Poklicna odgovornost, fiksna franšiza, agregat

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Adriatic:
200€/leto premija, 130k€ zavarovalne vsote, 3x agregat (ne moreš dati samo 1). pa tale klinčeva franšiza + 15% glede na premijo. Pa tu notri je še neka splošna ali kaka odgovornost brez katere ne moreš skleniti poklicne odgovornosti. Tista ima zavarovalno vsoto 15k€.
Triglav:
nimam še ponudbe

A je še kje kaka zavarovalnica, ki zavaruje poklicno odgovornost?

Triglav 140€. Samo poklicna odgovornost za isti znesek. 1x agregat. Brez franšize soudelezba 10% ali najmanj 500€.

Adriatic ima v tisti ceni 200€ se splošno odgovornost za 15k€ (brez odbite franšize, 1x agregat). Brez franšize pa 5% ali najmanj 500€. Brez splošne odgovornosti ne zavarujejo.
 

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
94
16
8
Adriatic:
200€/leto premija, 130k€ zavarovalne vsote, 3x agregat (ne moreš dati samo 1). pa tale klinčeva franšiza + 15% glede na premijo. Pa tu notri je še neka splošna ali kaka odgovornost brez katere ne moreš skleniti poklicne odgovornosti. Tista ima zavarovalno vsoto 15k€.
Triglav:
nimam še ponudbe

A je še kje kaka zavarovalnica, ki zavaruje poklicno odgovornost?


v info, če komu pomaga: Triglav, zavarovanje poklicne odgovornosti
premija 350E/letno
zav vsota 1mioE
lastna udeležba 10%, min 250E
1xagregat
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Imam vprašanje. Do sedaj zavarovana pri Adriaticu, s koncem meseca zahtevajo spremembo zavarovalne vsote in poslali so mi novo pogodbo. Zavarovalna vsota je seveda višja in posledično tudi premija. Zdaj hočem prekiniti in mi težijo, da do konca zavarovalnega leta ki je 1.1.2020 moram imeti polico tam. In seveda plačati. Sicer kot razumem, je stara polica to, ampak ni več v skladu z zakoni ali kako kjer je določena minimalna zavarovalna vsota. Torej ali plačam veliko premijo ali plačujem podzavarovanje do 1.1.2020 in sem v prekršku. Je to res? Ker jaz hočem pač v uvidu novih, zame bistveno slabših, pogojih spremeniti zavarovalnico, ker je konkurenca meni bolj povseci in nisem v prekršku. Me farbajo in bi mi mogli dati možnost preklica ali imajo prav?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
To imaš zavarovanje poklicne odgovornosti projektantov in geodetov, kjer so se zavarovalne vsote s 1.6.2019 morale povišati v skladu z zakonom?
Sicer pa te noben ne bo vprašal, če ti hočeš polico v skladu z zakonom ali želiš neustrezno polico. :bonk: Zavarovalne police, ki jo zahteva zakon, nimaš zato da sebe finančno zaščitiš (omenjaš podzavarovanje), ampak da je tvoja stranka zaščitena pred škodo zaradi tvojega šalabajzerstva.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
To ni bilo vprašanje... Če veš mogoče na tega odgovor, bi bila zelo hvaležna. Ne bi zaratila na polno in si čas kradla, ampak drugače pa bom. Sploh, če me hoče zdajle okoli prenesti. Težko verjamem, da mi lahko dvignejo takole premijo brez da jaz lahko potem predčasno odstopim.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če si pismena, si preberi zavarovalne pogoje, kjer vse piše o tem, kdaj in kako lahko odpoveš zavarovalno pogodbo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
zato, ker jih nimam. po pošti je prišla polica, to je pa to. sem jih pa zbrskala sedaj na spletu. to pa imajo, nekatere samo napišejo, dobite pri zastopniku...
hvala za pomoč...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zanimivo, ker sicer si pogoje študirala že prejšnji mesec ...
ja, pa prav tako piše. Fixna franšiza min 500€. Je pa glede na pogoje to najbrž res napaka. Ker tam pa piše 5% ali najmanj 500€, če doplačam za odbitno franšizo pa 500€
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
res je. 28. junija je prišla pošta. do 30.6. sem imela pa čas da odpovem s 1.10.. zdaj pa lahko samo do novega leta... tako meni agent in tako nekako se da razumeti tudi pogoje. Naj povem, da sem 28.6. najprej poslala mail z vprašanji agentu, kjer sem dobila zgreneriran odgovor, da je na dopustu in odgovori ko pride nazaj takrat in takrat. Pa tudi ni, sem kasneje še enkrat spraševala. Ni bil forum prva postaja.

V dopisu pa piše, da je bilo že veliko pred tem odločeno, da tako mora biti. Torej na prvo žogo bi človek rekel, da so čakali ravno toliko, da lahko rečejo, da so poslali pravi čas, čeprav v praksi... kolika je bila možnost, da odpovem pravi čas, če upoštevamo, da je 28.6. bil petek, v ponedeljek sem pa že zamudila, agent pa na zasluženem dopustu. če sem že toliko lesena, da nisem uspela isti dan si razložiti vseh teh pojmov in najti konkurenčne ponudbe še poleg. pač še eno tromesečje bodo izmolzli, pa je. brez spremembe zavarovanja in brez povišane premije.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Jabe, ti ne potrebuješ zavarovanja odgovornosti, ti se nikoli ne motiš :fredi:

Do sedaj ga nisem. Oba zajeba sem na lastne stroške popravila, mi na misel ni prišlo da se zajebavam z zavarovalnico. Kljub temu, če bi se imela pa namen, mi trenutna polica več kot odgovarja. Puna kapa in se čez. Nisem rekla, da je zavarovanje brez veze. Sem velik fan zavarovanj drugače. Poklicno odgovornost bi imela zavarovano v vsakem primeru, zakon gor ali dol. Kar mene zmoti je pa, da mi vsiljujejo zavarovalnine, ki je ne potrebujem. To zakon. Ampak tu ne morem nič. Definitivno me pa zmoti, da tudi to ni dovolj, poleg zakonskega minimuma mi zavarovalnica noče prodati zavarovanja brez 3x agregata, brez splošne odgovornosti in ne vem česa se. In tukaj se pa pač sprotivim. Tega ne rabim, nočem in ne bi plačevala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun