Policija

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Prvi posnetek dokazuje predvsem, da je snemalec uporabljal telefon in vozil hitreje od vozila spredaj, ker ga dohiti.
Žalostno, kaj vse mediji objavijo za par klikov več. Zakaj niso napisali, da je snemalec očitno kršil zakonodajo? Zaenkrat naša zakonodaja ni pisana tako: če on krši, lahko še jaz.
Trenutno se pač anti vladni mediji trudijo na vse načine očrniti vse možne inštitucije države, čeprav delujejo povsem enako kot za časa prejšnjih vlad. Ampak to je pač "uravnotežen" medijski prostor in poročanje po slovensko.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.324
113
Prvi posnetek dokazuje predvsem, da je snemalec uporabljal telefon in vozil hitreje od vozila spredaj, ker ga dohiti.
Žalostno, kaj vse mediji objavijo za par klikov več. Zakaj niso napisali, da je snemalec očitno kršil zakonodajo? Zaenkrat naša zakonodaja ni pisana tako: če on krši, lahko še jaz.
Trenutno se pač anti vladni mediji trudijo na vse načine očrniti vse možne inštitucije države, čeprav delujejo povsem enako kot za časa prejšnjih vlad. Ampak to je pač "uravnotežen" medijski prostor in poročanje po slovensko.
Ne tu moramo bit realni - ta isti policist bi lahko tebe dobil na radar in ti spisal poloznico za 1200 eur in 18pik. Mislim osnova neke pravicnosti je to da sam ne pocnes stvari za katere kaznujes.

Pa sam nisem nek biser, sem delal in se delam prekrske. Sam na koncu je povsem normalno da ljudje od policistov pricakujejo da tega ne bodo poceli.

Zelo redko je, da obstaja razlog za nujno voznjo brez luck (npr da so vlomilci se v objektu in jih zelis presenetiti)...

Sicer zakon dovoljuje tako voznjo ampak za civilna vozila ob izvajanju prikritih preiskovalnih ukrepov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.365
5.872
113
pri taščici
Prvi posnetek dokazuje predvsem, da je snemalec uporabljal telefon in vozil hitreje od vozila spredaj, ker ga dohiti.
Žalostno, kaj vse mediji objavijo za par klikov več. Zakaj niso napisali, da je snemalec očitno kršil zakonodajo? Zaenkrat naša zakonodaja ni pisana tako: če on krši, lahko še jaz.
Trenutno se pač anti vladni mediji trudijo na vse načine očrniti vse možne inštitucije države, čeprav delujejo povsem enako kot za časa prejšnjih vlad. Ampak to je pač "uravnotežen" medijski prostor in poročanje po slovensko.
A bos sedaj rekel da je policaj peljal 50? Ne poznam ceste in naselja kjer je omejitev 50, nekega hudega naselja ni videti na posnetku. Mogoce se je za vprašat o smiselnosti 50 omejitve.
Primer naselij v prekmurju.
Dolgo naselje ob cesti, nekajkrat se v naselju pojavi znak 70, ne da bi se po mojem mnenju bistveno spremenile okoliscine ki bi opravicevale spremembo omejitve za 20kmh. Enostavno po nekaj prevozenih znakih nisem imel vec interesa stalno razmišljati po neznanih naseljih koliko je dovoljena hitrost. Dokler nisem videl table za konec naselja, je bil tempomat na 50. Sploh zato ker je še "AMZS" obvescal o radarjih v naseljih. Komaj cakam da zaradi nekega spregledanega krizisca ("dovoz z dvorisca") ki bo razveljavil 70 znak placujem mastne kazni.
Podobna cesta v okolici Ljubljane, 200+m dolga ravnina brez ene hise ob cesti, enostranski plocnik ob njej. Nekoc je bil ta odsek "med naseljema" in je bila omejitev 90. Sedaj je ze kaksno desetletje eno "naselje" podaljsano preko ravnine do naslednjega in posledicno stalno omejitev 50.
Policaji pa najbolj pogosto merijo sedaj na tej lokaciji. Vedno redkeje pa v blizini sole, trgovine.
Ker vem da policaji sicer tudi sodelujejo z lokalnim okoljem (vsaj drugje) bom mogoce nekoc potipal ce policaji tam merijo hitrost na zahtevo lokalnega okolja ali na lastno pobudo.
Ce so v prekmurju spreminjali hitrost v naseljih, bi jo lahko tudi tukaj. Ce so ze sli v prestavitev krajevnih tabel. Ker ob tej cesti 100m stran sicer poteka naselje ob vzporedni stari cesti)
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Problem je drugje. Policija ne postavlja cestnih tabel in sprejema zakonodaje v parlamentu o višini kazni.
Drugače pa sem jaz tudi ob posnetkih provide, kako je nekdo ogrožal druge udeležence, zmeraj trdil, da sta bili dve vozili, ki sta jih ogrožala. Tam je edino zakonodaja, ki to dovoljuje. Za ta posnetek to ne velja in resen medij bi moral premisliti preden to objavi in s kakim komentarjem objavi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.365
5.872
113
pri taščici
Sodeluje pa pri posredovanju predlogov tako za postavitev tabel, kot visino kazni ;)
Predvsem pa odloca kje bo merila hitrost(lahko nanpredlog lokalne skupnosti) . Tega pa ne doloca parlament.

Naj merijo v bližini šol zjutraj od 7h do vecera (so pa ze merili od 3 zjutraj) trgovin itd, ne pa da merijo sredi polja kjer je omejitev 50kmh.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.274
113
Omenjeni posnetek - nočno divjanje - je bil narejen ponoči. A ponoči omejitev ne velja?
Njegova objava samo spodbuja taka dejanja. V primeru sodb pa le dolenski cigančki rajajo.

Ne se vtikat v postavljene znake. Razje vozite tako, kot zahtevajo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prvi posnetek dokazuje predvsem, da je snemalec uporabljal telefon in vozil hitreje od vozila spredaj, ker ga dohiti.
Žalostno, kaj vse mediji objavijo za par klikov več. Zakaj niso napisali, da je snemalec očitno kršil zakonodajo? Zaenkrat naša zakonodaja ni pisana tako: če on krši, lahko še jaz.
Trenutno se pač anti vladni mediji trudijo na vse načine očrniti vse možne inštitucije države, čeprav delujejo povsem enako kot za časa prejšnjih vlad. Ampak to je pač "uravnotežen" medijski prostor in poročanje po slovensko.
Prav za ta primer sem nekje prebral, da so najprej kaznovali snemalca in sicer zaradi prehitre vožnje in za uporabo telefona med vožnjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Zakaj je pa neprijavljen shod v narekovajih? Kaj je bil tokrat za razliko od vseh ostalih 79ih ta 80. pa dejansko prijavljen? :sprasujemse:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Neprijavljen, pa se redno izvaja že skoraj dve leti :nigladek: . Od hudiča je neprijavljen. Vrlo važno ! :nigladek: Še sosedov pes začne avtomatsko tulit ob petkih ob 7h zvečer - tule pa še kar nabijate o nekih "neprijavljenih". Svetovni prvaki.
 
  • Haha
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Država naj uredi zadeve, da ne bo niti "prijavljenih", niti "neprijavljenih" shodov, bedaki debilni. :mad:

Očitno to državo zanima samo konflikt in čisto nič za normalno življenje. Kjurtc gleda tako državo! :mad:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Matey , mislim da si zaslužim neko redno mesečno rento, ker se že celo zgodovino tako trudim da te osrečim. In vsakič mi rata :cheer: .

Torej?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
LoL :D Pa saj mu ne bi vrgel tega kamna ampak bi mu ga lepo dal, kot neko obliko rente za katero prosi. In če bo s svojimi humornimi vložki še naprej tako aktiven, jih bo tudi vnaprej lepo redno dobival :cool:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
To bi mi potem verjetno razcepil kamen tako kot sem jih danes jaz drobil s krampom. S tem bi bilo vejretno tudi konec obdarovanja saj bi bil kamen potem veliko manj uporaben pa tudi samo dejanje bi nakazovalo na to, da podarjenega ne ceni.