Pokanje vratu

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Že kar nekaj časa mi pokajo vretenca v vratu, ko ga pretegnem. To se mi ni dogajal vedno tako da nevem točno kaj je vzrok tega. Kakor, da bi čutil rahlo napetost v vratu, ko ga pretegneš se sliši pokanje vretenc in potem rahlo olajšanje. Ma mogoče kdo že izkušnje s tem? Je to posledica stresa, slabega ležišča ali kaj drugega?
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Sicer "pokanje" ne pomeni nič slabega.Je le posledica neugodne lege posameznega sklepa.Poskusi s kako blazino, ki je v obliki ledvičke, tako, da ti podpira vrat.
V kolikor te ne spremljajo bolečine poskusi najprej s primernim ležiščem, če se zadeva ne bo izboljšala obišči fizoterapevta, ali pa zdravnika , ki te naj napoti na rentgensko slikanje vratu.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Če si iz LJ, ti predlagam, da se oglasiš pri temu fizioterapevtu. Odlično zgliha vse. Sicer je seansa pri njemu 25€, samo je vredno. Bolje kot zgubljen čas in upanje, da ti bo kakšen državni mazač to pozdravil na račun zdravstvenega zavarovanja.



Edit: No, sem pozabila povedati, da sem imela tudi sama težave s pokanjem v vratu, ampak meni se je zgodilo tako, da ko sem vrat premaknila v npr. desno, se mi je nekako zaskočil, potem sem ga postopoma vračala v prvotni položaj, dokler ni spet rahlo počilo in ni več bolelo.



Fizioterapevt me je pretipal (rentgen ni bil potreben) in ugotovil, v katero smer so posamezna vretenca "zamaknjena" (potem sem preventivno morala imeti monitor računalnika na desni strani, da sem si še sama doma malo pomagala).



Nato je začel zadevo po domače povedano glihati - če bi to gledal nek zunanji akter bi si mislil, da ti fizioterapevt želi zlomiti vrat. Ampak brez skrbi, svoje delo maksimalno obvlada. Ko te ravna pa poka kot pri norcih. Še danes slišim zvoke, ki jih je sproščal moj hrbet med prvo "seanso".



Poleg vratu sem imela zamaknjejih tudi nekaj vretenc in rebra, tudi nekje pri medenici je bilo nekaj zamaknjeno - za ta zamik najlažje vidiš, če se ti zdi, da imaš eno nogo daljšo od druge, kar ponavadi ni res. No, sedaj prvič po 20ih letih hodim normalno po dveh nogah, pred tem pa je bila ena obremenjena.



Pametno je, da se težave s hrbtenico odpravi, takoj ko jih zaznaš, ker pri takih zadevah, ne samo da trpijo mišice, ki so praktično zaspale, ampak z njimi trpijo tudi tiste, ki morajo delati namesto njih, kar povzroča, da se vrtiš v začaranem krogu. Velikokrat pa tudi ne veš, da imaš težave s hrbtom, nekajkrat me je zvilo pri zadnjem rebru, ko sem lezla pod tuš in sem vedno mislila, da gre za kakšne "pljučne/srčne" težave, v bistvu pa se je šlo za eno štrleče rebro.



Glede državnih zdravnikov pa ne mislim zgubljat besed, ker jih niso vredni (se oproščam izjemam). Do privat fizioterapije prideš brez napotnice, lahko pa tudi z napotnico, vendar ti tista prav nič ne pomaga smislu koncesije. Težave se znajo pojaviti tudi na področju državnega rentgena na napotnico, ker se pošteno načakaš.
 
Nazadnje urejeno:

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
kot je babi rekla, gre dejansko za nepravilno držo, zaradi česar vretenca 'padejo iz svoje lege'. Sploh če veliko sediš pred računalnikom se to rado dogaja, ker ne sedimo pravilno. Poleg razmigovanja (malo vrtiš glavo) pomaga tudi ojačitev vratnih mišic - ena vaja je recimo taka, da glavo s čim večjo silo upreš v roko, najprej na eno stran, potem na drugo, pa za nazaj in za naprej.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Na vsake tri ure nagnem glavo skoraj vodoravno na stran in poči 5, 6 krat, potem pa še na drugo stran in enako.
Sem se zadnjič spozabil in v vrsti na pošti to naredil, so me gledali čisto prestrašeno.
Drugače pa jaz že 10 let živim s tem.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.000
113
Celje
Obišči stran
meni pa ne poka ampak bolj "škrta" v vratnem delu hrbtenice. Se mi je pa to začelo dogajati po prometni, ko se mi je eden na polno nabil od zadaj! (takrat pač žal nisem uveljavljal kupona za poškodbe) No in tudi po več kot štirih letih je še vedno isto! Boli me ne, je pa moteče, ker se ponoči prebudim zaradi tega
smile-1.gif
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Enako... Deluje pa tudi drugje med ljudmi, ne samo na pošti...
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Meni tudi škrta. Domnevam, da zaradi prometne (2x sem ga dobil od zadaj
redface-1.gif
).

Včasih mi zašktra tudi nižje v hrbtu, pri kar pa zna včasih tudi zaboleti. Bil sem pri dohtarju; tudi na slikanju hrbtenice... to naj ne bi bilo nič nenavadnega oz. nič narobe
bonk.gif
. Telovaditi bi kao moral. Tudi to sem nekaj časa delal (posebne vaje za hrbet), pa nisem opazil popolnoma nobene sbremembe - niti na bolje niti na slabše.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
vaje drugače dejansko pomagajo, ampak je potrebno delat redno in ne samo vaje za hrbtenico. Še najbolje je, da se ukvarjaš s kakšnim športom, ki uporablja celotni zgornji del-tako hrbtni kot trebušni. Pa še takrat bo prihajalo do pokanj ipd., ampak hrbtenica kot taka pa ne boli, kar je najpomembnejše.
Jst mam poškodovano hrbtenico v ledvenem delu (posledica malce nerodnega padca) in v vratnem delu (dve leti nazaj premaknila tri vretenca). Vratni del mi je v veliki meri popravil kiropraktik, za dobro stanje ledvenega dela moram pa pač veliko migat in utrjevat ta del. K sreči na treningih velik uporabljamo zgornji del telesa, ki tako postaja vse bolj prožen, bolečine so vse redkejše. Če se samo spomnim kako leto nazaj, ko me je dan po tem, ko sem delala most ali kaj podobnega, cel hrbet bolel, zdej pa brez težav naredim most (se mi zdi, da pri njem hrbtenica, v kolikor je poškodovana, še najbolj trpi), se sprehajam v mostu, obračam ipd., pa me naslednji dan nič ne boli
cheer.gif


Doktor pa itak da ne bo nič rekel. Sem bla zarad ledvenega dela pred leti pri dohtarci, povedala zakaj mislim, da me boli, pa mi je rekla, da je to zato, ker sem preveč gibčna
stupid-1.gif
Pa tut če ugotovi, da imaš kaj premaknjeno, ne more nič narest (vsaj v mojem primeru vratu mi je samo kiropraktika predlagal, pa čeprav me je hrbet tako bolel, da tut sedet nisem mogla.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Nja, meni poka vse živo. jebeštrga pa raæunalnik. Btw, png, boš na naslednjem sux piknuku pokazala hojo v mostu?
confused-1.gif