Pogodba o gradbeni pravici

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Torej, počasi bom oddal PGD na upravno enoto, pa bi moral rešiti še nekaj zadev. Ena izmed njih je Pogodba o gradbeni pravici. Zemljišče, na katerem nameravam gradit je last mojega očeta, zato bi z njim rad podpisal omenjeno pogodbo. Ima kdo kak mušter za to reč?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Najbolje bo, da ti kar prepiše. Sicer znaš imeti kasneje težave z ostalimi dediči, fotrom če se kaj skregaš...

Jaz pod nobenim pogojem ne bi gradil na tuji zemlji.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Poglej pod izrazom "stavbna pravica" - to je pravica graditi na tuji zemlji, omejena je na največ 99 let, lahko pa je krajša. Lahko je odplačna ali pa ne, gre za stvarno pravico, ki predstavlja odostopanje od splošnega Rimskega načela superficies solo cedit. Vsak odvetnik jo ima na voljo, itak jo moraš vpisat v Zemljiško knjigo ker je stvarna pravica in deluje zoper vsakokratnega lastnika (zato bi tudi jaz na tvojem mestu raje šel kar v kupoprodajno/darilno pogodbo). Ker mora biti v pogodbi opredeljeno t.im. zemljiškoknjižno dovolilo, mora biti ta brezpogojna. Kot rečeno, naj ti to zrihta en notar ali odvetnik (beri tistih 300-400€ ki jih boš sfučkal ni nič v primerjavi s sranjem ki ga imaš lahko ko boš imel 1x gor bajto z vrednostjo toliko in toliko deset oz. stotisoč €). Bi ti poslal vzorec pa ti itak svetujem naj ti to zrihta človek stroke (če si bolan greš h dohtarju, a ne? Če imaš pravno zadevo bi se pa sam cajtal za tist drobiš v primerjavi s tistim kar boš vložil v denarju in lastnemu znoju).
 

jebach

Pripravnik
3. maj 2009
160
0
16
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Torej, počasi bom oddal PGD na upravno enoto, pa bi moral rešiti še nekaj zadev. Ena izmed njih je Pogodba o gradbeni pravici. Zemljišče, na katerem nameravam gradit je last mojega očeta, zato bi z njim rad podpisal omenjeno pogodbo. Ima kdo kak mušter za to reč?

samo do kakega pdvetnika in prepiši nase. Zmenite se sedaj, da kasneje ne bo težav!
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
Ja, vsak odloča sam, kaj je najbolje zanj. Mnenja pa so ti dana, pa pridružujem se jim. Bolje zdaj zapleti in stroški kot pa potem. Srečno