Pomoč pri EXCEL delovnem listu

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Torej, ko izberem mesec so označeni VSI dopisti za naprej in za nazaj. Tako se mi v mesecu kaže dopust na praznik/nedeljo....
Ne pokaže se mi ime meseca, za katerega je tabela, niti leto.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Torej, ko izberem mesec so označeni VSI dopisti za naprej in za nazaj. Tako se mi v mesecu kaže dopust na praznik/nedeljo....
Ne pokaže se mi ime meseca, za katerega je tabela, niti leto.

Ne razumem tvoje težave...še enkrat sem poskusil in mi pravzaprav pokaže ok (ne šteje vikendov/praznikov v LD). Mesec in leto pa sem prekril v zgornjem levem kotu z belo pisavo in ozadjem. Dodal (tukaj v službi) pa sem dva stolpca: št. odobrenih LD in ostanek zadaj.
 
Nazadnje urejeno:

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Uporaben template;
Zanima me ali se da in kako, narediti pogojno oblikovanje tako, da imajo celice v vrsticah tabele, ki so v stolpcih, pod sobota in nedelja, dvojno oblikovanje;če je celica prazna, je eno oblikovanje, če je celica polna pa lahko poljubno urediš oblikovanje.
Upam da sem razumljivo napisal kaj želim.
Ko je tabela prazna, bi želel vse celice ki so pod sobota in nedelja z nekim polnilom, če pa bi v takšno celico vpisal podatek, bi želel sam izbrati drugačno polnilo.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Uporaben template;
Zanima me ali se da in kako, narediti pogojno oblikovanje tako, da imajo celice v vrsticah tabele, ki so v stolpcih, pod sobota in nedelja, dvojno oblikovanje;če je celica prazna, je eno oblikovanje, če je celica polna pa lahko poljubno urediš oblikovanje.
Upam da sem razumljivo napisal kaj želim.
Ko je tabela prazna, bi želel vse celice ki so pod sobota in nedelja z nekim polnilom, če pa bi v takšno celico vpisal podatek, bi želel sam izbrati drugačno polnilo.
1. Označi (izberi) celice, ki jih želiš oblikovati
2. Klikni Oblika, Pogojno oblikovanje, Novo pravilo
3. Izberi "Oblikuj celice, ki vsebujejo"
4. Izberi v spustnem meniju "Prazno"
5. Klikni "Oblika", Senčenje, Ospredje, kjer izbereš barvo za prazne celice
6. Klikni "V redu" in še enkrat "V redu"
Izbrane celice se obarvajo v želeno barvo. Nato ponovi popolnoma enako od 1 do 6, le v točki 4 izberi v spustnem seznamu "Ni prazno"
Pozneje lahko spreminjaš nastavitve tako, da namesto "Novo pravilo" izbereš "Upravljaj pravila".
Pripominjam, da se postopek lahko razlikuje glede na verzijo Excela (ali Planmakerja). Lahko, da je v točki 2 potrebno izbirati takole:
Osnovno, Pogojno oblikovanje, Novo pravilo.
Malce je treba pač poizkušati. Važno pa je, da na začetku res označiš vse tiste celice, ki jih želiš pogojno oblikovati.
Upam, da nisi imel v mislih, da bi po vnosu podatka v posamezno celico želel vsakokrat spreminjati barvo polnila. To bi bila popolna izguba časa in šef najbrž ne bi bil preveč vesel ;)
 
Nazadnje urejeno:

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Hvala za razlago, vendar to ni to kar sem imel v mislih. Vem da morda nisem jasno napisal kaj želim.
Moje vprašanje se nanaša na template, ki je bil predstavljen v temi. Template olajša tvorjenje tabele (koledar). V njem je pogojno oblikovanje, da ko spreminjaš mesec, se celice, ki so pod sobota in nedelja obarvajo z nekim polnilom. Ko spremeniš mesec so sobote in nedelje v drugih stolpcih in so obarvane z tem polnilom. Jaz bi pa želel, da če v tako obarvano celico vpišem nek podatek, da bi lahko spremenil polnilo, kar v trenutnem pogojnem oblikovanju ni možno.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Naredi novo pravil s funkcijo, pa tole vnesi. Tam pa ko imaš velja za celice, pa prepiši iz slike
=AND(B7<>"";VLOOKUP(B$6;$NW$20:$NX$26;2;0)<>"Yes")
 

Priponke

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    23,3 KB · Ogledi: 197

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Ta vrstica je že v pogojnem oblikovanju, z njo se vse celice , ki so pod sobota in nedelja obarvajo z določenim polnilom, neglede na to ali je celica prazna ali je v njej zapisan kak podatek. Jaz pa bi želel, da če v tako oblikovano prazno celico vpišem podatek, da lahko spremenim polnilo, kar sedaj ni mogoče.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
poglej formulo še enkrat, prvi pogoj je drugačen. Torej če je celica prazna bo siva, če pa bo kaj vpisana pa vijolična.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Se opravičujem, sem spregledal. Tako pa je bolje ja, vendar deluje samo v celicah ki so pod sobota, v celicah pod nedelja pa ne :sprasujemse::sprasujemse:. Vseeno hvala za trud:nazdravje:

ps: Formula za pogojno oblikovanje je popravljena in dela: =AND(B7<>"";VLOOKUP(B$6;$NW$21:$NX$27;2;0)<>"Yes") deluje tudi v celicah pod nedelja :bonk::sprasujemse:
 
Nazadnje urejeno:

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
zgleda da si neko vrstico dodal, ker v original tabeli so dnevi napisani med nw20 in 26.