pomivalni stroj 45 vs 60 za tri člansko družino

nareksd

Zelenc'
21. dec 2008
27
0
1
delam majhno raziskavo kakšna je razlika med temi pomivalnimi stroji oz kateri je boljši

približni podatki: 45 cm

poraba 0.8kWh voda cca 8 litrov

60cm

poraba 1,2kWh voda cca12-13 litrov

lahko navedete različne znamke lahko cene , prednosti , slabosti in izkušnje
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.284
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Ti bi 10 stranski review slovenskega trga pomivalnih strojev?
grin1.gif


Napiši cene, ki so sprejemljive, znamke, ki pridejo in ne pridejo v poštev ipd...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Imel 60cm, sedaj imam 45cm. Lahko povem samo da vzemi 45cm samo če 60cm res, ampak res nimaš kam dati. Kot prvo so praviloma dražji, kot drugo spraviš notri bistveno manj - ena ponev zgoraj in ena spodaj pa je gotovo, tako da tudi klasične južne notri ne spraviš v kompletu. 45cm-trskega imam od Electrolux-a z vsemi možnimi goody-ji, imel Beko-ta 60cm, pa ni bilo razlike v kakovosti pranja (beko je turška licenca Boscha). Jaz bi gledal Beko-ta - za solidno kakovost dobra cena.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
45 cm je pofl! (imajo ženini starši)...nič ne spraviš noter..tako da hudo veliko porabi napram koliko opere.

Če ni res krize s prostorom sploh ne razmišljaj! 60 cm in pika.

(naš porabi 9 litrov vode, ter pribl. 1 kWh...60 cm seveda).
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Moja izkušnja:

mam 45 cm, ker je bil not ob nakupu stanovanja, pa vem, da v glavnem razmišljam kao bi ga z čim manj drekancije po elementih zamenjal za 60 cm.

Zbanka je sicer Gorenje, je pa tko kot so napisali drugi. Not ne morš naložit nič pametnega, zarad krajše vetrnice posledično slabše splakovanje v kotih, doziranje praška glede na količino vode, tablete ti praktično ne pridejo v poštev, ker potem ne splakne, skratka, pofl.
 

deedee

Pripravnik
20. dec 2008
52
1
8
Town Of Thousand Radars
Se en glas za 60. Imam 45 zivim sam, pa mi je premajhen, ne spravis vanj nic. Tako kot ze receno dva lonca, potem se pa zezas kam bos dal kroznike.
Kar se pa tice tablet, jaz uporabljam samo pol tablete, opere OK, sledi pa ni na posodi.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Evo še en glas za 60. Tud midva imava 45 zarad oblike kuhinje zal ni mozno 60. Sva dva, kosiva vecinoma zunaj, pa nama je 45 premajhen. 45 so tudi glasnejši od 60. Prejšni stroj Elektrolux nama je služil zelo dobro, razen da je bil zelo glasen. Po 12 letih sva menjala z BOSCH-om, pa sva zelo razorčarana, se večkrat zgodi da ne opere dobro, kar se pri prejšnem modelu ni dogajalo.
Skratka naslednja kuhinja bo takšna, da bo moral not it 60-ka.
 

nareksd

Zelenc'
21. dec 2008
27
0
1
ma ne 10 strani
zanimajo me samo izkušnje in kakšni zanimivi podatki, cene pa se tako ali tako sučejo vse okrog 500 eur
vidim da je že kar nekaj nanimivih v prid 60 -tke

pomoje me boste že vsi prepričali v 60

morm prespat
hvala
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.211
680
113
mam 45 gorenje. sva dva. več kot dovolj za vsakodnevno pranje in tudi kakovost pranja je odlična. je pa res, da je bolj neroden za zlaganje kakšnih večjih ponev. drugač pa glede na to, da sva dva imava tudi take posode. če pa maš vse posode za štiri+ ljudi pa je stroj 45 premajhen.

lp
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Glas za 60-ko
zmaga.gif


Pri nakupu sem se skoraj odločil za 45-ko, ker sem razmišljal v tej smeri, da itak je bolj za dekoracijo v kuhinji kot za karkoli drugega. Vendar zdaj ko sem se navadil, je skoraj vsak dan poln.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
moja pa še kljub temu raje pomiva kar na roke tudi ko pomiva za 7-8 člani.
Pravi da je bistveno ceneje,(elektrika, tabelte, sol, voda je zastonj/poceni) zamudi pa se tudi ne bistveno več. Pa ko mi je razložila njeno filozofijo, sem ji še začel verjeti.
Zato sedaj se niti ne vtikam kaj preveč v pomivanje posode (kar mi najmanj diši od gospodinjikh opravil).
Samo še ob nedeljah se pomiva v pomivalcu,pa še takrat samo od kosila.

Sicer pa če imaš prostor vzemi 60. še pralni so za en "drek" pri 45 širine.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A potem pomiva s hladno vodo?

Ker meni se zdi, da noro veliko vode gre pri pomivanju (predvsem splahnjevanje).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
se ti prav zdi in ta računica niti približno ne gre v prid ročnemu pomivanju
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Sploh ni res - a si pogledal porabo pomovalnega stroja? Tistih 15-18litrov tvoja žena iztoči spotoma če pusti vodo odprto ko izplakuje namiljeno posodo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
topla voda: poleti jo greje sonce (kolektorji), pozimi jo grejejo lastna drva. same vode se najbrž res več porabi (sicer pa ni treba imeti pipo na ful odprto).Če je posoda pošteno umazana jo moraš itak predhodno splakniti.
Koliko stanejo čistila za v stroj (tablete sol,....) in koliko stane liter prila?

Sicer pa če enkrat piješ vodo iz kozarca najbrž ni treba za to porabit pol litra prila, sploh če bo æez 20 minut ista oseba spet pila iz istega kozarca?
Ste se mogoči vprašali kako "ekološka" so ta razna čistila(če vas že tako skrbi ekologija pri porabi vode in elektrike, poleg stroška na položnici)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
moja pa še kljub temu raje pomiva kar na roke tudi ko pomiva za 7-8 člani.
Pravi da je bistveno ceneje,(elektrika, tabelte, sol, voda je zastonj/poceni) zamudi pa se tudi ne bistveno več. Pa ko mi je razložila njeno filozofijo, sem ji še začel verjeti.
Zato sedaj se niti ne vtikam kaj preveč v pomivanje posode (kar mi najmanj diši od gospodinjikh opravil).
Samo še ob nedeljah se pomiva v pomivalcu,pa še takrat samo od kosila.

Pranje s pomivalcem porabi manj vode, manj elektrike (če greješ vodo z boljerjem) in manj dtergenta kot na roke, 100x dokazano. Še posebej je to nesmiselno, če pralni stroj imaš, in se medtem amortizira v prazno...
uf-1.gif


Druga stvar pa je, če je človek cel lajf bil navajen na roke pomivati posodo, in se takšne travme ne more otresti... Tukaj bi si Rugelj vseh 10 prstov še v grobu obliznil...
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
Ojej..moja pa pri pomivanju na roke skuri cel bojler tople vode, tako da je pomivalec pravi balzam s stroškovnega vidika (taki pri porabi vode kakor tudi energije).

In konkretno žehto (ki gre v klasičnega pomivalca) oprati z 9 litri vode..je na roke enostavno nemogoče (ter pri tem porabit 1 kwh energije).

(zdaj če je pa opcija sončnih celic, pa bi bilo na mestu da se montira mešalni ventil, ki bo spustil že toplo vodo v stroj (npr. 45 stopinj) in jo bo stroj zgolj dogrel do nastavljene temperature (običajno okoli 50 stopinj)).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
mogoče imate res tudi prav, mogoče so res samo nbavade.
Je pa res da moja isto količino posode pomije s pol manj vode (ali pa še več) kot pa njena svakinja. ki je sicer profi kuharica.
Pa nimam nobenih pripomb nad pomivanjem psoosde

vincent: niso "sončne celice" ampak kolektorji. Pa kaj te čem učit, Saj veš razliko
wink-1.gif


Ja bi bilo pametno mešalni ventili ali kaj podobnega. Sicer pa so nekoč imeli PS dva priključka za vodo (toplo in mrzlo).
Kjer imamo toplovod nam bi mogoče to celo nekoliko znižalo stroške ( kubik tople vode je 2 evra dražji od mrzle, da pa kubik mrzle vode segreješ na 60/90 stopinj pa rabiš koliko kwh energije? (to bosdte pa vi strojniki izračunal)
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
1kw enerigje stane 6-9centov, tukaj nima smisla šparat. Po moji računici me eno pranje v pomivalcu stane 9(elekt)+6 (tableta)+5 (voda) = 20 centov.

Ob pranju 2x na teden mi to ne pomeni nič stroška.