Policija

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Saj to je problem tega famoznega 37a clena. Da je za policijo popolnoma nekoristen. Ker policija pregoreva zaradi birokratskih postopkov z vsakim prijetim, ne zarad tega ker bi jih premalo dobila v obravnavo. Tud ce bi jih vojska se 100 vsak dan pripeljala bi to samo se poslabsalo razmere na postajah.

poleg tega bo od trenutka ko bodo ilegalca prijeli, taki osebi de facto odrejeno zadrzanje, kar je eden od 4 zakonitih nacinov za odvzem prostosti v RS. Torej bodo izvajali postopke in to take, da ce procesno zafrknejo zadevo, lahko cez 1 leto na sodiscu pade zadeva ko bodo tujca probal odstranit iz drzave.

edina prakticna vrednost vojske na meji je, da bi fizicno preprecevala prehod drzavne meje, tega se pa nobena oblast ne upa narest.

osebno sem sicer za, da vojska povsem prevzame varovanje meje ampak to skupaj z vsemi postopku po ztuj-2 in zndm-2.

Hm, se prav, se bojiš, da bo vojska polovila preveč zamorcev in boste imeli še več dela, ki ga mate že zdej preveč.
Alternativa je, da gledamo stran in se pač sprehodijo mimo... Posledično nas bojo pa fuknl ven iz šengna.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.054
5.451
113
Sem bil peš... ;)
images
 
  • Haha
Reactions: zaseka

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.054
5.451
113
Postavu bi ga na sred Slovenske ceste pa prtisku....stavim da bi bil zvečer glavna maskota najlepšega mesta na svetu....de!!?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Gonzo in kajpace

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.807
6.394
113
Hm, se prav, se bojiš, da bo vojska polovila preveč zamorcev in boste imeli še več dela, ki ga mate že zdej preveč.
Alternativa je, da gledamo stran in se pač sprehodijo mimo... Posledično nas bojo pa fuknl ven iz šengna.
Sej lahko debatirava na sank nivoju in v tem primeru je tvoj komentar na mestu.

ce pa te resnicno skrbi problematika ilegalnih migracij pol pa z vojsko ne bos nic resil.
Ker tudi ce jih vojska polovi, jih bo lepo se cuvala cel dan dokler ne bo frej “slot” na postaji da sprejmejo novo rundo v obravnavo.

a ves to je tko kot da bi hotel podvojit proizvodnjo in bi samo narocil enkrat vec materiala.

lahk pa komot na sank nivoju dalje
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Sej lahko debatirava na sank nivoju in v tem primeru je tvoj komentar na mestu.

ce pa te resnicno skrbi problematika ilegalnih migracij pol pa z vojsko ne bos nic resil.
Ker tudi ce jih vojska polovi, jih bo lepo se cuvala cel dan dokler ne bo frej “slot” na postaji da sprejmejo novo rundo v obravnavo.

a ves to je tko kot da bi hotel podvojit proizvodnjo in bi samo narocil enkrat vec materiala.

lahk pa komot na sank nivoju dalje

ni blo mišljeno da te provociram al karkol takega
če si tko razumel, si narobe

v bistvu samo komentiram, kaj vojska lahko in kaj ne

ilegalce bo pa policija dobila v obravnavo tako ali drugače, al jih bo polovila sama, al jih bo vojska al jih bomo pa dobil nazaj od italijanov in avstrijcev

toje moje šankovsko mnenje, ki pa se bojim da zelo drži
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.786
246
113
pa govori ti, da je teba problem resevati drugace, ne pa le z posiljanjem vojske na mejo.

treba je okrepit policijo, oz pohitrit postopke za popisovanje migrantov.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
no, to je pa res primeren uvod v šankovsko debato
zdej pa bo

zakaj pol pošiljamo vojsko na mejo, če je pa vse tolk enostavno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
v bistvu mam pa še eno, boljšo idejo
ni sicer čist moja, ker se mi zdi da sem jo že nekje videl, ampak vseeno:

na mejo postavimo table:

Turkom vstop najstrožje prepovedan!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.896
-692
113
Provokacija. Ce je bil pa res kao antifa pa je jasno da je vae skupaj samo dobro planirana akcija...
Ne verjamem.
Če pa se je tip res namenil provocirat, potem je imel pri tem obilo sreče.
- da ni srečal policije - oni tam smejo bit in ga legitimirat.
- da ni srečal mešane patrulje policije in vojske
- da je srečal vojaka, ki tam nebi smela sama bit in opravljat policijskih nalog.
- da je srečal vojaka, ki blond babo zamenja za migrantko
- da je srečal vojaka, ki mu ni - kot bi bilo normalno - najprej v slovenščini rekel dober dan in nato povprašal, kaj tam dela.
- da je srečal vojaka, ki mu je najprej uperil puško v glavo in ukazal sit down :-(.
 
  • Všeč mi je
Reactions: superfly in jest5

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.654
2.381
113
Ne verjamem.
Če pa se je tip res namenil provocirat, potem je imel pri tem obilo sreče.
- da ni srečal policije - oni tam smejo bit in ga legitimirat.
- da ni srečal mešane patrulje policije in vojske
- da je srečal vojaka, ki tam nebi smela sama bit in opravljat policijskih nalog.
- da je srečal vojaka, ki blond babo zamenja za migrantko
- da je srečal vojaka, ki mu ni - kot bi bilo normalno - najprej v slovenščini rekel dober dan in nato povprašal, kaj tam dela.
- da je srečal vojaka, ki mu je najprej uperil puško v glavo in ukazal sit down :-(.
Ja eni imajo pač srečo!