Pomnilnik okuzen

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
do zdajle delal, potem pa se zadnji skok na FB ter na neko stran oz. forum povezan s fotografijo in glej ga zlomka, zazna virus. to se mi je sicer ze zgodilo, se na Mozzili, vendar tu, ko sem vsa opozorila o virusu preklikal in poslal v Karanteno, se je racunalo samo ponovno zagnalo in nekaj ni okej. grem na My Computer, ne pokaze nic, stalno s tisto lucko oz. svetilko sveti in isce. sem sel na Add/Remove programs, seznam prazen. da bo zadeva se cudnejsa - vsi programi delujejo popolnoma normalno, ce jih zazenem preko bliznjic. torej, kaj se da narediti?

se to: ko sem na Avastu nekaj klikal, mi je med drugim pokazal tudi opozorilo za okuzen pomnilnik. zanima me sledece:

- lahko z neke particije tega kompa poarhiviram fotke, al se virus lahko prenese?
- ce preprosto sformatiram komp in na novo nalozim OS - bo okej, als bodo se vseeno problemi?
- je mozno, da se je okuzil tudi prikljucek oz. modem za mobilni internet?

skratka, upam, da boste lahko vsaj malo pomagali, jaz bi z veseljem kak printscreen napopal, pa zal ne morem, ne gre ...
redface-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.419
113
Najprej skopiraj vse datoteke, ki so ti pomembne, in poizkusi narediti System Restore na čas, ko je računalnik še deloval pravilno.

Uporaba Obnovitve sistema za obnovitev Windows XP

Citat:
- lahko z neke particije tega kompa poarhiviram fotke, al se virus lahko prenese?
Moraš arhivirati.

Citat:
- ce preprosto sformatiram komp in na novo nalozim OS - bo okej, als bodo se vseeno problemi?
Bo OK, vendar ne pozabi namestiti tudi vseh popravkov vseh programov (tako Windows, kot tudi Flash, Java, ...). Ker čez eno od teh napak je prišel notri tudi ta program. Poskrbi, da bo tudi spletni brskalnik zadnja verzija (IE8, Firefox 3.6, ...).

Citat:
- je mozno, da se je okuzil tudi prikljucek oz. modem za mobilni internet?
Ne.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
do System Restorja sploh ne morem priti ...
tongue-1.gif
pridem do tega zavihka, ampak ko kliknem gor, se nic ne naredi ... pozabil povedat tudi to - ko hocem ugasnit racunalnik, se ne zgodi nic, no enkrat se je nekaj zacelo dogajat ampak je obstal na prikazu slike desktopa ...

kako se ze naredi Varni zagon?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.470
113
Ko zalaufaš računalnik tolčeš po F8
evil.gif


Drugače pa ima Avast tudi opcijo pregleda sistema med zagonom-poišči jo in poizkusi tudi to.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sej bi, pa nič ne funkcionira ...
tongue-1.gif
ko sem klikal po Avastu, da bi našel prav to opcijo, se je spet vse skupaj ustavilo, komp sicer normalno delal in po bližnjicah sem lahko brskal, ampak po direktnih "bližnjicah" pa vseeno ni šlo. skratka in ko sem uspel nekaj naklikati pri Avastu, se je pokazalo "Pomnilnik okužen" ...

aja, dogaja se pa vse skupaj na XP-jih in jih bom, več kot očitno moral vreči dol in vse kar mi preostane je ena nepreverjena inštalacija Win7 mojega strica ...
tongue-1.gif


ko bom arhiviral, se pravi skopiral mape s fotkami na eksterca - lahko tako prenesem virus? so pa vse fotke na drugih particijah, še fotoprograme imam na drugih particijah (mogoče ravno zato edino to še funkcionira ...
tongue-1.gif
)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.419
113
Virusi so že dlje časa redkost, tako da skoraj ni možnosti, da boš kaj skopiral.

V tvojem primeru gre skoraj zagotovo za kakšnega od programov, ki se namestijo v sistemske mape in spremenijo vrednosti v registru. Možno je, da je Avast odstranil kakšno datoteko, ki jo je program preusmeril nase, zato stvari ne delujejo.

Datoteke vsekakor skopiraj. Druge particije lahko ob ponovni namestitvi operacijskega sistema pustiš pri miru, tako da ponovno namestiš samo to, na kateri je operacijski sistem.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ti uspe prit na internet? Potem lahko probaš zagnat kak online AV (čeprav če je ''pameten'' virus bo blokiral vse), priporočam NOD32. Bitdefender samo zazna viruse, Kaspersky pa še vedno ni izdal nove verzije online AV.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.470
113
Pa si probal z F8 ob zagonu priti v varni zagon in tam preskenirati sistem?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
disk ne verjamem, da je fuč, ker je do tega trenutka, ko je uletel virus, delalo vse kot mora. kar se tiče varnih zagonov in vsega ...

ne gre. ne gre. vse, do česar lahko pridem, je preko bližnjic v Object Docku, kjer mam najnujnejše programe, bližnjice do map s fotkami, ostale pa blokirajo - My Computer in My Documents ...

na net ne morem, ker Explorer in Chrome zablokirata ... Start meni se po parih sekundah obesi ... skratka, cela štala ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
new developement - ničesar ne morem priklopit na komp - ne zazna kartic, ne zazna USB priklopov, dejansko kot bi bil zaprt sam vase.

skratka ...

obstajata samo dve možnosti - format C:/ in še enkrat XP-je naložit, samo jih moram prej nekje staknit, pa upat, da bodo fotke ostale gor ... ali pa isto, samo da se naložijo WIn7, ki pa jih imam pri roki - če jih dam samo na C:/, bodo podatki na ostalih dveh particijah ostali oz. tudi če ostanejo - bodo uporabni?

lp, Dizzy
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
No dejansko ni disk fizično fuč, pač pa lahko samo fat tabela. Do tega je pa lahko prišlo, ker si napisal, da se ti je PC nenadoma resetiral. Glede na to, da te ni ne stane in tudi časovno ne gre veliko časa, bootaj PC z namestitvenim CDjem od windows in ga zaženi do recovery konzole. V njej potem zaženi chkdsk /r in ko konča poskusi še 1x.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Ko si bil na FB-ju, si to počel z računalnikom v administratorskem načinu
confused-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
evo, zaenkrat stvar stoji takole - uspelo mi je naložiti Win7, s tem, da so ostale particije ostale nedotaknjene. hvala bogu.
smile-1.gif
mam malo sreče vseeno.

ena stvar me vseeno zanima - imam nekje 40GB prostora na ostalih particijah, C:/ particija pa ima samo 1,5GB prostora. zdaj pa me zanima, kako bi vsaj enih 20GB z ostalih dveh particij namenil particiji C:/? se to da? sem zdaj gledal po Winsih, shrinkam lahko, sprostim lahko prostor, ne morem pa ga dodelit drugi particiji ... oz. ne da ga ne morem - ne znam.

kakšen nasvet?

hvala,

Dizzy
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kot prvo, trikrat preveri preživele podatke na okužbo.

Za velikost particije pa je kup programov. Nekaj tudi zastonj. (ali pa ti rata trial verzijo uporabil)