Pomagam Bledu, da ne bo preveč turistov

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Tip ki je to izjavil, sploh ni blejec in ne blejčan. Berčon naj bi bil baje da iz Postojne, tako da ne sedaj tukaj nabijat o glupih Gorenjcih itd...
Trenutni župan Fajfar je Jack, kar se tiče turizma. Kot župan pa je izgleda bolj švoh.
Tudi meni kot domačinu gre tale gužva na banano, ampak jbg. Sam hodim v Grajsko kopališče, plačam vstopnino, ker mi odgovarja, da imam tam WC, tuš, kabino itd... Določeni turisti, pa se kopajo 50m pred kopališčem, kjer seveda ni dovoljeno, ampak komunalnih redarjev ni od nikoder. Boš pa dobil kazen za brisalce, če boš parkiral recimo pred pošto več kot je dovoljeno. Marsikaj me moti, ampak spremeniti ne morem jaz osebno nič. Mi gre pa na banano ''spet'', da se glede stanja na Bledu buni kakšen ljubljančan ali pa kakšen drug mandeljc. Sam ne morem izbirati, saj tukaj živim. Vsi vi, ki pa prihajate od drugod, pa imate izbiro, kam se namakat. Avstrija ni slaba izbira, tako da kar veselo.... Jaz vas na Bledu ne bom pogrešal.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
KSZ

Po pravici povedano večina nima pojma kaj in kako je z turizmom na Bledu...

Sem delal 12 let na Bledu v turizmu in hvala k***cu da sem se pobral stran, ker situacija je iz leta v leto slabša. Lastniki hotelov in ostalih dobičkonosnih dejavnosti na Bledu bi radi imeli kelanarje, kuharje, receptorje in ostale ljudi v tem poklicu na minimalcu, pa da vsak dan pridejo z nasmeškom v službo. To pač ne gre. In tle nima Bled nič zraven, ker so lastniki večinoma skorumpirani bivši člani uprave NLB, ki hočjo v doglednem cajtu večino turističnih objektov zjebat. Zakaj? Ja ker so zapufani pri slabi banki in objektov nočejo prodat, ker so tako dobičkonosni.
Potem pa mamo na drugi strani še nekaj blejskih velljakov, ki za vsak k***ac gobec gonijo in se nosijo po Bledu, kot da je njihov in nasprotujejo glih vsaki stavri, ki je dobra za Bled, so pa precej visoko in jih pač morajo upoštevati.

Na koncu ostane Bled, kot turistični kraj, na dveh totalno različnih bregovih, najbolj pa spet najebejo turisti, tko kot zmeraj...
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
In ja, sem živel na Bledu četrt stoletja, pa imam na Bledu starše in lepe spomine, sam tudi mene tam ne vidijo, pa parkiram avto pri starših in bi se lahko peš sprehodil in v bivši službi dobil zastonj kavico.

Če koga zanima AT naj si gre pogledat jezero Resnnig v Borovljah (4 € parkiranje za cel dan, jezero, trava, nobene gužve, WC,...).
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Mene tudi ne vidijo na Bledu (Bohinju)v sezoni, pa če mi plačajo. A tudi, če bi šel, se v jezeru ne bi kopal, ker smo pred leti kot potapljači videli, kaj vse plava v jezeru in kaj vse je odvrženo notri..
cool-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Tip ki je to izjavil, sploh ni blejec in ne blejčan. Berčon naj bi bil baje da iz Postojne, tako da ne sedaj tukaj nabijat o glupih Gorenjcih itd...
Trenutni župan Fajfar je Jack, kar se tiče turizma. Kot župan pa je izgleda bolj švoh.
Tudi meni kot domačinu gre tale gužva na banano, ampak jbg. Sam hodim v Grajsko kopališče, plačam vstopnino, ker mi odgovarja, da imam tam WC, tuš, kabino itd... Določeni turisti, pa se kopajo 50m pred kopališčem, kjer seveda ni dovoljeno, ampak komunalnih redarjev ni od nikoder. Boš pa dobil kazen za brisalce, če boš parkiral recimo pred pošto več kot je dovoljeno. Marsikaj me moti, ampak spremeniti ne morem jaz osebno nič. Mi gre pa na banano ''spet'', da se glede stanja na Bledu buni kakšen ljubljančan ali pa kakšen drug mandeljc. Sam ne morem izbirati, saj tukaj živim. Vsi vi, ki pa prihajate od drugod, pa imate izbiro, kam se namakat. Avstrija ni slaba izbira, tako da kar veselo.... Jaz vas na Bledu ne bom pogrešal.
Še en Gorenc. Aja, nismo vsi iz Ljubljane.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Kako je z.Jezesrskim v tem.casu? Najbrz je premrzlo za kopanje.
Na Bledu delal pol leta, Nekaj sem ga spoznal. Toliko, da.lahko prezivim.brez njega, oziroma da grem.kam.drugam. Sem bil pred.dvemi leti gor z avtom, letos maja s sorodniki iz tujine. Kremsnite in kavo placal kot bi bile zlate, ambient je bil.pa bolj podoben neki.zagi kot pa.turisticnemu kraju. Mi ie zal da sem jih sploh peljal na Bled.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
pri minimundusu zaviješ levo nato še enkrat levo.

Jezersko se počasi prav lepo razvija. Hiše se obnavljajo, tako da postaja prav lepo. Voda je pa hladna.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Osnovno poslanstvo Bleda je kar ok, manjka pa mu en kup "fines". Zraven pomanjkanja parkinga ki bi se ga dalo enostavno resit ce je za to volja je tu se pomanjkanje restavarcij na nivoju, konkretnih trgovinskih centrov (misljeno na ciljane buticne znamke oz class trgovine) in vec dejavnosti ob samem jezeru, hoteli pa so se itak JU standard.

Pred leti je kolega imel poslovnega partnerja iz Moskve, le-ta je zelel prezivet 3 dni na bledu. Od dolgega casa je ze drugi dan bil cisto depresiven. Na koncu je rekel da ima navado da si v vsakem posebnem koticku sveta kupi drago uro za spomin. Po celodnevnem tavanju naokoli je imel na izbiro le magnetke, plisavega pinokija ali otmene speedo kopalke iz lokalne sportinine trgovine.

In to je "top of the top", elita, the wonder of slovenia tourist attraction.

Ampak vazno da imamo strategije na vse drzavnih nivojih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
No ja, trgovina z nakitom ter dražjimi urami je kar fejst očitna, tako da dvomim, da jo je tvoj kolega iskal celi dan.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
No ja, trgovina z nakitom ter dražjimi urami je kar fejst očitna, tako da dvomim, da jo je tvoj kolega iskal celi dan.

Sej veš da ura za 500 EUR ni draga ura....
aplauz.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Ni problema, lahko komot pribiješ še nulo ali dve zraven in se še malo zarolaš od smeha
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Kaj pa vem, meni deluješ bolj živčno zategnjen, napadalen. Tko nekako kot kužek na ketnci, ko mu vzameš kost. Če je to smeh, imaš poleg vsega ostalega še probleme z izražanjem čustev.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Tip ki je to izjavil, sploh ni blejec in ne blejčan. Berčon naj bi bil baje da iz Postojne, tako da ne sedaj tukaj nabijat o glupih Gorenjcih itd...
Trenutni župan Fajfar je Jack, kar se tiče turizma. Kot župan pa je izgleda bolj švoh.
Tudi meni kot domačinu gre tale gužva na banano, ampak jbg. Sam hodim v Grajsko kopališče, plačam vstopnino, ker mi odgovarja, da imam tam WC, tuš, kabino itd... Določeni turisti, pa se kopajo 50m pred kopališčem, kjer seveda ni dovoljeno, ampak komunalnih redarjev ni od nikoder. Boš pa dobil kazen za brisalce, če boš parkiral recimo pred pošto več kot je dovoljeno. Marsikaj me moti, ampak spremeniti ne morem jaz osebno nič. Mi gre pa na banano ''spet'', da se glede stanja na Bledu buni kakšen ljubljančan ali pa kakšen drug mandeljc. Sam ne morem izbirati, saj tukaj živim. Vsi vi, ki pa prihajate od drugod, pa imate izbiro, kam se namakat. Avstrija ni slaba izbira, tako da kar veselo.... Jaz vas na Bledu ne bom pogrešal.
Direktor turizma in vd je litjan, kje pa zivi pa nevem, bil je pa tudi v postonjski jami nekaj casa na podobni funkciji.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Tip ki je to izjavil, sploh ni blejec in ne blejčan. Berčon naj bi bil baje da iz Postojne, tako da ne sedaj tukaj nabijat o glupih Gorenjcih itd...
Trenutni župan Fajfar je Jack, kar se tiče turizma. Kot župan pa je izgleda bolj švoh.
Tudi meni kot domačinu gre tale gužva na banano, ampak jbg. Sam hodim v Grajsko kopališče, plačam vstopnino, ker mi odgovarja, da imam tam WC, tuš, kabino itd... Določeni turisti, pa se kopajo 50m pred kopališčem, kjer seveda ni dovoljeno, ampak komunalnih redarjev ni od nikoder. Boš pa dobil kazen za brisalce, če boš parkiral recimo pred pošto več kot je dovoljeno. Marsikaj me moti, ampak spremeniti ne morem jaz osebno nič. Mi gre pa na banano ''spet'', da se glede stanja na Bledu buni kakšen ljubljančan ali pa kakšen drug mandeljc. Sam ne morem izbirati, saj tukaj živim. Vsi vi, ki pa prihajate od drugod, pa imate izbiro, kam se namakat. Avstrija ni slaba izbira, tako da kar veselo.... Jaz vas na Bledu ne bom pogrešal.
Direktor turizma in vd je litjan, kje pa zivi pa nevem, bil je pa tudi v postonjski jami nekaj casa na podobni funkciji.


No to je to saj Litija pa res ni preveč znana po turizmu, al sa motim.
evil.gif