnevnik podala odškodninske zahtevke vsem identificiranim osebam, ki so na protestu povzročale škodo na javni infrastrukturi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Tole je posnetek parlamenta iz leta 2010 - na oblasti je bila vlada Boruta Pahorja (in Katarine Kresal & Senica)

Tak je bil po protestih , ki ga je organiziral ŠOS. Takratna predsednica ŠOS-a je bila Katja Šoba.

Ta Katja Šoba (leto kasneje):

Niso bili upokojenci, res je. Bili so študentje. Ki jih je vodil ....?
Sam jansa jih je vodil :valjamse: