Pomivalni stroji - funkcije, oprema

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ok sprejmem argumente, ampak ravno tako imam jaz na zgornji košari ob strani možnost poličke podret in not naložit pribor - pač vertikalno), spodaj pa vržem košaro za pribor ven. Razlika pri košari za pribor je lahko tudi v tem, da ima moja odstranljivo mrežo na vrhu in se pribor ne stika, starejše variante pa te mreže nimajo in se pribor stika in temu primerno slabše opere.

Aja še to, jaz v 99% posode ne splahnem (ali celo perem) preden jo dam v stroj, pa je vedno (ajde 99,99%) vse OK oprano.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Jaz imam obe opciji (dva stroja
wink-1.gif
, dva Boscha..da je tudi to primerljivo).

Prednosti/slabosti...

Polica zgoraj..pribor moraš zlagat noter. sam ga zlagam (z zamikom) glede na 'vrsto'..žlice skupaj, vilice skupaj, noži, žličke..itd.
Ta del sodi pod časovno zahteven. Ko je oprano...z roko potegneš po predalu - glede na vrsto pribora
grin1.gif
in imaš zadevo v roki ter odložiš v predal kjer hraniš pribor. Zloženo v trenutku. Če imaš predal zgoraj, ti spodaj košara ne zavzema prostora.

Košara spodaj...spravljanje pribora v stroj poteka hitro ker naključno mečeš pribor noter. Ko ga pospravljaš vzameš košaro ven in razmetavaš ob predalu s priborom. Moraš pa vsako stvar posebej prijeti in odlagati oz. loviti v sami košari - tu je pospravljanje bolj zamudno, pa kak nož ali vilica te lahko zraven pikne
grin1.gif
.

Kar se mene tiče...je pribor v obeh variantah opran OK.

Je pa dejstvo..pri nas se tako umazan pribor, kot je sliki zgoraj ena žlica, ne znajde v stroju...vse kar gre v stroj se predhodno splahne - da ni kosovnega materiala na ničemer.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Če je košara za pribor spodaj, opereš 2-3 krožnike manj, oziroma en pisker manj, pridobiš pa v višini in lahko opereš več šalc.

Če pa je košara zgoraj, potem izgubiš na višini, odločitev posameznika pa je, kaj bolj potrebuje.

Ps; kaj zgornja košara se da odstranit? v primeru, da imaš več šalc, potem za pribor uporabiš spodnjo košaro.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem te čakal
smile-1.gif
zgoraj je kislo mleko na žlici, dejansko ga prva voda splahne. Ne vem zakaj bi to dol spiral, ker potem si lahko Xkrat A+ v rit vtaknem.

Kakorkoli jaz več kot 2+ na A podlage nebi več kupil.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Tretjo košaro lahko ven daš. Na mojemu. Samo odhakljaš plastiko stran in ven potegneš.

Super. Pri naslednjem stroju moram pazit, da ima obe opciji.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Vedno,sem si želel zgornjo košarko.Kolkrat,mi je sfalil prostora,za pisker al pa dva,ker je bla v napoto košara spodaj za pribor.In ko sem ga lani menjal,sem tud uzel tega z tretjo košaro.Kter si je to zmislu,svaka mu čast.Negdo,je omenil da ne opere pribora dobr.Sploh NI res.Pribor je opran kot na roko in sijoč brez kapljic.Ker ima nad tretjo košaro,še tretji pršilec,da se vrti direkt po priboru.Vsaj moj Miele,ima tretjega za ostale modele nisem gledal.

Pa Ne hvalim zdej tretje košare ker imam Miele.Ampak vam povem čist iskreno in pošteno.Kolkrat ti sfali spodaj prostora,ker je v napoto košarica za pribor.Zdej več nimam teh problemov.Zakon je res.Je pa res,da je treba vse zlagat pribor.Ne morš kr zmetat pa zapret.Pač,to moreš vedet predno si boš naročil novga pomivalca.Zato greš v trgovino in to oceniš,odpreš pomivalce in vidiš.Al z tretjo košaro al ne.Je pa pr mojmu zelo prilagodljiva.

Zgleda pa pr mojmu takole.

https://www.youtube.com/watch?v=CRu8E2kZ58o

ampak ej...dec
smile-1.gif



Drugače imamo že cca 1 leto tega...

Moram rečt da dela brez problemov, Vsak dan. Vsi bonbončki so super
smile-1.gif
edino pri programih bi zarad mene lahk bil kakšen manj... Sem navajen kar Auto in do sedaj oprano vse bp.

Cena: 200€ z 5 letno garancijo direkt iz fabrke
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Po pranju se vrata odprejo.Toliko, da gre vroč zrak ven. S seboj nese vlago na spodnji rob pulta.
Glej, da ga boš dobro zaščitil - sam sem fabrško dobil taka za polepit!
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Ravno preveril.Tud pr mojmu pomivalcu,se lahko popolnoma odstrani tretja košara za pribor
smile-1.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Midva sva vzela takega z zgornjo košaro za pribor.
Na srečo ima tudi spodnjo, ker to zgornjo sva po par tednih vrgla ven. Precej več časa porabiš za zlaganje pribora v zgornjo, da ga lepo opere. V spodnjo samo "zasadiš" in gremo.
Pa še motila naju je omejitev višine zgoraj - precej nižje kozarce lahko zložiš noter kot pa brez zgornje košare.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
ded nima mieleta, ...jaz samo vem da sem odpiral pomivalne košare pri najdražjih boschih/siemensih ko smo tole kupovali in že tisti filing izvlačenja ni primerjave s cenejšimi mieleti. Tak da so razlike,, nimaš kaj. Košare so pa ultra prilagodljive vsaj miele.Recimo v tole zgornjo lahko celo daš manjše skodelice v sredino.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Mi brez gornjega pulta za pribor nočemo biti več. Imamo sistem, da se zlagajo žlice, noži, vilice pač skupaj in nato ko je oprano samo zagrabiš vse žlice naenkrat in jih daš v predal in tako naprej za ostalo. Spodaj je zato tudi več prostora za ostalo, opere pa vedno dobro.