Poroka-kdaj

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Saj zato sva se pa z mojo odločila da bo slikanje že pred poroko ob 3eh (verjetno bom švical kot konj :bonk:) , da ne bodo svatje preveč čakali....cerkvena ob 5ih, cerkev je 20 metrov od gostilne kjer bo civilna ob 7ih, tko da je vse na enem mestu.
Fotograf te bo podučil, da ne bo primerne svetlobe in bi bilo nujno pol ure pred sončnim zahodom :).
Mislim, da bodo tvoji svatje zlahka zdržali. Čeprav je meni butasto, da imaš na poroki dvakrat obljubo večne zvestobe. Razen tega so vsaj pri nas te civilne poroke precej žalostne. Matičar zdrdra neke člene zakonodaje, potem pa je menda podpis, čestitke s strani državnih organov in je to to. Če se poročaš v kakem večjem mestu v njihovi dvorani, so pred vrati že naslednji in je čas, da počasi zapustiš prostor. Pri vama to sicer ne bo problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Pa še slikarje pred poroko, imata cel dan čas.
Sicer pa v drugi polovici julija sonce zahaja malo pred 9 uro zvečer. Do takrat pa bo vsaj en del.poroke mimo
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Fotograf te bo podučil, da ne bo primerne svetlobe in bi bilo nujno pol ure pred sončnim zahodom :).
Mislim, da bodo tvoji svatje zlahka zdržali. Čeprav je meni butasto, da imaš na poroki dvakrat obljubo večne zvestobe. Razen tega so vsaj pri nas te civilne poroke precej žalostne. Matičar zdrdra neke člene zakonodaje, potem pa je menda podpis, čestitke s strani državnih organov in je to to. Če se poročaš v kakem večjem mestu v njihovi dvorani, so pred vrati že naslednji in je čas, da počasi zapustiš prostor. Pri vama to sicer ne bo problem.

Tudi jaz sem tako mislil, dokler nisem stal pred matičarjem, ki se je razgovoril v tak lep govor (govoril iz glave), da je vsem ostal v spominu še par let po poroki. Bili smo sicer na lepi lokaciji izven matične hiše. Čisto odvisno na koga naletiš...cerkvenega dela nisva imela.

Fotografiranje je bilo seveda proti večeru, ko gre sonce dol (ne ob 15.00...), svatje so imeli svojo zabavo z bendom in dobro jedačo na vrtu. V bistvu bi si želel biti več tam, ne na nekem polju pred fotografom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Jaz sem bil ob registraciji rabljenega avta bolj "čustveno prizadet" kot ob civilni poroki. Dve občinarki, ki sta takrat nadomeščali župana oziroma matičarja sta se prav trudili dajat vtis kako jima je vse skušaj odveč. Sicer tudi mene ni prav posebno motilo, ker civilno poroko jemljem kot nekaj kar človek uredi preko šalterja.
 
  • Haha
Reactions: Pepe

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Ja lepo no, da se spravite v red in delite svoje lepe izkušnje z nami. Meni je prav tako ostalo v spominu kar nekaj govorov lokalnih pravljičarjev iz porok prijateljev, predvsem njihovih lepih pridig. Jaz te stvari poslušam. Če postane prehudo, se odstranim, ne pa smejim. Ker stvar je v biti precej smešna. Pa srečen zakon vsem.