Pogodbeni rezervist

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
Ne vem kam bi to vtaknil, če se moderatorju zdi naj prestavi...

Torej-kolega me nagovarja da bi šla skupaj. Stvar je dokaj mikavna-130€ mesečno, skupaj s petimi vikendi in enim tednom 1800€ letno, kar je en slab kredit. Pogovarjal sem se s sorodnikom kateri pravi, da se v vojašnici najbolj naspi (doma dva otroka) in da ni potrebno vlagat nekega napora.

Pogodbeni rezervist.

Ima kdo kake izkušnje?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz sem bil tik pred podpisom pogodbe, pa sem si premislil, čeprav sem opravil že vsa testiranja.
Zakaj? Nihče mi ni znal (ali mogoče ni hotel) povedati, kaj bomo tam počeli. Rekli so: Delali boste iste stvari kot v naborniški vojski. Ker sem po naravi bolj ziheraš, sem se odločil, da pogodbe ne podpišem. Potem sem dobil še kar nekaj telefonskih klicev naj vseeno podpišem, ampak konkretnih informacij nisem dobil.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Saj so ti povedali, da podobne zadeve kot v naborniški vojski. Pomalo vsega kar se tiče vojaškega znanja. Kondicija, streljanje, kampiranje....itd. Predvsem je odvisno kam bi te razdelili, če te doleti pehota pomeni, da boš precej maširal okrog, če si npr. minometaš 120 mm se voziš...
Moj kolega je že par let rezervist, pravi, da je super...malo delajo ostalo je zabava...
cheer.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Jst sem dobil pred kratkem že n-tič vabilo, pa me nekako ne prepričajo. 130€ mesečno je ravno za en švoh kredit, si pa na voljo celo leto. Padejo vikendi, pa še kaj. Skupno dober mesec. Nimaš pa nekega "urnika" z v naprej določenimi dnevi, da se lahko kao planiraš. So mi na zadnje ponudili mesto šoferja C in E kategorije...
grims-1.gif
 

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
V inženirskem bataljonu?

Tam iščejo šoferje in tistih 35 let sploh ni omejitev. Prej omenjeni sorodnik sicer ima ŠRO ampak se je odrekel činu ker se mu ni dalo zajebavati.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kolega je sel, preden je dobil redno sluzbo. Zdaj mu je zal, ker mora do konca oddelat pogodbo, dela cele dneve, potem pa se tole za vikend ... Je bilo pa po njegovem kar fino, dokler ni imel sluzbe (takrat imas tako ali tako casa na pretek), vse skupaj je bolj kot taborniki, sploh dokler je lepo vreme. Ocitno je imel kar sreco z nadrejenimi, saj se je samo enkrat pritozeval, da so na Pocku (?) v skale kopali zaklone
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
5 let

jaz sem (bil) rezervni oficir ( stotnik, kapetan, kakor je kermu drago) pa sem oddelal za to ******* armijo in SLO gnojsko <<< toliko, da mi ne bo noben pedi, ki je minister, povrnil..hvala
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno: