Port forwarding - zunanji dostop

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Imam kr nekaj teh kamer ... in bratranec imel enak problem ...

Rešil ga boš skoraj sigurno s tem:

v nastavitvah - moraš vklopiti AUTO SERVER SWITCH, ki je izključen primarno.
Full ti hvala, ampak moja kamera nima tega:oops1:
 

Priponke

  • Screenshot_20210219-233504_Reolink.jpg
    Screenshot_20210219-233504_Reolink.jpg
    313 KB · Ogledi: 148

Oktasis

Zelenc'
19. feb 2021
20
4
3
Ima ima.
Odpri aplikacijo na telefonu

in klikni zgoraj levo 3 crtice ... pa pol settings
 

Priponke

  • BEDBAE50-04B8-41D8-A9D5-CE2D17192DF8.jpeg
    BEDBAE50-04B8-41D8-A9D5-CE2D17192DF8.jpeg
    396,4 KB · Ogledi: 128
  • D506BF6C-9680-4FED-A1E9-30ADC7C00849.jpeg
    D506BF6C-9680-4FED-A1E9-30ADC7C00849.jpeg
    602,1 KB · Ogledi: 135

Oktasis

Zelenc'
19. feb 2021
20
4
3
Sorry nism vidu prej

a imas updejtano aplikacijo ?

ce ne pa pisi na Support. So full odzivni in se ti tud na kamero lahko povezejo in preverijo kaj bi lahko bilo narobe
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sem jim ze pisal in poslal slike, pa kao, da imam se ok.
Bom se enkrat in poslal te screenshote, zakaj je razlika.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sem spremenil paket, pridobil statični IP, forwardial poret na modemu in tudi ko niso bili.... še vedno ne dela!


Kaj še lahko naredim? Pišem si s telekomom in reolinkom.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če imaš vse porte forardirane, bi moral dostopat delat enako kot v interni mreži, samo da namesto internega IPja uporabiš zunanjega.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Če imaš vse porte forardirane, bi moral dostopat delat enako kot v interni mreži, samo da namesto internega IPja uporabiš zunanjega.

Jaz imam net preko mobilnega modema s statičnim IP. Če imam v aplikaciji vpisan zunanji IP in sem povezan na WIFI od modema ne delajo kamere. Ko pa v aplikacijo vpišem interni IP pa delajo. Kaj še moram na modemu nastavit, da bo delalo tudi ko bom imel v aplikaciji vpisan zunanji IP? Modem je Huawei 535.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz imam net preko mobilnega modema s statičnim IP. Če imam v aplikaciji vpisan zunanji IP in sem povezan na WIFI od modema ne delajo kamere. Ko pa v aplikacijo vpišem interni IP pa delajo. Kaj še moram na modemu nastavit, da bo delalo tudi ko bom imel v aplikaciji vpisan zunanji IP? Modem je Huawei 535.
Za to bi moral dovolit NAT loopback oziroma hairpin-NAT, če ti router/modem to omogoča.
Druga opcija je, da namesto IPja uporabljaš hostname potem si pa urediš split DNS. Torej, da imaš v javnem DNSju vpisan za ta hostname zunanji IP, v internem DNSju pa interni IP.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Za to bi moral dovolit NAT loopback oziroma hairpin-NAT, če ti router/modem to omogoča.
Druga opcija je, da namesto IPja uporabljaš hostname potem si pa urediš split DNS. Torej, da imaš v javnem DNSju vpisan za ta hostname zunanji IP, v internem DNSju pa interni IP.

Mislim da ta modem ne podpira NAT loopback oz ne najdem. Našel sem edino nastavitve za NAT in sicer sta možnosti stožčasti in simetrični. Za tole drugo opcijo pa nisem ziher da mi uspe nastavit. Če prav razumem moram to uredit v modemu?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Če imaš vse porte forardirane, bi moral dostopat delat enako kot v interni mreži, samo da namesto internega IPja uporabiš zunanjega.
ali lahko še kako drugače probam od zunaj dostopat domov, na pc mogoče? Toliko, da vidim ali je problem v kamerah ali telekomu oz modemu...?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Mislim da ta modem ne podpira NAT loopback oz ne najdem. Našel sem edino nastavitve za NAT in sicer sta možnosti stožčasti in simetrični. Za tole drugo opcijo pa nisem ziher da mi uspe nastavit. Če prav razumem moram to uredit v modemu?
To mora bit omogočeno na napravi, ki dela NAT, v tvojem primeru verjetno modem, ja. Sodeč po hitrem googlanju tale Huawei res nima te opcije. Vprašanje tudi, če se da overrideat DNS zapise na njemu. Dalo bi se načeloma rešit z drugim routerjem ampak bo treba spravit modem v bridge mode (kar menda podpirajo samo določene novejše FW verzije) ali pa lokalnim DNSom, ki ima malo več opcij. Če uporabljaš recimo kak Pi-hole za blokiranje reklam.

ali lahko še kako drugače probam od zunaj dostopat domov, na pc mogoče? Toliko, da vidim ali je problem v kamerah ali telekomu oz modemu...?
Če imaš forwardirane porte, bi moralo delat tudi iz PCja enako kot v interni mreži samo da namesto internega IPja vneseš zunanji IP (če si spremenil port, seveda uporabiš tudi ustrezen port). Verjetno ima kak web interface? Drugače pa za začetek narediš od zunaj nmap scan na portih, ki jih kamera uporablja.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Če imaš forwardirane porte, bi moralo delat tudi iz PCja enako kot v interni mreži samo da namesto internega IPja vneseš zunanji IP (če si spremenil port, seveda uporabiš tudi ustrezen port). Verjetno ima kak web interface? Drugače pa za začetek narediš od zunaj nmap scan na portih, ki jih kamera uporablja.
Danes sem se spet nekaj igral s porti (ne vem kaj je drugace kot ze 2 tedna prej) in sedaj mi dela tako;
Ce sem na 4g in vpisem zunanji ip v browser potem dobim login stran od kamere.
Ce se povezem preko appa pa se vedno ne dela.
 

Oktasis

Zelenc'
19. feb 2021
20
4
3
smrkec

Si probal to se s kakšnim drugim telefonom testirat... ?
Imaš narejeno na 2.4GhZ internet in ne na 5GhZ ?

ni mi jasno ... imam 12 kamer od Reolinka, pa z niti eno enega samega problema, in vse dela super... pa imam Argus2, E1 zoom, navadne E1 in PT...

Poskusi kamero resetirat ... določi eno zacasno geslo, pa mi pod zasebno poslji UID pa geslo da probam ‍♂️

v najslabsem primeru pa napisi na Reolink, da jim bos poslal kamero nazaj in naj ti zamenjajo
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Danes je prišla posodobitev aplikacije na telefonu v kateri piše "minor bugfixes" in kar naenkrat so mi vse kamere pričele delovati tudi preko mobilnega omrežja z uporabo UID. Upam, da traja. Poskusi posodobiti APP in javi če ti sedaj dela. Kamera naj ima najnovejši firmware.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Danes je prišla posodobitev aplikacije na telefonu v kateri piše "minor bugfixes" in kar naenkrat so mi vse kamere pričele delovati tudi preko mobilnega omrežja z uporabo UID. Upam, da traja. Poskusi posodobiti APP in javi če ti sedaj dela. Kamera naj ima najnovejši firmware.
posodobitev sem videl in jo tudi naredil, vendar jaz preko appa še vedno ne vidim kamere. preko brskalnika pa ja...

Kako to misliš UID?
Čez vikend sem kamero resetiral, priklopil na kabel, jo dodal v app, se je povezala na wifi... in to je bilo to. Preko appa na 4G mi ne deluje.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
smrkec

Si probal to se s kakšnim drugim telefonom testirat... ?
Imaš narejeno na 2.4GhZ internet in ne na 5GhZ ?

ni mi jasno ... imam 12 kamer od Reolinka, pa z niti eno enega samega problema, in vse dela super... pa imam Argus2, E1 zoom, navadne E1 in PT...

Poskusi kamero resetirat ... določi eno zacasno geslo, pa mi pod zasebno poslji UID pa geslo da probam ‍♂

v najslabsem primeru pa napisi na Reolink, da jim bos poslal kamero nazaj in naj ti zamenjajo

Imam na 2.4ghz.
ja testiral z 2 telefoni (oba samsunga)
sem jo resetiral...

support moram pohvalit, še med vikendom odgovarjajo skoraj takoj...
zgleda, pa da so obupal tudi oni. So rekli, ker kamera dela bo težko, da dobim novo, mi pa dajo 15% popusta...

Sem se pa spomnil, da bom šel do staršev in še tam probal na "pravem" internetu - optika. Mislim, da je telemach na telekomovih vlaknih.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
posodobitev sem videl in jo tudi naredil, vendar jaz preko appa še vedno ne vidim kamere. preko brskalnika pa ja...

Kako to misliš UID?
Čez vikend sem kamero resetiral, priklopil na kabel, jo dodal v app, se je povezala na wifi... in to je bilo to. Preko appa na 4G mi ne deluje.

UID imaš v nastavitvah kamere pod Network/Advanced v Windows klientu in to je v osnovi povezovanje čez oblak, če imaš to izklopljeno bo bolj težka. Po zadnji posodobitvi aplikacije vsaj meni dela odlično, preveri, če imaš zadnji update. Je pa zadeva narejena tako, da če v osnovi povežeš kamere preko ip in ne preko QR kode, potem UID opcije sploh ne vidiš v nastavitvah, kar je po eni strani logično, po drugi pa bedasto.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
UID imaš v nastavitvah kamere pod Network/Advanced v Windows klientu in to je v osnovi povezovanje čez oblak, če imaš to izklopljeno bo bolj težka. Po zadnji posodobitvi aplikacije vsaj meni dela odlično, preveri, če imaš zadnji update. Je pa zadeva narejena tako, da če v osnovi povežeš kamere preko ip in ne preko QR kode, potem UID opcije sploh ne vidiš v nastavitvah, kar je po eni strani logično, po drugi pa bedasto.
UID sem našel, vidim številko.
Sem odnesel kamero v službo in probal s službenega interneta...
Čist isto se obnaša. Od 15 poskusov morda enkrat uspe. Pa sem pobrisal kamero v appu in na novo dodal preko lan, preko qr kode...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kaj pa če jo dodaš v app preko zunanjega IP naslova, če obstaja opcija dodajanja preko IP? Oziroma še boljše če bi dodal preko DNS imena, in imel potem v javnem DNSu vpisan zunanji IP v lokalnem DNSu pa lokalnim IP.