poliranje avtomobila

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
To tudi mene zanima
tongue-1.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Katera pasta pa je najboljša za poleranje avta. Sem slišal da je Sonaksova weks za navadne in metalne barve zelo uredu, ker sam nimam metalik barve, ampak je navadna barva(rdeča)
Na strehi in havbi so se mi pojavile majhne lise pa bi to nekako spoliral, da se zopet sveti.

Torej kaj predlagate??
Lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
en popravek..spomladi se ti je samo zdelod a si poliral...v resnici si nanesel malo polirne paste na vato, ki je vsebovala mašila,ki je skrila manjše nepravilnosti.

žal.

pikice....uspešnega skrivanja ni (razen barvanja celotnega dela)..najbojl da skočiš v npr. Mavrico, kjer ti bojo namšali barvo za tvoj avto (najdeš j v prtljažniku, nekje pri rezervni gumi..nekako taka oznaka bo 5J4D...vsaj mislim
smirk-1.gif
)...kupiš namnajšo kličino (1 oz. 2 deci), par čisto malih čopišev ter potem te pikice lepo popikaš z barvo. To pa nredi še predno začne rjaveti, ker drugače boš moral odtsaniti še rjo (kar paje težko...najboje uporabiš ferosan).

za večje odrtine pa najprej daj temeljno barvo za železo, potem pa 2 x čez barvo avta.

videlo se seveda bo, bo pa zaščiteno.


za skrivaje pa se dobijo barvasti voski s katerimi našminkaš avto in sam vosek deloma zakrije luknjice (npr. za prodajo da je vato tipi topi prvih 14 dni).

vincent