pomivalc stalno izčrpava vodo (če je postavljen vodoravno)

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Kako se najhitreje in s čim manj šraufanja (dovodna voda, odvodna cev) lotim popravljanja in iskanja napake,
če mi pomivalc čim je priklopljen na štrom se vklopi in nekaj dela (domnevam da poskuša izčrpat vodo), in sploh
ni treba da dam na kak program. Ugasnjen, knof na 0, vtič v ele.vtičnici in dela/črpa. Sem že resetiral stroj in večkrat
dal iz štroma pa nič. Tudi čakal čez noč ugasnjen iz štroma.
Če ga postavim malo postrani naprej k sebi, neha to delat in je normaln. A se ga bojim tako zalaufat na program,
ker kaj pa če je kaj res narobe, in bom na koncu obstal s strojem polnem vode (ali celo, da bo kje curilo).
Domnevam da napačno sklepa da ima vodo v sebi in misli da jo mora izrčrpat.
V stroju noter ni vode vidne, je pa tam levo ko lahk še mal odšraufaš eno posodo - tam je voda do vrha. V in pod filtrom ni nič vode.
Vse te odprtine mi izgledajo čisto, tudi odvodna cev - sem jo staknil pa nič ne pomaga. Vse te odpertine še mal z roko segel
do koder je šlo.
Se je kak plovc zataknil ? kako prideš najlažje do njega ? upam da ni treba stroja na glavno obrnt,
ker se mi ne da z dovodno cevjo se zajebavat - jo bom teško spet vodotesno zašraufal :(
Hvala za hitre ideje !
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Spodaj pod strojem je zaščitna pločevina s tipalom za vodo. V primeru da stroj spušča, tipalo to zazna in vklopi črpalko. Stroj sploh noče zagnati pranja, ampak samo dela črpalka. Preveri spodaj pod strojem, če je kaj vlažno.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Hvala za hitrost !
Ne, nič ni mokro/vlažno nikjer. Tista leva odprtina polna vode mi je interesantna. Ker je višje kot filter, pa je filter prazen, tista posoda poleg njega pa polna - bi morala zarad garvitacije tečt v filter. Kot da je med filtrom in to posodo kaj zabito. Sem že poskušal z žico med njima prebit pa si ne upam preveč da kaj ne pokvarim kar je vmes. Kaj je sploh vmes ? Čemu sploh služi ta druga odprtina ki je zdaj polan vode ? Zanussi pomivalc je, če to kaj igra vlogo, al so itak vsi enako narejeni...
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
in zakaj če ga dam postrani (iz waservage) pa se prične stroj normalno obnašat ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Hvala za hitrost !
Ne, nič ni mokro/vlažno nikjer. Tista leva odprtina polna vode mi je interesantna. Ker je višje kot filter, pa je filter prazen, tista posoda poleg njega pa polna - bi morala zarad garvitacije tečt v filter. Kot da je med filtrom in to posodo kaj zabito. Sem že poskušal z žico med njima prebit pa si ne upam preveč da kaj ne pokvarim kar je vmes. Kaj je sploh vmes ? Čemu sploh služi ta druga odprtina ki je zdaj polan vode ? Zanussi pomivalc je, če to kaj igra vlogo, al so itak vsi enako narejeni...

Verjetno misliš odprtino v katero nasuješ sol? Tista je vedno polna.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
in zakaj če ga dam postrani (iz waservage) pa se prične stroj normalno obnašat ?

Sem imel podoben problem in enkrat smo se o tem že pogovarjali tukaj

Tole je bila rešitev:
Meni se je zgodilo podobno. Črpalka ves čas. Tudi pri odprtih vratih. V servisnih navodilih sem našel da je verjetno tezava v senzorju nivoja vode. Javljal bi naj "poplavo", oziroma kritični nivo. Zdaj če nic ne tece po tleh je lahko samo zaskocil plovec nivoja. Se zapaca od svinjarije. Kao zelo pogosta napaka. Meni ga je uspelo naslednji dan zagnati brez razdiranja. Sem pa prejsnji dan bil malce grob v delu kjer bi naj bil plovec.

No potem pa v prazen pomivalec vročo vodo z raztopljeno pralno sodo (precej nje) in pranje. Pa se 1x postopek ponovil. Tretjic pa pranje s kisom (je cisto mat notranjost postala od sode). Kis je naredil "novega".

Od takrat deluje vse normalno.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Res je. žena pravi da je to za sol :)
Se pavi je sve ok... kaj naj zdaj... ga moram dat ven kajen ? obrnem na glavo. Kje pričnem šraufat ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Res je. žena pravi da je to za sol :)
Se pavi je sve ok... kaj naj zdaj... ga moram dat ven kajen ? obrnem na glavo. Kje pričnem šraufat ?

Ne vem kak stroj imaš. A ni na netu kakšnih načrtov? Če ga boš na glavo obrnil, vsaj vodo prej ven nekako spravi. Lahko tudi da je kak semering spustil in ti voda namaka spodnji del in senzor javlja "poplavo".

Jaz sem imel srečo, da je po 2 dneh, ko sem bil odsoten pravilno zalaufal in sem potem naredil "čiščenje".

Kaj pa če vseeno naliješ pralno sodo in vročo vodo not in pustiš, da potegne čez črpalko nekaj tega? pa mal počakaš in še enkrat ponoviš? Mogoče pa bo začelo delovati brez razdiranja. Če je seveda težava v svinjariji.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Ne vem kak stroj imaš. A ni na netu kakšnih načrtov? Če ga boš na glavo obrnil, vsaj vodo prej ven nekako spravi. Lahko tudi da je kak semering spustil in ti voda namaka spodnji del in senzor javlja "poplavo".

Jaz sem imel srečo, da je po 2 dneh, ko sem bil odsoten pravilno zalaufal in sem potem naredil "čiščenje".

Kaj pa če vseeno naliješ pralno sodo in vročo vodo not in pustiš, da potegne čez črpalko nekaj tega? pa mal počakaš in še enkrat ponoviš? Mogoče pa bo začelo delovati brez razdiranja. Če je seveda težava v svinjariji.

Sem spihal iz posode za sol, in je šlo normalno ven v filter. Zdaj je posoda za sol brez vode.
Sem ga pustil rahlo iz waserwage in zagnal, pa da vidmo. Sem si upal, ker ni nič mokro spodaj, vodo pa normalno izpira ven - preverjeno. Držite pesti, da ne bo poplave :) !
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
sem zalufal kratek program s čistilom noter. Po 5 minutah je začel pri vratih spuščat. Sem uspešno pobrisal in ga postavil v waserwago, ki zdaj ne dela več narobe. Torej tudi v waserwagi zdaj deluje normalno. Morda je tudi nekaj spodaj spuščal pri penjenju, a 3.pranje sedajle dle čisto ok, brez kanpjalnja.

Pri tistem 1.pralnjem s čistilom in se je ful penilo, je malo šlo spredaj pri vratih ven (a to se mi je že kdaj zgodilo tudi prej) -- a te gumice ob vratih bi morale dihtat tudi če nagibaš stroj k sebi ? se pravi da moram samo še gumice sedaj zamenjat ?
(ker tisto izmetavanje vode v waserwagi se je nehalo, sedaj delajo programi normalno, in tudi eno pranje sem že dal čez pa ni nič teklo nikjer)
Se priporočam še za kak nasvet/namig kaj je bilo + kak youtube link kaj vse pomivlani ima notri + odgovor za tesnila ob vratih zgoraj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vrata ne dihtajo - to je normalno.
Stroj vsake "kvatre" zalaufaj na polni program z maksimalno temperaturo pa not vlij dva tri litre kisa za vlaganje, da se ščisti.
Senzor za nivo vode se ti je zapacal.
Nekateri stroji imajo spodaj (na spodnji strani) še dodatno plovec za "poplavo", če se ta zaskoči ali pa je v posodi pod njim malo vode, se dogaja to kar tebi. Meni je par let rahlo spuščal voda pa se je sproti sušila; vsake toliko je bilo vode malo več spodaj in se je vrgel v "poplavni" program - kot pri tebi.
Kako čistilo si not dal, ker čistila za pomivalni stroj se ne ponijo!

Glede na to, da pa sprašuješ bedarije kot so tista o posodi za sol za mehčanje, pa bi vseeno predlagal, da se popravil loti žena! :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Spodaj čisto na dnu stroja je ponavadi kakšen pokrov za sneti (verjetno na vijake). Tisto snami in sem skoraj prepričan, da je na dnu stroja pri plovcu voda, ker pač spušča. Pri nas je enkrat spustila ena cev, drugič pa se je malce snela in je zamakalo. Obakrat je stroj samo črpal, ker je bila spodaj pri plovcu voda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ping

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Pred 2 leti.Je pr meni blo enako.Pomivalc,je sam izčrpaval vode.Nobene napake ni napisal.Tud pr odprtih vratih.Pokličem prvi servis.Prideta dva mulca.Ja,stroj je treba odpeljat v delavnico,ga razstavit itd.Ker je spodaj vse dotrajano.Rečem ok,kok je strošek'Rečeta 250 do 300 eur.Sm reku ni šans.Stroj je 12 let star.Je odslužil svoje.Na kar,mi rečeta,da ga lahko vseeno odpeljata,in mi novega za 300 eur dostavita.Sem reku,hvala lepa.Tista jajca za 300 eur kr sama imejta.Ta je bil takrat v tolarij 300.000 sit.Zdej mi pa neka jaja ponujata...Pokasirata 25 eur in odideta.
In mi ni dal miru.Pokličem,druzga serviserja zelo prijazen in pošten možakar.Mu povem situacijo.Je reku,semering vam je odslužil.Ga vprašam kok je strošek.Je reku z delom in prevozom 60 eur.Sm reku ne se hecat:eek:.Je reku ja,vrjemite mojim besedam.Sm reku,jst pa novga že naročil.Tokrat Miele in ne več Bosch.Je reku zaman.In se dogovoriva,pride možakar z sodelavcem.Napaka res bla kot je omenil semering.Adijo pamet.Poleg tega,ni vrjel,da je pomivalc star 12 let.Je reku,tako ohranjen stroj in tolk star še ni videl.Nobenih sledi od hrane v labirintu.Ponavadi je reku,da je tam noter vsega i svašta.Zobotrebci,steklo,usedlina od kave itd.Pr men čist kot da je parkrat samo pral.Je reku ste veliko pomival?Sm reku na tone posode je pomil.Sej smo bili velika družina,dokler smo bli še vsi doma.
In mu povem,kaj sta rekla ona dva mulca.Skor ga je kap.Je reku,ne morem vrjet da tud takšni obstajajo.Pol je dvignal stroj,in reku poglejte ga od spodaj da je kot nov.To bo še laufal na polno.In res,še zdej ga ima tist lastnik.Dela 2 leti od takrat kot da je nov.Določeni serviserji so res nesramni do konca...
In od takrat,sem reku pr meni več Boscha Ne bo.Samo zarad servisa.Sem se tud pritožil na Bosch,in povedal svoje.Da zaradi njihovih mulcev,k nimajo pojma.Sem po butastem kupil nov pomivalc.Naj se ne čudijo,če jim prodaja upada na polno...Pol so se neki opravičeval.Sm reku ne sprejmem opravičila.Ampak bom dal slab glas po forumih o Bosch servisih itd.
Itak,mam 98% vse aparate Miele.Bosch samo hladilnik in parna pečica.Ostalo je vse Miele.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zakon, sedaj si prešaltal na pravo znamko, Boscha v življenju ne boš rabil kupiti, ker ti bo ta Miele laufal celi lajf, še vnuki se bodo zanj grebli na zapuščinski.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Za taki denar kot stane Miele, dobim jaz npr. 3 pralne stroje druge znamke, ki me bodo 100% držale dlje kot en Miele:evil:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo 3X po štengah nosit, pa cev na pipo šraufat, pa tudi nekaj stane; da ne omenimo pogleda zavistnih hipsterjev, ko jim pokažeš raritetnega 20+ let starega milkota. :)
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Zakon, sedaj si prešaltal na pravo znamko, Boscha v življenju ne boš rabil kupiti, ker ti bo ta Miele laufal celi lajf, še vnuki se bodo zanj grebli na zapuščinski.

Kaj pa vem. Kolega kupil Miele. Že od začetka bil nezadovoljen, ker mu ne posuši posode na koncu. Tudi drugače bentil da nič posebnega na očisti posode. Enako kot prejšnji Gorenjevi. Zdajle po 6 letih mu je šla neka malenkost za katero Mielovci hočejo 200EUR. Je raje kupil nov stroj. Slučajno Bosch, pa da vidmo :)

Kaj pa drugače, vaše iskušnje - z drugimik znamkami - Beko, Gorenje, Zanussi ?
Tudi Bosch so verjetno zelo različni modeli in iskušnje - Bosch serija2, serija3, serija4 ? primerjava ?

P.S.: na temo sem se vrnil, ker se mi je danes enako zgodilo kot aprila - pogledal kako sem takrat rešil :)
 
Nazadnje urejeno: