Pohodni čevlji II.

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Alpina, designed in Slovenia, made in China.
Ne neumnosti otresat naokoli.
ne-ne-1.gif
Da, da, 100%

Mogoče ne vse, večino kar se pri nas da kupit pa. Še posebej cenejši modeli.

Razen če tudi dizajnirani niso pri nas
confused-1.gif
 

North_face

Fizikalc
31. mar 2008
1.500
0
36
www.alter.si
Glede na to, kakšne so razmere v slovenski tekstilni in obutveni industriji, je že skorajda bolje, da so čevlji IZDELANI na Kitajskem ...
confused-1.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Sam sem enkrat bolj kot ne po spletu okoliščin nabavil Garmont (WWW) - jih nosim že kar nekaj let in so odlični - podplat dovolj trden in trd, lahko se jih trdno zaveže in so res stabilni, ali pa bolj narahlo za ne prezahtevno zlorabljanje. Pa še na kolesu se odlično obnesejo. Aja, nagevi model imam.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik North_face pravi:
Glede na to, kakšne so razmere v slovenski tekstilni in obutveni industriji, je že skorajda bolje, da so čevlji IZDELANI na Kitajskem ...
confused-1.gif

Kakšne razmere pa misliš da so Na Kitajskem?

Kitajčki delajo za pest riža.No sej, zato pa se praktično cela tekstilna industrija seli tja.
 
Nazadnje urejeno:

North_face

Fizikalc
31. mar 2008
1.500
0
36
www.alter.si
Saj ravno o tem govorim. Razmere za naše delavce tu v omenjenih industrijah niso nič boljše, kot na Kitajskem ... tudi pri nas praktično delajo za "pest riža".
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik North_face pravi:
Saj ravno o tem govorim. Razmere za naše delavce tu v omenjenih industrijah niso nič boljše, kot na Kitajskem ... tudi pri nas praktično delajo za "pest riža".

In vedno slabše bo.Zato pa morajo imeti naši tekstilni delavci tako slabe plače, da se Mura lahko gre konkurenco raznim firmam, za katere šivajo Kitajci.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
A ste malo zašli s teme?
Tako ali tako skoraj vsa tekstilna in obutvena roba prihaja z vzhoda, je brezveze sedaj debatirat o plačah v Muri.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
merrell so recimo bentley, kilimanjaro in podobni pa zastava, hyundai ipd... skoda le, ker imamo cisto nesposobnega uvoznika (celo ena alterjevka dela pri njih), ki mu podtaknejo 10 in vec let stare modele oz. taksne namenjene vzhodnemu trgu.

A??
Na sedaj me pa prav zanima, kje jaz delam?
Nikoli nisem in verjetno tudi ne bom tam, kjer si ti napisal.
bonk.gif

In tudi ne delam pri nikomer - ampak sama na svojem.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Pa kaj hendlaš Merrellke? Ali se @ggg moti?

Krepko se moti.
Če že koga tako zanima, me lahko mirne vesti vpraša - ne grizem.
Imam svojo lastno trgovino, z uvozom v SLO pa nimam nič.

Superge.si tudi nimajo popolnoma nič z uvozniki, ki ste jih naštevali zgoraj.

Žal je pa uvoz v eno tako malo VAS, kot je Slovenija (cela SLO nima prebivalcev niti za eno normalno svetovno ali evropsko mesto!!) dosti večja znanost, kot si marsikdo od vas predstavlja.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hervis ima v ponudbi pohodne čevlje Columbia za 50€...kaj so pa zdaj to zaeni
confused-1.gif
 

waters

Pripravnik
31. dec 2007
42
0
6
Sam sem precej v čevljih in bi ti za malce več hoje svetoval: Planika usnje zunaj, usnje noter in vibram podplat. Sprobal tudi že Mereal a se mi je zelo hitro okvaril opetnik - se je strgal, odparal spodaj. Čevlje sem nesel nazaj a ista štorija čez nekaj mesecov. LP
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Glede na sloves (predragega) Hervisa in njegove robe se mi zdi, da so dobre ravno za Šmarno goro in podobne cilje, pa nič več. Za kaka službena terenska opravila pa sploh ne.

Še vedno trdim, da čevlji izpod 100 evrov niso baš neka kvaliteta.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Saj vam verjamem. Ampak jaz hodim le v urbanem okolju, pohodne čevlje nosim pa zato ker v njih najlažje dirkam sem ter tja cel šiht.

COLUMBIA celo ni neka neznana firma. Mogoče si jih kupim za drugi par. Vedno imam najmanj dva para, da nisem vsak dan v istih. In to je to.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Hervis ima v ponudbi pohodne čevlje Columbia za 50€...kaj so pa zdaj to zaeni
confused-1.gif

Hervis prodaja ogromno "ponaredkov".
TO NISO ponaredki ala Bosna... ampak Hervis kot ogromna firma da naročilo nekomu, da mu za tako in tako ceno izdela copat, čevelj,... Nato tista firma (recimo Columbia v danem primeru) gre in poišče pač material primeren tej ceni in naredi obuvalo zopet tej ceni primerno.