polo 1.0: dušenje motorja

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Problem, ki se pojavlja je takšen: na vsakih nekaj dni motor pri obratu ključa sicer normalno vžge, vendar ga naslednji trenutek zaduši in se vgasne. Ponovni obrat ključa naredi isto in tako nekako naprej, dokler po nekaj poiskusih, običajno je to po 5-6 ih vžge normalno. Zaduši ga tudi ob dodajanju plina. Ostale dni vžiga avto normalno po prvem ali drugem obratu ključa.
Kaj bi ga lahko dušilo?
Gre za polo 1.0 letnik 1995, sicer redno vzdrževan.
Še en problem: iz menjalnika kaplja olje, ne bi pa rad menjalnika narazen jemal. Obstaja kakšno sredstvo, premaz ipd., ki bi brez šraufanja zatesnilo ali preprečilo nadaljne kapljanje olja?

lp
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Semering bi znal biti kriv, ja.
Kaj pa dobčasno ušenje pri vžigu? Kakšen zapacan filter za bencin mogoče?
Anyone?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
filtre si pregledal ?
kdaj se to dogaja, ko je vlažno zunaj, ali tudi ko je suho ?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Od matke polo 96l, je začel ful žret benz. Ko sem jo vprašal, kdaj so bile svečke in gilter menjan, me je sam debelo gledala. Je rekla da ga je enkrat fotr spihal.
uf-1.gif
. Aja avto žre skor 9 litrov. Poročam, ko pride od servisa.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Filtri in olje so bili menjani pred cca 5000 km, zdaj bo nekako leto dni, torej bodo v kratkem zopet menjani.
Avto pri vžigu duši ne glede na vreme, kakor mu pač pride, lahko je lepo sončno ali pa oblačno, lahko pa noče vžgat tudi v garaži, kjer načeloma vreme ne bi smelo imeti vpliva, tako da... Težave z dušenjem se ne pojavljajo ciklično ampak občasno....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.396
1.356
113
Se težava pojavlja tudi, ko se ustaviš na križišču in pritisneš sklopko, ga takrat tudi zamori? Če ja, je treba očistiti dušilno loputo za plin (ta na VWju opravlja tudi vlogo motorčka za prosti tek) s sprejem za čiščenje vplinjačev in vse bo OK
zmaga.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ne!
Težava se samo občasno pojavlja pri vžigu avtomobila, pa naj bo topel ali hladen, ne glede na vreme.
Imam filing, da je nekje ovira v dotoku goriva. Sicer že nekaj dni vžiga brez problema.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.396
1.356
113
Dotok goriva po moje ni kriv. (Sicer pa se to da enostavno preveriti.)

Čas bo za mehanika...