policija, kdo pa drug ?

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.593
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
povsod je tako, samo zivimo zaviti v nek celofan navidezne demokracije. v zadnjih 8 letih je umrlo 72 znanstvenikov NASA-e, nihce naravne smrti.
Vir ?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj pa če se jaz še ukvarjam s tvojimi vrati, ko ti prideš domov?

me napadeš, prijaviš.
al vprašaš kaj delam..si navdušen in sodelujeva dalje.

Glede na to, da ga niso dobili med vdorom/testiranjem, je tvoje vprašanje popolnoma irelevantno. Ne trolaj ...

ne vozim se s trolo..uporabljam avto.

drugače pa ja. delal je kaznivo dejanje,. aktivno je napadal mrežo brez dogovora. to je kaznivo. se strinjava in ali razumeš?

Se ne. Najprej bo treba definirat, kaj pomeni aktivno napadat. To vključuje tudi, če samo najdeš način, da poslušaš, ne da bi posegel v delovanje?

Ko je iskal nacin je aktivno napadal. Upam, da se tukaj strinjava.

Ce jaz vaso spletno stran aktivno napadem, bom delal legalne stvari a izven legalnih limit. Ce to delam z namenom ugotoviti ali bo pocepnila delam direktno kaznivo dejanje.

Se strinjava tukaj?

Ne, niti približno. Dokler ne povzročiš motenj v delovanju ali spremeniš delovanja sistema, ne more bit aktivni napad. Če na spoletni strani pogledaš source code, to pač ni aktivni napad. Če slednjega zlorabiš, je pa to nekaj povsem drugega.
Če za to uporabiš skripto, ki začne bremzat server, to spet ni OK.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zato pa imajo IPS/IDS implementiran vsi ki so resni. Tako da brute force napad kot ga opisuješ ti odpade že v štartu...
Kaj pa če jaz poizkusim z neko znano foro, neko rutino, katero zaženem enkrat samkrat? Nobenega aktivnega napadanja... En zagon, sistem je luknjast in sem notri... Kaj porečeš na to?

s kakim namenom si jo zagnal?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj pa če se jaz še ukvarjam s tvojimi vrati, ko ti prideš domov?

me napadeš, prijaviš.
al vprašaš kaj delam..si navdušen in sodelujeva dalje.

Glede na to, da ga niso dobili med vdorom/testiranjem, je tvoje vprašanje popolnoma irelevantno. Ne trolaj ...

ne vozim se s trolo..uporabljam avto.

drugače pa ja. delal je kaznivo dejanje,. aktivno je napadal mrežo brez dogovora. to je kaznivo. se strinjava in ali razumeš?

Se ne. Najprej bo treba definirat, kaj pomeni aktivno napadat. To vključuje tudi, če samo najdeš način, da poslušaš, ne da bi posegel v delovanje?

Ko je iskal nacin je aktivno napadal. Upam, da se tukaj strinjava.

Ce jaz vaso spletno stran aktivno napadem, bom delal legalne stvari a izven legalnih limit. Ce to delam z namenom ugotoviti ali bo pocepnila delam direktno kaznivo dejanje.

Se strinjava tukaj?

Ne, niti približno. Dokler ne povzročiš motenj v delovanju ali spremeniš delovanja sistema, ne more bit aktivni napad. Če na spoletni strani pogledaš source code, to pač ni aktivni napad. Če slednjega zlorabiš, je pa to nekaj povsem drugega.
Če za to uporabiš skripto, ki začne bremzat server, to spet ni OK.

pa o tem ti govorim. uporabim skripto, ki naredi 100 tisoč legalnih poizvedb, ukazov v minuti.. server seveda obremenim in upočasnim ali pa v celoti ustavim

je kaznivo ali ni?
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
##In ja, nasadit in hišno preiskavo bi morali narest pri akterjih, ki so lobirali in izbirali "dobavitelje" TETRA sistema, pa tiste, ki so krivi, da je sistem tako klavrno implementiran. Aja, saj res, to je že zastaralo, ups, pa dajmo raje enga brezveznega mulota zašit.##

467716-post_slo.gif


malo sem popravil..
Še prej bi bilo za nasadit in hišno preiskavo naredit pri tistih, ki so v Izraelu nabavili sistem zvez Tadiran - NATO nekompatibilen...
Aja, ups. Ti so nedotakljivi
redface-1.gif
Daj povej kaj več, me zanima.
Kdaj, kdo, za koliko, zakaj ?
Kupljeno je bilo konec 90-ih, ko so bile slovenske ambicije za NATo že popolnoma jasne - smo pa za "nagrado" pri nakupu Tadirana izviseli pri širitvi Nata, ko so bile vključene Poljska, Češka, Slovaška, Madžarska.
Glavni nakupovalec je bil, kot ponavadi, Kučan s prvim asistentom Kacinom.

EDIT: sličajno naletel na članek: http://www.gorenjskiglas.si/ap...mplate=printart

Kupovalo se je kup neuporabne(!!!!) robe. Nikoli nihče za nič odgovarjal. Patrije so povsem uporabne in v sladu z NATO.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Nista Kucan in Kacin zrihtala tudi tiste neuporabne haubice, ki so na Pocku ubile vojaka?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Tako je....

Zanima me pa kdo je na MORSu zrihtal Actrose z klimami.......nakar se je najdu pametni s čvarkom ki je ukazal te klime odmontirat...češ da vosjka tega NE rabi (s5 šel denar)....nakar so se klime hranile na avtocomercu ( seveda proti plačilu)....nakar so začel vojaki met probleme na terenu zarad vročine....in so se te klime zopet vgradile (proti plačilu)...

Ve kdo kaj več?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Maš jih kukr čš....



Razn če si mel v mislih Indijance
sprasujem se.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Da malo skrajšam to citiranje ...

Citat:
Uporabnik softi pravi:
pa o tem ti govorim. uporabim skripto, ki naredi 100 tisoč legalnih poizvedb, ukazov v minuti.. server seveda obremenim in upočasnim ali pa v celoti ustavim

je kaznivo ali ni?

Ne, nisi o tem pisal na začetku (če bi, se ne bi odzval na tvoje pisanje). O tem si pisal v zadnjih 2 ali 3 postih. Ja, to je kaznivo.

A je oni tip to delal? Kolikor sem slišal ne. Ni čisto nič vplival na delovanje sistema, le našel je način, kako se posluša stvari, ki bi morale biti šifrirane, pa niso. Če je to res, potem to pač ni in ne sme bit kaznivo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kako je našel brez poskušanja in s tem obremenjevanja sistema? da ne govorimo o skrajni opciji odpovedi sistema.

vse to se mu lahko naprti. bo pa težko dokazal, da je testiral delovanje brez testiranja.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.362
113
v lokalni ostariji
sjtv1 recimo da nekako ugotovim, kako pridt na tvoj računalnik (nič ne obremenjujem itd... pač mal na slepo "probavam" in najdm "luknjo"). pridm notr si ogledujem slike nagih punc (ne pretakam niæ samo gledam). sej nebi bil jezen a ne? no ko bi mi šlo malo za nohte bi te pa poklicu pa rekel a veš maš težave z varnostjo...

koliko me plačaš? ali bi morda rekel da sem kritminalc? aja ti bni najbrž plaču ogroooomno dnarja...


če bi fant vdiral v kakšn privat sistem bi ga nabijal na kol... ker je vdiral k policijio ki je noben ne mara je pa "heroj"...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.982
9.100
113
39
MB
se pravi je za tebe isto vreden podatek oz pomembno za državno varnost, komunikacija policije al pa slike od bivše
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Sicer ne poznam ozadja zgodbe kaj vse je pocel...

Ampak to kar lahko preberemo v novicah...pac da je. po neodzivu policije pac javno opozoril na tezavo se mi zdi. pohvalno...

Ker nas JS je poln cloveskih lojov ki se jim nic ne da spremenit....

ponavljam...glede na to kar lahko javno (z)vemo!!!