POMOČ izbira GRAFIČNE K.

dnagrafik

Pripravnik
10. sep 2010
89
0
6
Lep pozdrav,

Za matično ploščo, ram in procesor sem se že odločil, ne vem pa še katero grafično naj izberem, zato vas prosim za kakšen namig...

Gledal sem tole KLIK

ali tole KLIK

ali tole KLIK

Skoraj rajši bi vzel varianto brez ventilatorja manj hrupa, ampak če je boljša od ostalih dveh pa rajši požrem tisti dodaten hrup
wink-1.gif


Hvala
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.451
113
Na večini matičnih imaš že vgrajeno grafično, ki je čez glavo dovolj, če ne igraš iger. Jasno če misliš kupiti matično brez grafike je druga stvar
grin1.gif


Grafične na tvojih linkih so vse enake po zmogljivosti, razlikujejo se le v hlajenju.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Za ekstra 10 evrov dobiš mnogo boljšo (in novejšo) Radeon 5450, ki ima prav tako pasivno hlajenje (sam sem si jo omislil za hišni računalnik, ki mora zdržat vsaj 5 let).

Saj tudi če igre niso primar, bo kmalu prišlo do poplave programov, s katero bo boljša grafična kartica še kako prišla prav. Že pri dekodiranju kakih HD filmov ob vklopljenih filtrih za boljšo sliko glavni procesorji hitro počepnejo. Celo z novo generacijo internetnih brskalnikov se bo začelo podpiranje grafičnih kartic.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pa koliko vem ima serija 5xxx pri malo obremenitvi ful malo porabo (malo gretja).
Pa možnost treh monitorjev.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Všeč mi je, da si se odločil za pasivno hlajenje. Kajti običajno so ventilatorji na grafičnih karticah poleg ventilatorja od napajalnika tiste, ki radi crknejo oz. "pridejo iz osi" in se tresejo ter s tem povzročajo nenormalen hrup in posledično pregrevanje čipovja na kartici.
zmaga.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Metanje denarja stran glede na zahteve, saj bi integrirana (kaksen HD42xx in podobne pri obeh konkurentih) delovala vec kot dovolj dobro za 2D in je tudi pasivno hlajena.
 

dnagrafik

Pripravnik
10. sep 2010
89
0
6
Okej zdej ste me pa total zmedl... Hmm se pravi če jst vzamem plato ki ima integrirano grafično Radeon HD 4290 s 128mb RAM-a bo to več kot dovolj za delo v Photoshopu... in za neko srednje zahtevno video obdelavo ? Okej sam problem je ta ker imam namreč en LCD monitor en pa CRT monitor in kokr sem gledal tega ne morem povezat na to grafično ?
sprasujem se.gif


Lp in hvala za nasvet
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Cakaj, kaksno video obdelavo - prej je bil samo Photoshop, se motim ? Predvsem je tako, da ce vzames tako plato, ki ima to integrirano, in naknadno ugotovis, da to ni to in realno ocenis koliko mocnejso kartico potrebujes, jo lepo dokupis in zatlacis notri. Ce bos pa kupil najprej diskretno za XX EUR in ugotovil, da je presibka, bos pa potem kupoval se mocnejso in vrgel staro ven.

5450 je malce zmogljivejsa od npr. 4290 kar se tice 3D, mocno pa dvomim, da je kakrsnakoli opazna razlika pri obdelavi videa. Pri gledanju filmov morda (glajenje), ampak 5450 je tako ali tako bojda malce podhranjen za taka opravila (tako Anandtech, nimam volje ponovno iskati clanka, slo je pa za temo "Ali je HD5450 koncno prava kartica za HTPC").

Glede priklopa si malce nerazumljivo napisal - ti imas en CRT, ki ima samo analogni vhod ("VGA"), in en LCD, ki ima kaj, HDMI vhod ? In pri tem te zanima ali lahko oba hkrati prikljucis (npr. za raztegnjeno namizje) ali na plato, ki ima integrirano eno HD42xx graficno oziroma na HD5450 ?
 

dnagrafik

Pripravnik
10. sep 2010
89
0
6
Nene sem že omenju da rabim za photoshop in video obdelavo, samo nič kej profi
wink-1.gif
Se strinjam da je škoda da ugotoviš da je kartica prešibka šele potem ko jo že kupiš, ravno zato sprašujem ali je možno na integrirano grafično kartico (na matični) Radeon HD 4290 priključiti:
1x LCD zaslon (z dvi kablom)
+
1xCRT (po domače katodni zaslon) z VGA analognim priključkom (15 pinski)
da bi imel (raztegnjeno namizje, al kako se že reče dual monitor display po ang.)

Namreč vem da omenjena integrirana grafična kartica Radeon HD 4290 ima 1x dvi priključek ter 1x HDMI. Zato se sprašujem ali je možno moj CRT monitor prek "konverterja" priklopiti na HDMI izhod. (vem da je to butasto saj gre v enem primeru za digitalni v drugem za analogni priklop...)

Torej tu je moja dilema, namreč če je to možno, dam rajši nekaj malega več za boljšo plato z integrirano grafično kartico Radeon HD 4290 in potem vidim če se izkaže ali je to dovolj, drugače pa preprosto dokupim grafično.

Upam da se sedaj razumemo
smile-1.gif
 

dnagrafik

Pripravnik
10. sep 2010
89
0
6
Tokrat si pa kr sam odgovorim na zgoraj postavljeno vprašanje, sem našel ravno tak primer za plato ki jo imam v mislih : ORIGINAL LINK

Citat:
ASUS M4A89GTD PRO MANUAL:

Chapter 2-26

Dual Display Output

DVI + D-Sub (supported)

HDMI + D-Sub (supported)

DVI + HDMI (Not supported)



So for dual displays, you can connect the VGA + DVI or the VGA + HDMI.

DVI + HDMI is not supported.

The DVI port is shared with the HDMI port which is why they can't both be used at the same time.

Se pravi ne kupim grafične (zaenkrat
tongue-1.gif

Upam da bo odgovor še komu koristil
wink-1.gif


Lp
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kot si ze sam ugotovil, to lahko naredis, ker ima doticna graficna ocitno en TMDS enkoder in en RAMDAC. Prvi je deljen za digitalno povezavo, drugi pa je uporabljen za analogno. Ker imas en monitor z digitalnim in enega z analognim vhodom, plata na zgornji povezavi deluje tako, kot si zelel, ocitno pa tudi ta, katero si ti nasel. Jaz zadnja leta toplo priporocam Gigabytove plate, sploh po tem, ko je mimo prvih par revizij BIOSa (ce so potrebni popravki). Tista na moji povezavi je njihova.

Ce bo integrirana graficna presibka, ti se vedno ostane PCI-E 16x slot, kamor lahko zatlacis karkoli ti srce pozeli (in denarnica lahko dobavi
wink-1.gif
).
 

dnagrafik

Pripravnik
10. sep 2010
89
0
6
Citat:
Jaz zadnja leta toplo priporocam Gigabytove plate, sploh po tem, ko je mimo prvih par revizij BIOSa (ce so potrebni popravki).

Hmm, lahko napišeš še kaj več zakaj so te plate bolj priporočljive kot recimo Asusov-e, ali MSI-jeve...

ps. poročam ko dobim hardware kako se obneše integrirana grafična
wink-1.gif


Lp
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Slabo desetletje nazaj je bila doba masovnega krepavanja elektrolitov (najprej v onboard switcherju, ki priskrbi napetost za RAM in CPU, potem pa se vseh ostalih, ki so morali prenasati vecje spice) na platah, ker so proizvajalci sparali. Meni se je Asus takrat zameril (in se nekaj firm). Cena je ista, zakaj bi torej kupoval slabse ? Tudi ce je nekaj malega razlike, me ena pot do servisa ali posiljanje po posti stane vec, kot sem prej prihranil, ce izgube casa zaradi nedelovanja sploh ne ovrednotim.

Z Gigabytom se nimam nobene slabe izkusnje, morda ravno zato, ker so vsi elektrolitski kondenzatorji na plati tiste kantice z gelom in so manj obcutljive ? No, in pa solidno opremljene plate so z normalno ceno (ce odmislim kaksno UD9, ki je tako ali tako normalen uporabnik ne potrebuje in pri ans najbrz ne bodo prodali nobene).
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.451
113
Citat:
Slabo desetletje nazaj je bila doba masovnega krepavanja elektrolitov (najprej v onboard switcherju, ki priskrbi napetost za RAM in CPU, potem pa se vseh ostalih, ki so morali prenasati vecje spice) na platah, ker so proizvajalci sparali. Meni se je Asus takrat zameril (in se nekaj firm). Cena je ista, zakaj bi torej kupoval slabse ?
Ker se je nekaj dogajalo desetletje nazaj to pomeni, da je to še vedno slabše?
bonk.gif


Dajmo še upoštevati zraven kako so ne dolgo nazaj trume uporabnikov jamrale čez Gigagnoj
evil.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Morda. Jaz nimam toliko denarja, da bi preverjal; namesto tega kupim zadevo, ki deluje.
 

dnagrafik

Pripravnik
10. sep 2010
89
0
6
Hehe tut sam imam izkušnjo z napihnjenimi kondenzatorji nekaj let nazaj pa sem že pozabil kaj je bila zaena plata. Sicer pa tudi GIGABYTE odpove, ravno kakšen mesec nazaj je kolegu krepnila
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Morda ves ali je slo za katero iz UDx ("Ultra Durable 3", pri cemer tista stevilka za UD ni nujno enaka 3 ... ja, cudne oznake imajo) serije ali za "navadno", kjer naj bi bile uporabljene cenejse komponente ?
 

dnagrafik

Pripravnik
10. sep 2010
89
0
6
Amm ta Gigabaytova ki je šla po gobe je bila low cost verzija in sicer GA- M61PME-S2
wink-1.gif


Sam pa sem se odločil za Ultra durable 3 varianto in zdej ko sem malo več prebral o njej na OverclockersCLUB mi sploh ni žal
cheer.gif


Lp
 
Nazadnje urejeno: