Policisti - Med kladivom in nakovalom

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
četrtek 05.08.2010, 15:27
Policisti niso kaznovali svojih šefov

Slovenj Gradec - Pod lupo tožilcev specializiranega oddelka se je znašlo deset slovenjgraških prometnih policistov, ki naj bi spregledali cestnoprometne prekrške nekaterih svojih nadrejenih.

Specializirani oddelek posebne skupine državnih tožilcev za pregon organiziranega kriminala vodi predkazenski postopek zoper deset oseb zaradi več kaznivih dejanj, so na tožilstvu potrdili našo informacijo, da naj bi pod drobnogled vzeli deset policistov postaje prometne policije z območja slovenjgraške policijske uprave (PU SG).

Posnetki prekrškov ostali na trdem disku


Slovenjgraški prometniki po naših informacij naj ne bi ukrepali ob prometnih prekrških nekaterih vodilnih na PU SG. Natančneje, nekatere nadrejene naj bi ujeli na radar, a jim nato naj ne bi izstavili računov oziroma naj bi jim prekršek spregledali. Po naših podatkih so to ugotovili po tistem, ko so pregledali trdi disk, število prekrškov pa naj se ne bi ujemalo s številom izrečenih glob oziroma izdanih potrdil prekrškarjem.

Predkazenski postopek torej teče, zato nam tožilci kaj več niso mogli zaupati. Policisti za zdaj tudi ostajajo na svojih delovnih mestih. "PU SG do zdaj ni izvajala nobenih postopkov, ki bi se nanašali na prekinitev delovnega razmerja zoper policiste postaje prometne policije," je zapisal Peter Pungartnik s PU SG.
http://www.siol.net/slovenija/novice/2010/08/gordana_policisti_niso_kaznovali_svojih_sefov.aspx

Klasika: nastradali bodo najnižje zaposleni, saj "šefi" niso krivi.
tongue-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
mah to je bedarija... se vidi da državi manjka denarja pa grejo še preverjat diske če so res vse kaznovli...
pa pravte da se gre za varnost... gre se za denar...


najebal bomo MI... vozniki... ker nas ne bodo več spuščal z opozorilom za kak mali prekršek... se bodo bal da jih odkrijejo
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.251
113
Sej to ze pol leta velja - ce te slika stacionarni radar (kangoo, focus) dobis kazen. Ker noben ne upa spustit ker s ene da brisat. Na eni upravi so odkrili malverzacije s tem in sedajs istematicno po vseh preglejujejo. Ampak to velja za stacionarne radarje s katerimi upravljajo policisti s prometnih postaj. Laserji nimajo trdega diska.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
zaenkrat opa samo zaenkrat še nimajo:)

pa ni notri nobenih zapisov o prekoračitvah? v laserjih... ker za alkoteste mi tumbajo da so vse meritve zapisane... ž
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.251
113
tehnicno ne vem. Bilo bi zelo preprosto da si jih zapomni, in verjetno si jih. Ampak jih nihce ne pregleduje. Ker bi lahko rekel da si resilca na nujni voznji zmeril....k ni slike. Na unih je pa slika in se ve ali si postopal pravilno ali ne.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
zakaj pa te pol pri alkotestu ne spusti... pa jodla da se vse kontrolira? a so divjaki bolj priviligirani? lahk bi rekel da je dal enemu preventivno pihat... k je bil še v gostilni... sam neeee treba pokasirat...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.251
113
fora je, da se preizkus alkota odreja, meritev pa ne.

Dejstvo pa je, da ce je nekdo pijan, ga ne bom spustil ze samo zato, ker ce se kasneje zaleti, grem na disciplinsko.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Specializirani oddelek posebne skupine državnih tožilcev za pregon organiziranega kriminala ima izgleda tud normo. Hilda, Bavčar, Šrot in podobni tiči se jim pa smejijo, ko vidijo s čim se vse ukvarjajo.

Aja, kakšno kaznivo dejanje pa naredi policaj, če nekomu da opomin namesto kazni?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Aja, kakšno kaznivo dejanje pa naredi policaj, če nekomu da opomin namesto kazni?

Če to naredi nekomu, ki ni "naš", se smatra kot veleizdaja in se posledično kaznuje s streljanjem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.251
113
Opozarja se lahko za prekrške neznatnega pomena. Ko ima prekršek predvideno stransko sankcijo - npr. KT pa opozorilo ni več dovoljeno. Opozorilo tudii ni dovoljeno kadar je že nastala škodljiva posledica - če si se recimo zaletel.

@alko - ne dvojna merila, ampak če ma nekdo npr. 0,79 v krvi in mu jaz preprečim nadaljno vožnjo se tisti vecer ne more fentat. če ustavim nekoga ki pelje 180 pa mu s svojo kaznijo nadaljnje voznje ne preprecim - pustmo majstre ki izpolnjujejo pogoje za zaseg.

sicer pa ne vem od kje ideja da se sploh koga spusca - slovenska policija je banda inkasantov, ki vsi dolzijo osebni pocket kalkulator in se vsak emsec izobrazujejo iz tega kako drzavi prinesti cimvec denarja. tako da ni popuscanja, tudi kadar sam pijem, grem potem namerno vozit, vse v zelji da bi me ustavili in bi s tem pomagal da bi se od nekoga dobili denar. Sicer od mene, ampak to niti nima veze, itak smo preglupi da bi to razumeli, vazno da so krofi. Res. Vprasajte synthmana. zdaj se grem pa v steno zaletet, ta mesec se nisem dobil poloznice.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36


Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
sicer pa ne vem od kje ideja da se sploh koga spusca - slovenska policija je banda inkasantov, ki vsi dolzijo osebni pocket kalkulator in se vsak emsec izobrazujejo iz tega kako drzavi prinesti cimvec denarja. tako da ni popuscanja, .........Vprasajte synthmana. zdaj se grem pa v steno zaletet, ta mesec se nisem dobil poloznice.
Tole si čisto prav napisal, res je tako, z redkimi izjemami nedotakljivih, med katere spadaš tudi ti, če praviš da nisi ta mesec položnice dobil. Jest grem jutri eno plačat. Banda inkasantska.
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Opozarja se lahko za prekrške neznatnega pomena. Ko ima prekršek predvideno stransko sankcijo - npr. KT pa opozorilo ni več dovoljeno. Opozorilo tudii ni dovoljeno kadar je že nastala škodljiva posledica - če si se recimo zaletel.
No potem pa razloži, zakaj sem jest prejšnji teden dobil položnico in ne opomina, za prekršek, ki prav v ničemer nikogar ne ogroža in je neznatnega pomena. ?
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Citat:
No potem pa razloži, zakaj sem jest prejšnji teden dobil položnico in ne opomina, za prekršek, ki prav v ničemer nikogar ne ogroža in je neznatnega pomena. ?

Zato, ker policist na kraju ne more izreči opomina. Ampak dvomim, da veš razliko med opominom in opozorilom, tako, da ti priporočam, da si prebereš Zakon o prekrških. Veselo branje.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Citat:
No potem pa razloži, zakaj sem jest prejšnji teden dobil položnico in ne opomina, za prekršek, ki prav v ničemer nikogar ne ogroža in je neznatnega pomena. ?

Zato, ker policist na kraju ne more izreči opomina. Ampak dvomim, da veš razliko med opominom in opozorilom, tako, da ti priporočam, da si prebereš Zakon o prekrških. Veselo branje.
Ja sej vem. Za mene ni ne opozorila in ne opomina ampak samo plačaj, pod grožnjo rubeža ali zapora. Tudi za najbolj nepomembne prekrške ki ne vplivajo na prometno varnost. Policajem in redarjem je važno da kasirajo.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
@alko - ne dvojna merila, ampak če ma nekdo npr. 0,79 v krvi in mu jaz preprečim nadaljno vožnjo se tisti vecer ne more fentat. če ustavim nekoga ki pelje 180 pa mu s svojo kaznijo nadaljnje voznje ne preprecim - pustmo majstre ki izpolnjujejo pogoje za zaseg.
.
Ja, ko mu boš vzel plačo, bo ta voznik šele postal nevaren voznik. Jezen, z mislimi drugje, agresiven....precej bolj kot pijanček, ki se vesel in zadovoljen počasi in previdno pelje iz gostilne domov.

Kolegu je lani policaj vzel plačo, in to ga je povsem spravilo iz tira, naslednji dan se je pa kolega zaletel. je rekel da je bil z mislimi drugje.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ta tvoj kolega očitno ni bil primeren za na cesto...
izgovor, da so policaji krici ker se je zaletel, ali pa da so mu vzeli plačo je bebast
če ne bi naredil hudega prekrška potem bi plačal neka 10 €. očitno je bil ali zadet ali pa prehiter. mogoče celo oboje.
čeprav se seveda strinjam, da so policaji v bistvu inkasanti in jih ( vsaj večino ) boli za cpp in varnost na cesti ( razen za svojo seveda - ko so v vlogi inkasantov )
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ta tvoj kolega očitno ni bil primeren za na cesto...
izgovor, da so policaji krici ker se je zaletel, ali pa da so mu vzeli plačo je bebast
če ne bi naredil hudega prekrška potem bi plačal neka 10 €. očitno je bil ali zadet ali pa prehiter. mogoče celo oboje.
čeprav se seveda strinjam, da so policaji v bistvu inkasanti in jih ( vsaj večino ) boli za cpp in varnost na cesti ( razen za svojo seveda - ko so v vlogi inkasantov )
Se strinjam, da ta kolega ni bil primeren za na cesto. Ampak tak je postal šele po tem, ko mu je policaj napisal kazen in ga SPUSTIL na cesto.

Ga ni bolj nevarnega voznika, kot je JEZEN voznik, potem ko ga policaj oropa za €€€.

Ampak policajem ni mar varnost, važno da pokasirajo, četudi za povsem nepomembne prekrške, ki ne vplivajo na varnost,
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Policaj ga je oropal?
hysterical-1.gif
No pa sej pozabi, vem da si izgubljen in ti je besedna zveza, odgovarjaj za svoja dejanja povsem tuja.
Aja pa sem ravno pred parimi dnevi plačal 125€ polovično kazen..jebiga, prehitro smo šli, sam sem kriv. Da bi bil zaradi lastne neumnosti jezen na policaje mi na misel ne pade.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.251
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Citat:
No potem pa razloži, zakaj sem jest prejšnji teden dobil položnico in ne opomina, za prekršek, ki prav v ničemer nikogar ne ogroža in je neznatnega pomena. ?

Zato, ker policist na kraju ne more izreči opomina. Ampak dvomim, da veš razliko med opominom in opozorilom, tako, da ti priporočam, da si prebereš Zakon o prekrških. Veselo branje.
Ja sej vem. Za mene ni ne opozorila in ne opomina ampak samo plačaj, pod grožnjo rubeža ali zapora. Tudi za najbolj nepomembne prekrške ki ne vplivajo na prometno varnost. Policajem in redarjem je važno da kasirajo.

En izmed kriterijev za izrek opozorila, je tudi ta, da bo opozorilo zadosten ukrep, da bo kršitelj razumel da ga je usral. Glede na to, kar si sam tule ze vse gor napisal, dvomim da bi tebi opozorilo zaleglo.