Popravilo rje

Car

POSTman
4. avg 2007
8.303
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na mojem starem kombiju se je pojavila rja na sovoznikovih vrati in na desnem blatniku. Sicer bi se popravila lotil sam, ampak se bojim, da je že kar preveč načeto. Pozna kdo postopek, kako se popravila lotiti sam, po korakih, ali pa mi predlaga old school majstra, ki bi mi to zrihtal za neko normalno ceno, Domžale okolica.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.460
113
Flexarca....šajba za brušenje....antikorozin(namaži - zbrusi-namaži - zbrusi..) pa temeljno čez (cink barvo) pol pa z barvo od avta...

Pol pa zvrtaš kake luknce v ta del bl tm k se ne vidi pa krown olje not...pa čepke v luknje (maš raznorazne čepke po avtoštacunah)....da rjo še iz notranje strani zadušiš

Če barva od avta nima že laka not.... Pa še prozorni lak cez barvo pol daš
 
Nazadnje urejeno:

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Če je zelo star se vprašaj če je res smiselno popravlat. Pri manjših površinah se lahko občasno poigraš s penzlom.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Še jaz vprašam, kako "za silo" sanirati tole? Predvidevam, da je prvi odgovor v tej temi tudi odgovor na moje vprašanje...?
Oz. koliko bi ocenili popravilo pri "lokalcu", da bi zdržalo recimo leto dni...
In če imate kakšen predlog za "lokalca" na Gorenjskem (KR).
IMG_20211229_144400.jpg
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Zakaj bi popravljal za leto dni? Če je narejeno kot je treba je tole poštimano za nekaj 100eur. Za eno leto bi jaz samo z sprejem pobarval oz. verjetno še to ne.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Tole ti odzadaj rjavi ven rjavi kolk je videt.
Pobrusi. Tam ko nastanejo lukne not nafilaj purpen, prek skitaj in pobarvaj. Pa bo za eno leto in za mali dnar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ne seri z purpenom, še bolj gnije vseskupej, ker se purpen napije vode..
 

Priponke

  • IMG_7203.JPG
    IMG_7203.JPG
    218,5 KB · Ogledi: 232
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Na mojem starem kombiju se je pojavila rja na sovoznikovih vrati in na desnem blatniku. Sicer bi se popravila lotil sam, ampak se bojim, da je že kar preveč načeto. Pozna kdo postopek, kako se popravila lotiti sam, po korakih, ali pa mi predlaga old school majstra, ki bi mi to zrihtal za neko normalno ceno, Domžale okolica.
Ce bos gledal na strosek...v kolikor nimas lukenj cez...pobrusi z brusnim papirjem do svetlega, nato premazes s Chelade ( pretvornik rje) in nato prebarvas.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Še jaz vprašam, kako "za silo" sanirati tole? Predvidevam, da je prvi odgovor v tej temi tudi odgovor na moje vprašanje...?
Oz. koliko bi ocenili popravilo pri "lokalcu", da bi zdržalo recimo leto dni...
In če imate kakšen predlog za "lokalca" na Gorenjskem (KR).
Poglej priponko 51549
Že želiš zgolj skriti izgled rajvice na beli podlagi: vzami polirno pasto in te predele spoliraj. Tule ti bo šlo vizuelno 80 % te rjavine stran. Če prideš do pretrvornika rje..premaži z njim po preostanku rje..in lahko pustiš kot je. Za eno leto bo garant OK.
Dela za 20 minut.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Yogi