Pomoč pri magistrski nalogi

lelantos

Zelenc'
6. apr 2021
2
0
1
REŠITE VPRAŠALNIK, BODITE DOBRODELNI IN MI POMAGAJTE MAGISTRIRATI.

Povezava do vprašalnika: https://1ka.arnes.si/a/11450

V okviru magistrskega dela izvajam raziskavo z naslovom »Pomen različnih pismenosti pri prepoznavanju psevdoznanosti«.

Za sodelovanje v raziskavi bomo za nagrado po koncu izžrebali dve osebi, ki bosta prejeli darilni bon desetak v vrednosti 10 evrov. Poleg tega bomo za vsako osebo, ki bo sodelovala v nagradni igri, deset centov namenili zavetišču za brezdomne mačke Mačja hiša.
 

Priponke

  • OBJAVA1.jpg
    OBJAVA1.jpg
    193 KB · Ogledi: 164

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Manjka omenjanje psevdoznanosti pod krinko prave znanosti znano kot (recimo) Funding bias.






Citat zadnjega linka:

"A pharmaceutical company paying for a study of a new depression medication, for example, might influence the study's design or interpretation in ways that subtly favor the drug that they'd like to market. There is evidence that some biases like this do occur. Drug research sponsored by the pharmaceutical industry is more likely to end up favoring the drug under consideration than studies sponsored by government grants or charitable organizations.4 Similarly, nutrition research sponsored by the food industry is more likely to end up favoring the food under consideration than independently funded research."

Na tak, biased, način tudi tisto, kar bi moralo biti resna znanost, postaja psevdoznanost. In ko se te, "znanstvene" laži, obelodanijo, postanejo temelj za raznorazne fejsbuk "znanstvenike". Med slednjimi namreč nastane prepričanje, da je vsa prava znanost zaradi obelodanjenih biased raziskav laž.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Zanimiva anketa. Ko bo zaključena me zanima tvoj komentar rezultatov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
Na faxu vas ne učijo več, da dolgočasnih anket noben ne reši do konca?
Ko začneš krneka vprašanja pisat v neomejenih količinah folk zgubi veselje in ugasne vse skupaj. No ta je lep primerek tega.
Pa brez zamere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Primus