Policisti - Med kladivom in nakovalom

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Citat:
No potem pa razloži, zakaj sem jest prejšnji teden dobil položnico in ne opomina, za prekršek, ki prav v ničemer nikogar ne ogroža in je neznatnega pomena. ?

Zato, ker policist na kraju ne more izreči opomina. Ampak dvomim, da veš razliko med opominom in opozorilom, tako, da ti priporočam, da si prebereš Zakon o prekrških. Veselo branje.
Ja sej vem. Za mene ni ne opozorila in ne opomina ampak samo plačaj, pod grožnjo rubeža ali zapora. Tudi za najbolj nepomembne prekrške ki ne vplivajo na prometno varnost. Policajem in redarjem je važno da kasirajo.

En izmed kriterijev za izrek opozorila, je tudi ta, da bo opozorilo zadosten ukrep, da bo kršitelj razumel da ga je usral. Glede na to, kar si sam tule ze vse gor napisal, dvomim da bi tebi opozorilo zaleglo.
Tudi policaj meni, da še najbolj zaleže naš denar v državni blagajni, bolj kot vsa opozorila.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
To pa je lepa logika. Nekdo oropa banko in seveda ni kriv, kriva je policija ker tega ni preprečila.
aplauz.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
To pa je lepa logika. Nekdo oropa banko in seveda ni kriv, kriva je policija ker tega ni preprečila.
aplauz.gif
A to imaš v mislih rop SKB banke? Je bil kdo kaznovan?

Hehe še navadne kurbe imajo v fletih webcam, preko katerega zvodniki nadzorujejo poslovanje.
V bančnem trezorju pa tega ni blo?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.458
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Citat:
No potem pa razloži, zakaj sem jest prejšnji teden dobil položnico in ne opomina, za prekršek, ki prav v ničemer nikogar ne ogroža in je neznatnega pomena. ?

Zato, ker policist na kraju ne more izreči opomina. Ampak dvomim, da veš razliko med opominom in opozorilom, tako, da ti priporočam, da si prebereš Zakon o prekrških. Veselo branje.
Ja sej vem. Za mene ni ne opozorila in ne opomina ampak samo plačaj, pod grožnjo rubeža ali zapora. Tudi za najbolj nepomembne prekrške ki ne vplivajo na prometno varnost. Policajem in redarjem je važno da kasirajo.
Idiote s certifikatom je pa ja potrebno malo trše obravnavati ane?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Citat:
No potem pa razloži, zakaj sem jest prejšnji teden dobil položnico in ne opomina, za prekršek, ki prav v ničemer nikogar ne ogroža in je neznatnega pomena. ?

Zato, ker policist na kraju ne more izreči opomina. Ampak dvomim, da veš razliko med opominom in opozorilom, tako, da ti priporočam, da si prebereš Zakon o prekrških. Veselo branje.
Ja sej vem. Za mene ni ne opozorila in ne opomina ampak samo plačaj, pod grožnjo rubeža ali zapora. Tudi za najbolj nepomembne prekrške ki ne vplivajo na prometno varnost. Policajem in redarjem je važno da kasirajo.
Idiote s certifikatom je pa ja potrebno malo trše obravnavati ane?
A ni zakon za vse enak? No očitno ne, če ene spuščajo brez kazni, ene pa kaznujejo
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
sej zakoni predpisujejo tudi kazni v razponu recimo... nekdo ki bo dojel da je nekaj narobe bo dobil najnizjo, ti ki pa bos sodniku moril s svojimi nebulozami pa ti bo stisnil najvisjo. Morda pa pomaga
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
sej zakoni predpisujejo tudi kazni v razponu recimo... nekdo ki bo dojel da je nekaj narobe bo dobil najnizjo, ti ki pa bos sodniku moril s svojimi nebulozami pa ti bo stisnil najvisjo. Morda pa pomaga
No ja, zadnje 2x ko sem bil pri sodniku, je ta potrdil moje kot pravite tu "nebuloze", da so policaji goljufali in me je spustil brez kazni. Kaj praviš na to?.

In kaj praviš na to, da policaji svojim nadrejenim niso izrekali kazni, tudi za hujše prekrške ne? A to še vedno uvrščaš med "enakost pred zakonom", in opravičuješ z elastičnimi kaznimi, ki pri meni dosežejo namen le ko plačam, pri policajskih šefih pa še opozorilo ni potrebno.

Ampak glede na število policajev v postopku je moralo bit teh prekrškov res veliko.


 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

No ja, zadnje 2x ko sem bil pri sodniku, je ta potrdil moje kot pravite tu "nebuloze", da so policaji goljufali in me je spustil brez kazni. Kaj praviš na to?.

Da pravna drzava ne funkcionira kot bi morala. Ti stresas take neumnosti da bi ti morda kazni raje kar odvzeli opravilno sposobnost in vsaj volit ne bi mogel.

Citat:
Uporabnik synthman pravi:

In kaj praviš na to, da policaji svojim nadrejenim niso izrekali kazni, tudi za hujše prekrške ne? A to še vedno uvrščaš med "enakost pred zakonom", in opravičuješ z elastičnimi kaznimi, ki pri meni dosežejo namen le ko plačam, pri policajskih šefih pa še opozorilo ni potrebno.

Ampak glede na število policajev v postopku je moralo bit teh prekrškov res veliko.

Ne, nisi razumel, pri tebi kazen ocitno ne zaleze, ker s evedno sanjas o nekih zarotah ipd. No saj morda imas prav, morda bi namesto s kaznimi poskusili z zdravili.

Ce pa bos pomirjen - ne strinjam se s tem da s eje na veliko brisalo policijskim sefom. Sedaj se ne more vec ker se redno nadzira. Verjamem da bos mirneje spal. Nocko.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ce pa bos pomirjen - ne strinjam se s tem da s eje na veliko brisalo policijskim sefom. Sedaj se ne more vec ker se redno nadzira. Verjamem da bos mirneje spal. Nocko.
Nadzira se lahko samo določene radarje ki hranijo podatke, z ročnimi laserskimi, kijih je največ in so tudi najbolj pogosto v uporabi pa ostaja po starem. Torej policaji - no limit.
In če so zdej samo en tak radar na koroškem pregledali, še ne pomeni da bodo odsedaj pregledovali redno in tudi vse. Pomoje bodo prav kmalu nehali, bodo že šefi poskrbeli za to, sicer bo policija ostala brez policajev.

Itak pa ne bo nič iz tega, imam občutek, da se tale posebna skupina za organiziran kriminal s takimi malenkostmi ukvarja samo zato, da nebi slučajno imela časa se lotit lopovščin Bavčarja, Šrota, Hilde, Jankoviča....in večjih rib.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Torej dokler vsi drugi ne bodo pridni kot angelčki to opravičuje tvoja dejanja. Ki jih kot razumem sploh ni tako malo. Ne kazat na druge in rečt "glej oni tudi to delajo", to ničesar ne opravičuje. Ti bom jaz avto vkrado in rekel ej kaj se buniš Bavčar pa Šrot sta še več ukradla. Na njih bodi jezen.
confused-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Nadzira se lahko samo določene radarje ki hranijo podatke, z ročnimi laserskimi, kijih je največ in so tudi najbolj pogosto v uporabi pa ostaja po starem. Torej policaji - no limit.
In če so zdej samo en tak radar na koroškem pregledali, še ne pomeni da bodo odsedaj pregledovali redno in tudi vse. Pomoje bodo prav kmalu nehali, bodo že šefi poskrbeli za to, sicer bo policija ostala brez policajev.

Itak pa ne bo nič iz tega, imam občutek, da se tale posebna skupina za organiziran kriminal s takimi malenkostmi ukvarja samo zato, da nebi slučajno imela časa se lotit lopovščin Bavčarja, Šrota, Hilde, Jankoviča....in večjih rib.

spet nekaj nabijas tja v tri dni. Sem ze napisal in bom se enrkat - to ni prva kontrola, zacelo se je v novi gorici in sedaj tor edno nadzirajo po prometnih postajah. ker so to edine postaje ki sploh imajo stacionarne radarje. Ok se nekaj splosnih je in se tudi tiste nadzira. Z laserjem pa lahko ciljas tudi vlak ki pelje mimo... fora je da ni slike in je nedokazljivo ce koga spustis - zato se ne preverja, vsaj en da bi jaz vedel za to.

Ampak kaj ima to veze s tem da si ti tezek prekrskar ki svoje prekrske opravicujes s kazanjem na druge?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

No ja, zadnje 2x ko sem bil pri sodniku, je ta potrdil moje kot pravite tu "nebuloze", da so policaji goljufali in me je spustil brez kazni. Kaj praviš na to?.

Da pravna drzava ne funkcionira kot bi morala. Ti stresas take neumnosti da bi ti morda kazni raje kar odvzeli opravilno sposobnost in vsaj volit ne bi mogel. .

Imaš prav, pravna država res ne funkcionira, začenši s policijo.
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

In kaj praviš na to, da policaji svojim nadrejenim niso izrekali kazni, tudi za hujše prekrške ne? A to še vedno uvrščaš med "enakost pred zakonom", in opravičuješ z elastičnimi kaznimi, ki pri meni dosežejo namen le ko plačam, pri policajskih šefih pa še opozorilo ni potrebno.

Ampak glede na število policajev v postopku je moralo bit teh prekrškov res veliko.

Ne, nisi razumel, pri tebi kazen ocitno ne zaleze, ker s evedno sanjas o nekih zarotah ipd. No saj morda imas prav, morda bi namesto s kaznimi poskusili z zdravili.

Ce pa bos pomirjen - ne strinjam se s tem da s eje na veliko brisalo policijskim sefom. Sedaj se ne more vec ker se redno nadzira. Verjamem da bos mirneje spal. Nocko.
Jest se pa strinjam, da komu tud spregledajo kazni, ki so itak mnogo previsoke. Samo ne na tak način, da gre meni rezervne žarnice gledat, če so vse nitke cele,in upa da bo napisal kazen, policajskega šefa pa spusti neglede na prekršek.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ampak kaj ima to veze s tem da si ti tezek prekrskar ki svoje prekrske opravicujes s kazanjem na druge?
Tole mi pa zdej ni jasno, zakaj naj bi bil jest težek prekrškar. Kakšne težke prekrške sem pa naredu?

Khmm, ja težinaprekrška je res subjektiven faktor, ko je pred leti kolega po 10-tih letih veljavnosti (za kak mesec) pozabil podalšat izpit je plačal 90 jurjev, kar je več, kot če bi se peljal po avtocesti v nasprotno smer.

Ampak nisi razumel, kaj sem hotel povedat.
Specializirani oddelek posebne skupine državnih tožilcev za pregon organiziranega kriminala se ukvarja s kurjimi tatovi, zato da pravih lopovov nebi dobili.
Ko Hilda delavcem od plače vzame denar za kredit (prispevke....) in pobaše v svoj žep namesto da nakaže na banko, pa še po letu in več ne vedo, al je to kaznivo ali ni, in ali bi jo ovadili ali ne. (itak bo oproščena, ker bodo naredili napako v postopku). Ko pa bo Francl ukradil kuro iz sosedovega kurnika se bo pa takoj znašel za rešetkami.