Podražitev avto zavarovanj - triglav ?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Ne žnarej, napisal si, da si lahko zbiraš, za kar se je izkazalo, da ne gre.
Ja, lahko izbiraš med vsemi sortami lučmi v kolikor so ti luči prioriteta. Če ti je pa prioriteta druga oprema, se pa lahko zgodi, da v sklopu določene (boljše) opreme zraven avtomatsko dobiš še ta boljše luči ampak to je potem že nekaj povsem drugega saj ti je potem druga oprema bolj pomembna kot luči.
Kvakizem je bil to, da danes ni druge kot da kupiš avto z (dragimi) LED lučmi in to enostavno ne drži pa če nabijaš po svoje še naprej v nedogled.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Eno vprašanje, če menjam zavarovalnico ob datumu obnove zavarovanja, npr. staro se mi izteče 25.3., pri novi zavarovalnici je pa start na isti dan, moram kaj javljati stari zavarovalnici ali samo sklenem z novo in to je to?
Ne rabiš ničesar javljati ne glede na to kdaj skleneš novo zavarovanje pri drugi zavarovalnici.
Nova zavarovalnica ima vpogled v boniteto police pri stari zavarovalnici?
Da, lahko preverijo PR in škode, ki si jih imel pri predhodni zavarovalnici. Če ne drugega, enostavno pošljejo poizvedbo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.244
3.389
113
Ja, lahko izbiraš med vsemi sortami lučmi v kolikor so ti luči prioriteta. Če ti je pa prioriteta druga oprema, se pa lahko zgodi, da v sklopu določene opreme zraven avtomatsko dobiš še ta boljše luči ampak to je potem že nekaj povsem drugega. Kvakizem je bil to, da danes ni druge kot da kupiš avto z (dragimi) LED lučmi in to enostavno ne drži pa če nabijaš po svoje še naprej v nedogled.

Nehej jokat. Če imaš na voljo osnovno opremo A, srednjo B in vso C, ne moreš naročit v varjanti C halogenke. No mogoče pa ti lahko. :valjamse: Aja itak pa moraš imet LED zato, ker ima to sosed. :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Pa še eno vprašanje, agent dela vse zavarovalnice od A do Ž. A ima vsak agent možnost dati enako velike popuste? Npr. moj agent na Grawe je vsako leto med prvimi tremi agenti po prometu za to zavarovalnico? Na prvo žogo bi rekel da lahko tak agent naredi boljšo ponudbo?
Po mojih izkušnjah da (večji) promet dodatne možnosti za višje popuste bolj kot ne samo pri kakšnih* leasing & avtohišah. Če je pa v igri "klasičen" zastopnik pa potem večjo vlogo igrajo druga zavarovanja dotične stranke ter njeno škodno dogajanje v preteklosti in ne promet zastopnika. Dopuščam možnost kakšnih res izrednih dogovorov, ki pa potem spet bolj kot ne potrjujejo splošno pravilo.

* pri kakšnih sem napisal zato, ker so redke ponudbe leasing/avtohiš, ki so ugodnejše od klasičnih od zastopnika, večina jih je povsem primerljivih ali pa celo slabših.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Nehej jokat. Če imaš na voljo osnovno opremo A, srednjo B in vso C, ne moreš naročit v varjanti C halogenke. No mogoče pa ti lahko. :valjamse: Aja itak pa moraš imet LED zato, ker ima to sosed. :valjamse:
OMG si ti trd ej :valjamse:

Še enkrat - zadnjič - tega, kar ti zdej spet nabijaš, ni omenjal nihče, še lekvak ne. Če hočeš imeti halogenke in prav nič drugega kot halogenke, boš pač kupil osnovno opremo A pa fertik in posledično imaš nov avto s halogenkami za kar lekvak trdi, da je neizvedljivo.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Zaradi udarca ptiča potrebna menjava cele luči - matrična. 2 tisočaka. 1 luč!

Okled matricni, menjal se je v celoti, verjetno fancy ledice, mogoce celo dinamicni zarometi in te stvari. A pri meni le polovica zarometa zadaj, nic fancy, brez matrixa, dinamike, dolgih luci. Malo plastike, par ledic. 730€ brez dela. Torej celotna luc bi bila 1,5k€. Kar je noro.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.667
1.012
113
Hočete reči, da ne obstaja nov avto, ki ima v osnovni opremi LED žaromete serijsko?

Meni se zdi iz vidika popravljivosti in ekologije to tudi čisto zgrešeno. Zakaj ne moreš zamenjati le pokvarjenega dela v samem žarometu? Ja, limajo ga, pa naj ga pač naredijo boljše in enostavno popravljive.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Saj to, lahko bi to naredili. Lahko bi tudi EU postavila taka pravila da bi se to uredilo. Če je obvezna oprema žarnica, ki jo lahko zamenjaš, potem so ta pravila nekoč že obstajala, zdaj pa so jih vrgli proč. Nekomu crkne LED žaromet in bo potem par tednov brez luči, ker se mora naročit na servis, oni morajo del dobavit, itd. Da ne rečem če imaš star avto izven garancije, kdo za vraga bo šel menjati cel žaromet za 1/3 vrednosti avta. Kar pomeni da bo veliko avto se vozilo s crknjenimi lučmi okoli.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Hočete reči, da ne obstaja nov avto, ki ima v osnovni opremi LED žaromete serijsko?
Jaz pravim, da obstaja(jo) nov(i) avto(mobili), ki ima(jo) opcijo izbire halogenskih žarometov in da posledično, če ti je najbolj pomembno na svetu, da imaš avto s svečami, takšnega lahko kupiš in nisi prisiljen v nakup avta z LED lučmi.

Meni se zdi iz vidika popravljivosti in ekologije to tudi čisto zgrešeno. Zakaj ne moreš zamenjati le pokvarjenega dela v samem žarometu? Ja, limajo ga, pa naj ga pač naredijo boljše in enostavno popravljive.
:zmaga:

Določene dele se sicer da menjat ampak prav vseh pa ne in v primeru poškodbe le-teh je dejansko potrebno menjati celoten sklop.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.327
948
113
Titograd
Saj to, lahko bi to naredili. Lahko bi tudi EU postavila taka pravila da bi se to uredilo. Če je obvezna oprema žarnica, ki jo lahko zamenjaš, potem so ta pravila nekoč že obstajala, zdaj pa so jih vrgli proč. Nekomu crkne LED žaromet in bo potem par tednov brez luči, ker se mora naročit na servis, oni morajo del dobavit, itd. Da ne rečem če imaš star avto izven garancije, kdo za vraga bo šel menjati cel žaromet za 1/3 vrednosti avta. Kar pomeni da bo veliko avto se vozilo s crknjenimi lučmi okoli.
Se strinjam. Kot je nekoč bilo zapovedano, da morajo biti luči tako narejene, da lahko žarnice uporabnik sam menja brez večjih težav. Ker je bilo naenkrat polno avtomobilov, a la Modus, lker si za menjavo žarnoce v sprednji luči moral dol vzeti prednji odbijač :bonk:

Sicer npr za svoj avto, kjer je nov žaromet preko 1500€, najdem polno rabljenih zadev po 200-300€ in če nimaš popravila kritega preko zavarovanja, pač kupiš rabljeno in skodiraš na avto.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
892
902
93
Ne rabiš ničesar javljati ne glede na to kdaj skleneš novo zavarovanje pri drugi zavarovalnici.

Da, lahko preverijo PR in škode, ki si jih imel pri predhodni zavarovalnici. Če ne drugega, enostavno pošljejo poizvedbo.

OK, super. Potem mi ni treba več skakat na staro zavarovalnico.
Je vzpostavljen kak standardiziran in avtomatiziran sistem za izmenjavo podatkov o premijskem razredu med zavarovalnicami ali pa se morajo ročno zajebavat s tem?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Je vzpostavljen sistem, individualna preverjanja so bolj izjeme kot pravilo ampak izvaja se pa jih. V kakšnem primeru se zgodi tudi to, da preložijo vse skupaj na stranko in mora ta zavarovalnici dostavit potrdilo o premijskem razredu ter škodnem dogajanju na predhodni zavarovalnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay
22. jul 2007
12.826
1.318
113
123
Se strinjam. Kot je nekoč bilo zapovedano, da morajo biti luči tako narejene, da lahko žarnice uporabnik sam menja brez večjih težav. Ker je bilo naenkrat polno avtomobilov, a la Modus, lker si za menjavo žarnoce v sprednji luči moral dol vzeti prednji odbijač :bonk:

Sicer npr za svoj avto, kjer je nov žaromet preko 1500€, najdem polno rabljenih zadev po 200-300€ in če nimaš popravila kritega preko zavarovanja, pač kupiš rabljeno in skodiraš na avto.
Ja z Modusom leta 2004 se je začel tako imenovani "Creative tehnologie" ali po domače hebanje lastnika avtomobilov z nepotrebnimi obiski servisov in takšno stanje se od takrat samo še stopnjuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Pomojem je bil megane prvi l. 2002, z menjavo zarnic skozi kolotek. Servisna navodila so predvidevala odstranitev kolesa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Sava, Tesla nnv je letos 9 jurja nizja kot lani. Dejansko je jurja nizja od NV lani.
Se vedno pa je 4jurje visja od letosnje.
Cena zavarovanja par evrov visja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
On-topic: Triglav, AO, AO+, splošni kasko, B in K: lani 299 EUR, letos 405 EUR.