Pomoč, prosim!

AbsolventkaGEO

Zelenc'
8. sep 2009
3
0
1
Pozdravljeni!

Sem absolventka na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo, Oddelek za geodezijo in trenutno pišem svojo diplomsko nalogo (Faktorji, ki vplivajo na tržno ceno nepremičnine oz. na najemnino). Del diplomske naloge je spletna anketa ... zato vas prosim, da kliknete na spodnji spletni naslov, jo rešite, nato pa to elektronsko sporočilo posredujete naprej.

Anketa: http://www.kwiksurveys.com/online-survey.php?surveyID=NBKLF_af40070e

Hvala!

--
Lp, Anja V. Hančič!
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Rešil
pozdrav.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Rešil... je pa malo tako na hitro oz. nepremišljeno narejena tale anketa a kaj čmo, tud take diplome spuščajo skozi!
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Rešeno... Sam me kar zmrazilo, ko sem pomislil, da
bi moral kupovat (oz se zadolžit za nakup) nepremičnine.
Na srečo je to urejeno....
cheer.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Res je mal čudno zastavljeno - "transakcija" sploh ni opredeljena - je mišljeno realno, izmišljeno, ...
 

AbsolventkaGEO

Zelenc'
8. sep 2009
3
0
1
Hvala vsem za izpolnjene ankete!

sbor ... ti na začetku ankete piše, da če trenutno nisi v fazi nakupa/najema hiše/stanovanja, rešuj anketo, kot da bi v dani sitaciji bil na tem.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik AbsolventkaGEO pravi:
Tis, kako to misliš?

Na kratko ali na dolgo?
Naj bo na kratko, ker je zastonj:
- Ciljna skupina je neopredeljena, kar bo pripeljalo do nerealnih podatkov (tisti, ki je resnično v situaciji, ko nekaj kupuje/najema ima drugačno percepcijo kot nekdo, ki si podatke zmišljuje le, da reši anketo)
- Izbira ciljnih skupin je čisto nelogična
- demagoški podatki -> Izobrazba -> kar precej ljudi v SLO na to ne more odgovoriti
- manjka zaposlitveni status
- regije... ok, ampak pri vedenjskih vzorcih pri tovrstni vsebini je smiselno ustrezno ločiti tudi urbano/ruralno okolje
- če se beležijo vedenjski vzorci potem je razlog za nakup/najem primarnega pomena, le tega pa ne analiziraš
- dvoumnost vprašanj (katero po vrsti...) - ali misliš kolikokrat se je nekdo že selil oz. koliko stanovanj je zamenjal ali koliko jih ima na zalogi
- same lestvice ne omogočajo ustrezne razlike med opcijami
- ...
- pa še kaj bi se našlo

Mi smo za seminarske naloge morali pripravljati res konkretne in kvalitetne analize, tole je pa na nivoju SŠ.
Pa brez zamere...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
- dvoumnost vprašanj (katero po vrsti...) - ali misliš kolikokrat se je nekdo že selil oz. koliko stanovanj je zamenjal ali koliko jih ima na zalogi

Tole tudi meni ni jasno...

Imam dve hiši, ne stanujem pa v nobeni.