pomoč začetniku

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Tvegam, da bom razburil člane na tem forumu z »nepotrebni« vprašanji - saj vem, vse piše – in nekaj tega sem že prebral. Ampak ne gre vse naenkrat, jaz pa v sredo potujem v Sarajevo. Sem šele včeraj pri lokalnem trgovcu, nabavil nüvi 1300.

Sedaj pa k vprašanjem. Ugotovil sem sem, da se zemljevidi nalagajo z mapsource programom, ki mi ga ni uspelo namestiti. Ena verzija je hotela XP z SP3, druga je bila samo update … vem, sem prebral, treba je inštalirat, mapsource skupaj z zemljevidom. Potem naj bi šlo. Ampak ni. Bo počakalo na boljše čase – ko bo več časa, da vse naštudiram.

Zato sem naložil .img datoteko na SD kartico, na kateri sem ustvaril imenik \garmin naslednjo datoteko: Garmin CNE 2011.20NT+AR 3.11NT+HUN 5.4NT+SCG 2.3NT IMG unlocked. Sedaj pa vprašanja:
- ali je takšna namestitev pravilna ? Naprava mi namreč pokaže SCG Route 2.30 NT, NG5.4 NT beta, (??? Verjetno HUN5.4N T), AdriaROUTE 3.11 NT in CN Europe NT 2011.20. Pod vsakim vpisom se pojavi sivi napis [1] ALL. Vse tri možnosti so odkljukane.
- Kako Garmin »ve« kateri CNE uporablja – tisti, ki je bil originalno naložen ali tistega na kartici, ali uporabi AdriaROUTE. Kako uporabnik »ve« katera karta je trenutno v uporabi?
- Kako je z navigacijo v kraj kjer je cilj v drugi državi (=na drugi karti) kot je izhodiščna točka? Preklapljanje med zemljevidi je samodejno, ob prehodu meje?

Hvala v naprej za odgovore!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lep izlet v Sarajevo ti želim.
Tam ti bo koristila najbolj le karta Adriaroute 3.11 tako da delaj v tej smeri da jo naložiš.
Potegni si jo dol z uradne strani (gratis je) jo inštaliraj, namestil se bo tudi Mapsource, jo odkleni in naloži v napravo.

p.s. BIH je ssrednje pokrit v AR, gre pa skozi.
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
@snecer

- hvala, za hiter odgovor, je pomagalo
- Adriaroute sem posodobil, po navodilih na uradni strani, datoteka gmapsupp.img se je shranila v napravo
- kaj pa je s tistim .img fajlom, ki sem ga skopiral v \garmin imenik na SD kartici, tam je namreæ rudi bil AR 3.11?
- Mapsource sem lahko pognal - bom prebral kako je z uporabo programa in potem morda še kaj vprašal
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tisto na kartici pobriši, pa si kaj drugega gor naloži.

AR imaš sedaj najbrž v notranjem pomnilniku a ne?
 

jure22

Zelenc'
13. mar 2009
4
0
1
Tudo jaz imam en problem, pa bi kar v to temo napisal in sicer z unlock wizardom. Sploh mi ga noče odpret, ker napiše težave z registrom, ponovno ga namestite. Inštaliral sem že več verzij mapsourca in še vedno mi isto napiše. Sedaj pa me zanima, kje bi lahko dobil inštalacijo unlockwizarda, ali je to pač zraven mapsourca? Hvala za vašo pomoč

Že urejeno, hvala
 
Nazadnje urejeno: