Pomoč pri EXCEL delovnem listu

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Potreboval bi pomoč nekoga in sicer, da mi prevede v slovenščino besede v priloženi datoteki. Je pa to free template za planiranje letnih dopustov. Sicer sem nekaj uspel, samo pri mesecih in imenih odsotnosti mi ne gre. Prav tako bi rad dodal 3 stolpce za Priimkom in imenom, tako da bi dodal funkcijo v podjetju, število vseh odobrenih dni dopusta in ostanka dopusta.

Hotel sem pripet excelovo tabelo, pa mi ne pusti, niti .zip
 
Nazadnje urejeno:

JMR

Pripravnik
1. nov 2008
88
29
18
Slovenija
Potreboval bi pomoč nekoga in sicer, da mi prevede v slovenščino besede v priloženi datoteki. Je pa to free template za planiranje letnih dopustov. Sicer sem nekaj uspel, samo pri mesecih in imenih odsotnosti mi ne gre. Prav tako bi rad dodal 3 stolpce za Priimkom in imenom, tako da bi dodal funkcijo v podjetju, število vseh odobrenih dni dopusta in ostanka dopusta.

Hotel sem pripet excelovo tabelo tabelo, pa mi ne pusti, niti .zip


Moho...prevod iz katerega jezika?
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
angleško...saj ni problem v jeziku, ampak v izvedbi...sorry, nisem napisal, ker sem mislil, da bom lahko pripel tabelo
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Ne, ni problem v angleščini, jo obvladam. Problem je v tem, ker če spremenim besede, se nekje ene kode ali nekaj podobnega spreminja. Večina sem spremenil, nekaj pa mi ne rata, brez da bi pokvaril neke formule ali vba ali karkoli že :(
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Unhide sheet3
Tam popravi tabelo z imeni dnevov in mesecev.
Potem popravi imena Mon, Tue v tabeli "delovni dnevi" na sheetu "Planiranje odsotnosti" v enake kot si preimenoval na sheet3.

Ko končaš, ga lahko spet skriješ, da ti ne bo kdo kaj sral po njem
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Super, to pa je delovalo :)
Kako pa dodam kolone za imeni in priimki, da bi lahko dodal funkcijo in skupno število dnevov odobrenega LD ?
Pa še poskusil sem zakleniti celice, razen tistih za vpis LD, pa je spet vse narobe ... se odpre okence z nekim debugerjem
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Super, to pa je delovalo :)
Kako pa dodam kolone za imeni in priimki, da bi lahko dodal funkcijo in skupno število dnevov odobrenega LD ?
Pa še poskusil sem zakleniti celice, razen tistih za vpis LD, pa je spet vse narobe ... se odpre okence z nekim debugerjem
V Excelu moraš najprej določiti, da celice, v katere boš vnašal podatke, ostanejo nezaklenjene, šele nato zakleneš list. Privzeto so namreč vse celice definirane, da se zaklenejo, če vklopiš zaščito lista.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
to sem naredil vse, kot je treba, samo pri premikanju meseca pokaže napako z nekim debuging
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Če pustiš odklenjene celice, ti ravno tako odpre okence z debuggerjem?

Da, naredil sem kot je treba po navodilu. Ko hočem potem spremenit mesec s pomočjo trikotnih kazalnikov levo oz. desno. Sem pustil odklenjeno tudi mesec, ne pa dneve oz. datume, to pa bom jutri poskusil, ko bom v službi pred datoteko.
Ne vem pa kako z vrinjanjem dodatnih kolon?
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Da, naredil sem kot je treba po navodilu. Ko hočem potem spremenit mesec s pomočjo trikotnih kazalnikov levo oz. desno. Sem pustil odklenjeno tudi mesec, ne pa dneve oz. datume, to pa bom jutri poskusil, ko bom v službi pred datoteko.
Ne vem pa kako z vrinjanjem dodatnih kolon?
Z vrinjanjem dodatnih kolon načeloma ne bi smelo biti problema, če je pri vgrajenih formulah uporabljen relativni sklic. Če je pa uporabljen absolutni sklic (v formulah uporabljena oblika "$A$1"), pa bo prišlo do napake.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Z vrinjanjem dodatnih kolon načeloma ne bi smelo biti problema, če je pri vgrajenih formulah uporabljen relativni sklic. Če je pa uporabljen absolutni sklic (v formulah uporabljena oblika "$A$1"), pa bo prišlo do napake.

Seveda sem probal z vrinjanjem, vendar ni šlo...Te oblike $A$1 sem videl v formulah.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
In kako naj bi delovala ta tabela?
Stvar JE zanimiva! Mislim, pregled dopustov.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Deluje tako, da delavci (ali pa vodja) vnesejo planiran LD in to je to. Rabil sem le nekaj podrobnosti uredit, kot prevest v slovenščino vse in prilagodit vrste odsotnosti, ne znam pa dodat stolpce in pravilno zaščitit, da mi ne bodo šuštrali po obrazcu.
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Samo je očitno neka napaka, saj če z puščicami levo desno prestaviš mesec na npr Februar, in tukaj vneseš dopuste, potem pa zgoraj levo izbereš 2 mesec (ostane namreč na 1, kljub izbiri Febrar), se pokaže prazna tabela, oz nista usklajeni puščica in drop down meni.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Samo je očitno neka napaka, saj če z puščicami levo desno prestaviš mesec na npr Februar, in tukaj vneseš dopuste, potem pa zgoraj levo izbereš 2 mesec (ostane namreč na 1, kljub izbiri Februar), se pokaže prazna tabela, oz nista usklajeni puščica in drop down meni.

Ne vem če je napaka, zamišljeno je, da se odpre datoteka, da se vnese mesec in leto, potem pa navigira in shranjuje izključno s puščico levo /desno. Torej, da se mesec (in leto) uporablja samo za odpiranje. Ko nastaviš mesec desno v kotu imaš pa možnost od tistega meseca dalje 12 mesecev navigirat.
Da se ne bi kdo igral s tem sem to rešil tako, da sem dal ozadje in pisavo belo, da se niti ne vidi tistega in pustil na 1=januar.
Bom pa še stestiral, preden dam kolegom v uporabo in jo dal kasneje še enkrat v Cloud, da še kaj pokomentirate, oz. če pride komu prav, da jo uporabi. Moram pa še ugotovit, kako dodat še stolpce in zaklenit, da se ne da šarat.
 
Nazadnje urejeno: