Pokanje v sklepu čeljusti ter pekoča bolečina

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Mogoče kdo ve kaj se da narediti s pokanjem v sklepu čeljusti? Trenutno je tako stanje, da lahko normalno zaprem usta, samo če jih čisto odprem in nato zaprem. Če probam narediti ugiz s sekalci, da pomaknem čeljust naprej in potem zaprem, tega ne morem naredit, je neka blokada :( Parkrat se mi je zgodilo (med športom in med spanjem) da sem na silo zaprl usta. Zabolelo je ko satan. Sem mislil, da mi ušes gori. o_OBolelo me je od sklepa do ušesa - pekoč občutek.
Ima kdo podobne težave? Meni je to sicer pokalo že prej, vendar nikoli takole.:confused: Nisem pa nič posebnega naredil - par dni nazaj sem se tako zbudil in od takrat imam tako.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Lahko imaš oz. si imel izpah čeljusti, stvar lahko ni nedolžna (razen če ti je cool par let jest samo po slamici tekočo hrano) tako da predlagam čimprej obisk zdravnika.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Lahko imaš oz. si imel izpah čeljusti, stvar lahko ni nedolžna (razen če ti je cool par let jest samo po slamici tekočo hrano) tako da predlagam čimprej obisk zdravnika.
Če ne jem, nimam bolečine. Bolečina se pojavi ob napačnem ugrizu. Bi bilo vseeno dobro iti do zdravnika?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Podobne simptome sem mel jaz nekoč (Srednja šola) ko smo mel stalno čigumije v ustih...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če ne jem, nimam bolečine. Bolečina se pojavi ob napačnem ugrizu. Bi bilo vseeno dobro iti do zdravnika?

Lahko ni nič oz. samo kakšna pretegnjena vez ali pa imaš kakšno vnetje (zob!) ki se je razširilo v okolico sklepa čeljusti. Ker si omenjal šport, je tam opcija da si kdaj izpahnil čeljust ki je sama skočila nazaj ampak sklep in vezi pa lahko ostanejo oslabljene/poškodovane in ti potem ves čas pod določenimi pogoji "skače" kar ima za posledico tudi bolečino oz. nezmožnost zapiranja čeljusti. Problem je da če se ti to redno dogaja se ti vezi "podalšujejo" in se stanje samo še slabša, potem je potreben pa operativen poseg.