Pohištveni nizkocenovniki

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Obnavljam hišo (kuhinja, kopalnica in 3 sobe) za malo denarja, pa se zanimam za pohištvene nizkocenovnike in izkušnje z njimi. Ali pa če kdo pozna ustreznejši forum (podsvojostreho.net je po prenovi praktično neuporaben) ali že odprto takšno ali podobno temo na tem forumu.

Trenutno so mi znani:

Momax
Jysk
Harvey Norman
Furnitura.

Vidim, da je za Ikeo že odprta posebna tema, a si moram prej prebrati kako poteka nakup in dostava, ker niso v SLO.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Čeprav je ni na seznamu, ampak če boš slučajno v ikeo hodil, si lahko tam ali pa preko spleta narediš family kartico al kako se reče in je potem pri večjem nakupu lahko kar popusta.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od kdaj je na family kartico kak popust (imam jo že odkar so v Gradcu odprli prvo Ikeo)? So samo posebne akcije oz izdelki, ki so z ikea kartico nekoliko znižani, pa bife je cenejši. Ikea realno sploh ne spada (več) med nizkocenovnike.
V SLO pa sta realno samo dva večja: Dipo od Rutarja in Moemax od Lesnine XXL (v bistvu vse skupaj od Groebl Moebl ;) )

Je pa še kup majhnih, ki prodajajo poceni vzhodnoevropsko pohištvo. Če bi opremljal zase, bi v takem primeru raje gledal za kvalitetno rabljeno - če za oddajo pa sploh.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Če išče poceni in da je nek izgled in nekaj časa zdrži potem nič od zgornjega, ampak samo Ikea. Od doma pogledaš kaj rabiš, napišeš dele in pozicijo v skladišču, greš do Graz-a ali Celovca ali pač kje ti je najbližje naložiš iz regala in to je to.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Aha, sem bil samo 1x, se mi pa zdi, da sta bili dve ceni za določene izdelke, ko sem gledal na spletu, če je bolj malo le teh pa možno ja.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Vprašanje: ali je Harvey Norman nizkocenovnik? Meni se ne zdi ...

Vsak artikel, ki ga kupuješ od teh, si dobro preglej - naj bo razstavljen... ker slika nikakor ne izraža kvalitete materialov in sestave...

Kakšne mize, stole ipd lahko najdeš kar ugodno v Jysku, ampak moraš res dobro preceniti kaj od tega je kvalitetno in kaj je res pofl, medtem
ko razne omare ipd... pa kar sem gledal pri njih nebi vzel... Tukaj mi je všeč Ikea, ki res ni nizkocenovnik ampak kar nekaj višje, vendar ta
razlika lahko rečem da odtehta z kvaliteto in uporabnostjo/rešitvami...

Pred 10 leti sem eno manjšo kuhinjo kupil tudi v Kika Austria in je še sedaj v perfektnem stanju...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Vprašanje: ali je Harvey Norman nizkocenovnik? Meni se ne zdi ...
Glede na osebne izkušnje prodajaj pofl po napihnjenih cenah. Kar sem sam kupil par zadev pri njih, zgleda kvalitetna roba, ki pa po 2-3 letih začne razpadati sama od sebe. Konkretno na pohištvu robni trakovi odstopajo, če imaš kak del v imitaciji usnja, začne skaj, ki se ga sploh ne dotikaš, kaj še le obremenjuješ kar sam od sebe razpadati. Konkretno za skaj ... vzel pri njih ogledalo, ki ima z skajem oblečen okvir in se je fajn podalo k usnjeni dnevni garnituri. Skaj se je po 2 letih nagubal in razpadel.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Glede na osebne izkušnje prodajaj pofl po napihnjenih cenah. Kar sem sam kupil par zadev pri njih, zgleda kvalitetna roba, ki pa po 2-3 letih začne razpadati sama od sebe. Konkretno na pohištvu robni trakovi odstopajo, če imaš kak del v imitaciji usnja, začne skaj, ki se ga sploh ne dotikaš, kaj še le obremenjuješ kar sam od sebe razpadati. Konkretno za skaj ... vzel pri njih ogledalo, ki ima z skajem oblečen okvir in se je fajn podalo k usnjeni dnevni garnituri. Skaj se je po 2 letih nagubal in razpadel.

Ta Skaj ki ga zadnja leta ponujajo res prav veliko ne zdrži.... in kot vidim razne objave, folku sedežne ki so narejene iz skaja začnejo razpadati že po 2 letih uporabe.... tko da se res bolje ogniti temu...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To ni skaj ampak ECO usnje. :valjamse:
Eco se reče zato, ker je samorazgradljiv. Kot tiste trgovinske vrečke, ki po 2 letih razpadejo.
Zanimivo, da pisarniški stol za 40eur iz umetnega usnja kupljen v Sparu glodam že 5 let in je brez praske. Ogledalo, ki se ga noben ne dotika pa razpade v 2 letih.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
imam slabe izkušnje z obnovo kuhinje, zato se zdaj oziram po nizkocenovnikih.
Kuhinja je bila stara 35 let, vsakodnevno uporabljana in zato sigurno potrebna obnove. Pozanimal sem se naokoli in hvalili so masivo in določenega mizarja, pa smo šli v to.

Zgrešil je pri vrtanju lukenj za pipo, tako da zdaj njegovo šlamparijo prekriva rostfrei pločevina ker tako velike rozete se ne dobi. Kmalu po vgradnji (v manj kot enem letu) pa so se na pultu začele pojavljati razpoke, za kar je okrivil nas češ da postavljamo prevročo posodo na pult. Pultov s takšnimi razpokami nisem videl niti v 20-30 let starih kuhinjah kjer niti slučajno ne pazijo kako vročo posodo dajo iz štedilnika ali pečice na pult. Počila je tudi ena kotna polica na mestu kjer je bila zlepljena - no, tisto je zamenjal brezplačno.

V primerjavi s kakšnim Momaxom sem vrgel proč kakšnih 1000 €, zato se za obnovo ostalih prostorov oziram po nizkocenovnikih. Bo tudi tam kaj narobe zvrtano ali počeno ? Verjetno bo. A tam se to pač vzame v račun po sistemu malo denarja - malo muzike.
























 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Model pipe?
Velikost luknje?

Včasih jet reba pogledat po katalogu proizvajalca pip za večje rozete in ne direktno v trgovini. Potem oni posebej naročijo.
Pult si vzel nekaj cenenega, takega dobiš v dipotu in podobno. Dobri ne razpoka in odlepi na spojih oz. če jih dobro nalepi s kakšni PU lepilom se ziher ne bo odepil.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113

Iz Srbije kvaliteta je OK glede na ceno.

Drugače pa Idi v OBI vzemi getalit pult in uživaj dalje v kuhinji.

Pa mogoče še novo korito.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
za pipo in rozeto bom pogledal zvečer. Za pult pa v ponudbi (prva slika) piše: "... Lacano beš (po Starman karti) debeline 28 s pripadajočimi letvami ..." - a to je nizkocenovni pult ?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
28 mm je itaq Šrot pa Starman ima itaq Kaindl ove pulte ki so pofl.
Malo pohištvene folije na iverci.

No kupi Westag Getalit pult pa boš imel mir.