Popravilo Armalove armature?

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Armalova pipa v banji (klasični design iz 70ih-80ih let) je začela zezati... Zgornji del (roka za mešanje temp. vode) dela b.p., spodnji gumb, s katerim prižgeš tuš glavo, pa včasih sam pade nazaj dol (se zapre) in žre živce...
rolleyes-1.gif


Poklical sem direktno na Armal v MB in novega spodnjega dela ne delajo več (so bili zelo prijazni in vedo, kaj govorijo
zmaga.gif
), je pa šansa, da se še dobi samo vložek mehanizma tega gumba...

Ko odstraniš črn plastičen pokrovček tega gumba, je spodaj matica s podložko (ali pa M4 vijak) in za eno od teh možnosti še imajo mehanizem na zalogi...
tongue-1.gif


Zanima pa me, če dobim nov mehanizem tega gumba, je popravilo izvedljivo za normalnega smrtnika? Je kdo že delal kaj takšnega?
smile-1.gif
)...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kar sam poskusi zamenjat
zmaga.gif


Recimo za popravilo enoročne mešalne baterije boš zelo težko kakega vodovodarja naštimal...en kup jebanja in nazadnje ne deluje v redu. Kupiš novo pipo pa je. Jebiga, taki cajti.
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Predlagam, da poskusiš sam popraviti. Če ne bo šlo, še vedno ostane nakup nove armature. Če ti je lažje pa lahko celo armaturo snameš (in paziš, da ne poškoduješ kroma) odneseš na servis, kjer ti jo bodo popravili. Servis imajo v MB:

Glavni servis:
Maribor
Sevis Armal
Oreško nabrežje 9
Tel.: (02) 23 46 392
(02) 23 46 391
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Armalova pipa v banji (klasični design iz 70ih-80ih let) je začela zezati... Zgornji del (roka za mešanje temp. vode) dela b.p., spodnji gumb, s katerim prižgeš tuš glavo, pa včasih sam pade nazaj dol (se zapre) in žre živce...
rolleyes-1.gif


Poklical sem direktno na Armal v MB in novega spodnjega dela ne delajo več (so bili zelo prijazni in vedo, kaj govorijo
zmaga.gif
), je pa šansa, da se še dobi samo vložek mehanizma tega gumba...

Ko odstraniš črn plastičen pokrovček tega gumba, je spodaj matica s podložko (ali pa M4 vijak) in za eno od teh možnosti še imajo mehanizem na zalogi...
tongue-1.gif


Zanima pa me, če dobim nov mehanizem tega gumba, je popravilo izvedljivo za normalnega smrtnika? Je kdo že delal kaj takšnega?
smile-1.gif
)...

jaz sem pipo odstranil s stene, ker drugace nisem prisel blizu. ko je bila pipa enkrat na mizi je vse skupaj lego kocke. krom, medenina, plasticni vlozek baterije in kup tesnil. odvijes kar rabis in gres z mustrom v trgovino. vse skupaj dela za 20 minut, ce imas vse orodje pri roki ....

sem se se najbolj zezal z odvitjem pipe s stene ....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Hja...
tongue-1.gif


Torej, zadeva je res kot lego kocke...
smile-1.gif
Odviješ cev tuša, nato s kombinirkami odviješ s spodnjega dela pipe še "matico" z navojem, kamor je bila našraufana cev od tuša. Nato z izvijačem odstraniš črni pokrovček gumba za odpiranje vode za tuš, iz notranjega dela odšraufaš matico s podložko in kromirani pokrov gumba potegneš stran.

Nato s kombinirkami odviješ notranji del gumba (spodaj ima tesnilo, ki se odpre ob potegu gumba in tako voda začne teši iz glave od tuša) in ga preprosto potegneš navzgor in ven.

Vse te dele sem nato zamenjal z novimi (pašejo direktno, samo plastični pokrov gumba nima več vijaka ampak M4 matico in je malo sodobnejše oblike), star je ostal samo še spodnji del pipe...

In stanje sedaj je malo boljše - pri mrzli in pol-pol mrzle in vroče vode gumb za tuš dela... Še vedno pa skoči nazaj dol pri čisto vroči vodi, torej ne dela pri zmanjšanem pritisku vode... Kako pravzaprav dela ta gumb? Navzdol ga pritiska vzmet v njem, kako se pa sploh zaskoči v zgornji legi (ko ga potegneš navzgor)? Je pritisk vode lahko premajhen?
confused-1.gif


Se mora tesnilo v gumbu zelo dobro prilegati notranjemu delu pipe, in je pravzaprav vzrok težav vodni kamen v stari notranjosti pipe?

Hvala za pomoč
cheer.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Šit... Kaj pa je lahko vzrok tega? Tudi nabiranje vodnega kamna v cevi od bojlerja do banje? Aristonov bojler je star nekaj let in je v sami kopalnici...
confused-1.gif
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.600
70
48
Največkrat je zabita mrežica na dovodnem priključku pipe ( kamen in pesek ), kar zmanjša pritisk.

LP
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
In ta mrežica se nahaja na "začetnem" delu pipe, v steni? Torej odšraufam pipo dol in pogledam, kaj se je v 20ih letih tam nabralo?
zmaga.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
961
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Hja...
tongue-1.gif


Torej, zadeva je res kot lego kocke...
smile-1.gif
Odviješ cev tuša, nato s kombinirkami odviješ s spodnjega dela pipe še "matico" z navojem, kamor je bila našraufana cev od tuša. Nato z izvijačem odstraniš črni pokrovček gumba za odpiranje vode za tuš, iz notranjega dela odšraufaš matico s podložko in kromirani pokrov gumba potegneš stran.

Nato s kombinirkami odviješ notranji del gumba (spodaj ima tesnilo, ki se odpre ob potegu gumba in tako voda začne teši iz glave od tuša) in ga preprosto potegneš navzgor in ven.

Vse te dele sem nato zamenjal z novimi (pašejo direktno, samo plastični pokrov gumba nima več vijaka ampak M4 matico in je malo sodobnejše oblike), star je ostal samo še spodnji del pipe...

In stanje sedaj je malo boljše - pri mrzli in pol-pol mrzle in vroče vode gumb za tuš dela... Še vedno pa skoči nazaj dol pri čisto vroči vodi, torej ne dela pri zmanjšanem pritisku vode... Kako pravzaprav dela ta gumb? Navzdol ga pritiska vzmet v njem, kako se pa sploh zaskoči v zgornji legi (ko ga potegneš navzgor)? Je pritisk vode lahko premajhen?
confused-1.gif


Se mora tesnilo v gumbu zelo dobro prilegati notranjemu delu pipe, in je pravzaprav vzrok težav vodni kamen v stari notranjosti pipe?

Hvala za pomoč
cheer.gif

Najprej ***** za napisan postopek...
wink-1.gif


Sedaj bi te pa vprašal kako si prišel do rezervnega dela... Klical si na glavni servis v Maribor, pa potem? Si šel tja iskat, so ti poslali po pošti (sem iz Kranja) in koliko si odštel za novi del?