Polo 1.4

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Torej pri omenjenem avtu imam en problem,avto je 98 letnik in se mi je zadnje čase začelo dogajat,da mi obrati nihajo. Sicer ne v prostem teku ampak med vožnjo ali če stojim in enakomerno držim plin. Obrati nihajo tako od 300 pa tudi do 500 rpm,kar je pri neki enakomerni vožnji zelo moteče. V prostem teku teče mirno.
Any idea?
frown-1.gif

Avto ima tudi kar veliko porabo,mogoče s tem kaj povezano???

Hvala!
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Pri mojem (Ibiza, 1.4 mašina, 44kW, isti letnik) je bil problem ventil za zrak pred loputo. Na računalniku je sicer pokazalo kot da je šla loputa. Pravilno težavo je pokazalo šele ko je ponovno naložil komplet software...

Lahko je pa res samo loputa za spucat al pa senzor resetirat... Pred morebitno zamenjavo lopute pa ti vseeno priporočam, da resetirate software in pogledate še za drugimi napakami, da ne boš brezveze menjal.

So bili pa simptomi pri meni taki, da so nihali obrati (tudi v prostem teku), občasno je crkval v prostem teku itd...
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Ja pri meni v prostem teku teče mirno.
Žajfa.....tudi jaz sem pomislil na motorček prostega teka,ampak se mi zdi da bi potem se bolj hecal pri prostem teku.
Tako da tale loputa bi kar znala bit. Kako pa se pride do te lopute? Če prav razmišljam,je to ta loputa za plin plin,pod pokrovom zračnega filtra ali?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
To je ta, ja.

Odstraniš vse vijake plastičnega pokrova, odstraniš zračni filter in jo vidiš... Očistiš jo s sprejem za čiščenje dušilnih loput
zmaga.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Tako,danes sem se malo spravil in očistil loputo. Ampak sem nekaj narobe naredil,zdaj mi sicer avto pod obrati teče mirno,ampak mi med prestavljanjem malo drži obrate(ne padejo takoj). Ravno tako ko se na križišču ustavim mi kar nekaj časa teče na 1200 do 1300 obrati šele čez nekaj časa obrati padejo na normalno:
Kje sem ga usral????
redface-1.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Danes sem še malo probaval in dol vzel filter. Prišel sem do zaključka,da ko loputo z roko stisnem do konca,avto dela normalno ne kaj sto metrov,potem pa zopet obrati ne padajo normalno. Loputa in okoli njej je čisto v nulo,ravno tako se nikjer nič ne zatika! Pred čiščenjem,pa je bilo vse normalno,ni mi jasno kaj je zdaj to.
redface-1.gif
Kolega mi je rekel,da bi bilo najbolje dat avto na tester in da se tam preku nastavi. Samo nevem če ni kaj mehanskega,ker druga kot očistil loputo nisem delal nič.
Vsaka pomoč bi mi prav prišla! Mogoče Blue gti????
ps.
Koliko bi me stal tester in nastavitve na pooblaščencu???
frown-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Daš kontakt, avta ne vžgeš in ne pipaš pedala za gas. Greš na 01 motor, 08 merilne bloke, potem na kanal 98 in potem klikneš na 04 - basicsettings. Napiše da adaptacija laufa, po kakih 10 sekundah je skalibrirano - reče ADP-OK. Potem greš ven iz VAG-coma.

Brez VAG-coma včasih rata adaptacija tako, da daš kontakt in pustiš kontakt 30 sekund, potem pa odvzameš kontakt.
wink-1.gif


PS: stari VAG-com kabel je na Ebay-u čisto poceni
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Ja men kabel bolj malo koristi. Sem bolj laik za te zadeve.
rolleyes-1.gif

A ni dražje kot 15 € da ti priklopijo in to zadevo pošlihtajo?
Samo mi še vedno ni bolj jasno,zakaj je to vplivalo na računalnik ali na kaj,če sem samo loputo očistil!
smirk-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Ker si premikal loputo sem in tja, računalnik ne ve, kje je začetna pozicija lopute. Popolnoma normalno je, da je sedaj zmeden.

Pri nekaterih modelih je treba skalibrirati (pravzaprav dati ukaz računalniku, da to naredi, loputa se nato skalibrira sama) loputo s testerjem, pri nekaterih pa je dovolj določen postopek s pedalom za gas (nekaj v stilu daš kontakt, počakaš 30 sekund, nato vžgeš motor... skratka, čisto enostavno, ampak se ne spomnim več točno...).

Pojdi do prvega popoldanca s testerjem ali pa servisa, povej, da se pojavljajo omenjene težave po čiščenju lopute. Zadevo morajo vsi poznati, ker gre za standardne težave na VAGju... S testerjem je to nekaj minut dela...
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Ja tole s 30 sekundami sem sprobal,pa zadeva še vedno ne funkcjonira.
Tako da verjetno ga bo treba priklopit na tester.
Če pa seveda še kdo pozna kakšno varjanto za sprobat,pa se priporočam.
Hvala vsem!
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Ekola prej sem bil na Porsche Maribor in so zadevo pošlihtali. Stric je bil dobre volje in mi ni nič računal.
Hvala vam še enkrat za pomoč!
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno: