Podnapisi zamujajo! S katerim programom to rešiti?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Imam nekaj filmov, pri katerih mi podnapisi fuuuul zamujajo, tudi do 2 minuti.
Torej, imam film (datoteka abc), v isti mapi imam podnapise (datoteka abc.srt). Ko predvajam film ( s katerimkoli predvajalnikom), mi podnapisi zamujajo.
Ali se da to zadevo na kakršen koli način rešiti?
Ali pa moram za vsak film sneti z neta več podnapisov, pa preizkušati, kateri so najbolj "sinhronizirani?
Ker tega ne počnem pogosto (nekaj filmov na leto), bi rabil kakšen nasvet, na kaj moram biti pozoren.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.113
69
48
To sicer rabim zelo poredko, ampak za tale Time Adjuster sem ti pa dal 5*.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Bom tudi sam sprobal Time Adjuster. Uporabljam sicer SubSync, ampak mi nikakor ne uspe usposobit predvajanje videa v Win 7, tak da potem v drugem programu odprem film, pogledam čas prvega in zadnjega podnapisa in nastavim. Je bil pa pod Win XP to fantastičen program, sicer nikoli dodelan do konca, ampak zame dosti bolj uporaben kot Subtitle Workshop.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Predvsem je pomembno, da je film kodiran z enakim številom slik na sekundo (fps), kot tisti, za katerega so bili narejeni podnapisi.

Lahko jih spreminjaš z namenskimi urejevalci podnapisov ali pa z že vdelanim v video predvajalnik. Pred leti vem, da je spodoben urejevalnik vseboval BS Player. Vsaj meni je zadoščal za občasno uporabo: časovni zamik +/- in spremembo fps.

Sicer pa na podnapisi.net že nekaj časa dodajajo informacijo, na kateri release paše posamezni .srt fajl.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
... čeprav ni ravno prijetno/preprosto. V novejših verzijah je sicer lažje kot je bilo včasih.

V BSPlayerju je bilo to precej bolje. Je pa res, da sem BS nazadnje uporabil "še za časa Jugoslavije"...
 
Nazadnje urejeno:

twins

Pripravnik
21. nov 2011
63
0
6
Savinjska
v VLC je zdj cist komot nastavit zamike
smile-1.gif
tut prej se je dal, sam zdej je lazje... in ne rabis nobenga programa za urejanje podnapistov itd.. drugac mas pa na strani podnapisi.net, tk zram napisan za kir relase so ti podnapisi, pa sam za isti relase kot mas ti film dol potegn pa v večini primerov ne boš mel problemov.. če pa filme dobiš iz slovenskih pašnikov, pa dj potegn dol od "DrSi" skupine, ne boš mel nobenih problemov, al pa vsaj komentarje prej preber
 
Nazadnje urejeno:

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Problem je nastal v avtu, kjer na multifunkcijskem radiju ne morem nastavljati nobenih zamikov. Očitno nisem dol potegnil ta prave verzije filma. Zato se bom moral sedaj malo poigrati s podnapisi, ali pa dol potegniti drugo verzijo filma.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Podnapisi si lahko zamaknjeni zaradi več vzrokov. Lahko so premaknjeni v + ali - za nek čas ali pa so lahko narejeni za drugačno hitrost in so na začetku filma usklajeni potem pa vsako minuto več zaostajajo. Na koncu filma ti lahko pride zamik že preko minute. Pri gledanju kakšne serije, kjer so izrezane reklame so lahko podnapisi zamaknjeni od šele po nekem času...
Medtem, ko prvi zamik v predvajalniku dokaj enostavno odpraviš, ta drugi zamik odpraviš le tako, da vsakih nekaj deset sekund povečaš zamik za kakšno sekundo.
Sam sem za urejanje podnapisov nekoč uporabljal "Subtitle Workshop" a se ja razvoj ustavil in ne prikazuje HD videa. Danes uporabljam "Subtitle Edit" kateri kot predvajalnik uporablja VLC in mi omogoča vse kar potrebujem v zvezi s podnapisi.