Pomoč za Excel

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
Rabil bi pomoč, kako bi v excelu naredil sledeče:
v stolpec A vpisujem številke, vsako v svojo celico. V kolikor bi se mi kaksna stevilka ponovila, enaka kot v zgornjih celicah, da bi se mi celica obarvala recimo rdece ali rdec font. Lahko tudi kako drugace, samo da bi se vedelo, da je stevilka ze bila 1x vpisana.
Hvala ze vnaprej.

lpj
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Rabil bi pomoč, kako bi v excelu naredil sledeče:
v stolpec A vpisujem številke, vsako v svojo celico. V kolikor bi se mi kaksna stevilka ponovila, enaka kot v zgornjih celicah, da bi se mi celica obarvala recimo rdece ali rdec font. Lahko tudi kako drugace, samo da bi se vedelo, da je stevilka ze bila 1x vpisana.
Hvala ze vnaprej.

lpj
 
  • Všeč mi je
Reactions: wolffstein

-JM-

Pripravnik
9. sep 2020
38
4
8
Prosim za pomoč:

V stolpcu A imam šifre, v stolpcu B artikle za te šifre.
Želel bi , da ko vnesem v stolpec C nekatere naročene artikle (ki so v stolpcu B), da mi z neko funkcijo avtomatsko v stolpec D vnese šifre (ki so v stolpcu A) za te artikle.

Se to da kako ?
Hvala
 

-JM-

Pripravnik
9. sep 2020
38
4
8
Prosim za pomoč:

V stolpcu A imam šifre, v stolpcu B artikle za te šifre.
Želel bi , da ko vnesem v stolpec C nekatere naročene artikle (ki so v stolpcu B), da mi z neko funkcijo avtomatsko v stolpec D vnese šifre (ki so v stolpcu A) za te artikle.

Se to da kako ?
Hvala
Imam še eno prošnjo.
Pri nekaterih šifrah v stolpcu A imam celice obarvane in bi želel da mi v stolpcu D te prikaže tudi kot obarvane. Bi to šlo ?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
V osnovi ne. Razen, če lahko določiš pogoj, da so obarvane (pogojno oblikovanje).
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Določiš pogoj (ali več njih), ki velja za celoten stolpec - in ko se pojavi pravi zapis, se bo celica obarvala.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
ce mas samo eno barvo oznaci stolpec D -> Conditional Formatting -> New Rule -> Use a formula......-> pod "Format values....." vpisi: =IF(ISTEXT($D1),$D1=$A1)
in pod Format izberi oblikovanje

ce imas pa vec barv glede na del kode (vrsta izdelka,...) pac dodas vec pogojev, recimo LEFT($D1,2)=LEFT($A1,2), alpa MID, RIGHT,...,
 

-JM-

Pripravnik
9. sep 2020
38
4
8
Hvala vsem, sem sedaj želel narediti malo drugače pa mi ne uspe. Dal sem pogoj, če se v katerikoli celici v določenem stolpcu pojavi določen zapis, se celica obarva. To mi deluje samo če ročno vtipkam text v celico, če kopiram/prilepim celico, pa ne deluje. Kje je problem ?
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Pastaj samo vrednosti, ne tudi formattinga. Paste special al kako je že.
 

-JM-

Pripravnik
9. sep 2020
38
4
8
Imam še eno vprašanje:
V celici K3 imam formulo =2,32*I3. Če pa se v celici I3 pojavi število z decimalko (decimalka bo vedno na ,5) pa bi morala biti druga formula:
-za število recimo 2,5 bi morala biti formula =2,32*2+1,246
-za število recimo 3,5 bi morala biti formula =2,32*3+1,246
-za število recimo 4,5 bi morala biti formula =2,32*4+1,246
itd

Se da to kako izpeljati?