Podnajemnica zahebava najemodajalca...

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Popolnoma prav imaš! Problem je v pogoltnosti najemodajalcev!

V kakšni pogoltnosti pa? A gre za umazane kapitaliste, ki so kupili stanovanje za 20 000 eurov, sedaj ga pa oddajajo za 500 evrov na mesec?

Imaš gnoje tako med lastniki kot najemniki stanovanj...s tem, da so slednji praviloma večji gnoji...
crazy1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
nisem siguren, da je kje določeno s kom je lastnik, ko mu po zakonu mora biti 2 x letno omogočen vstop. Po moje ima lahko s seboj še nekoga, prijatelja, potencialnega najemnika. Sicer pa ko sta enkrat ta dva vstopa iztrošena, potem pa res ne vem če obstaja zakonska podlaga za vstop. No ja obstaja zdrava pamet, da najemodejalcu to omogočiš, saj je to dobra praksa od nastanka planeta naprej, kar sevega ima tudi pravno podlago. Ampak seveda, kdo pa danes še ima zdravo pamet? Je pa tu vedno jeba saj en drugega gledata zviška.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Pa Presneto.. noben pameten ti ne bo podpisal tvoje pravljične pogodbe v katero boš naštancal noter neke člene, ki bodo zmanjševali kvaliteto bivanja. Nisi edini, ki oddaja. S takšnim najemodajalcem vsekakor ne bi želel imet opravka. V zakonu je napisana varovalka 2× letno z razlogom. Da najemodajalci ne bodo motili bivanja najemojemalca, ko se jim sprdne.

btw nikoli nisem bil najemojemalec in verjetno nikoli ne bom. Mi je pa jasno, da mi ne bi pasalo, da mi kdo uletava v moj (začasen) dom po mili volji.

Ne boš verjel, ampak jaz osebno ne poznam najemnika, ki bi generalno imel kaj proti, če se lastnik oglasi 1x na mesec...to pač ni uletavanje 'po mili volji', ampak na točno določen dan v mesecu. Pač to zapišeš v pogodbo, pa je.

Hvala, fantje.

Agencija, ki bo prevzela trženje te neprimičnine, se zahvaljuje za sugestije, njihov pravnik pa pravi, da bo pogodba sedaj dvakrat obširnejša-daljša, kot so bile podobne do sedaj...
evil.gif


Najmanj štirje ogledi lastnika letno, omogočenje ogledov novim interesentom zadnjih 14 dni pred potekom pogodbe, itd. Ni da ni.
Da ne bo interesa? Trenutno je sedem (7) interesentov. Tujcev. Ker je odlična lokacija.

Ker raje dovolijo 4 oglede (in stanujejo 4 minute od faksa), kot da se cijazijo na faks iz Črnuč...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
No, johannes najbolj neumno pa je primerjati bivanje v hotelu z najemom stanovanja!!! Ampak tudi v hotelu ti receptor ne izvaja ogledov tvoje sobe, dokler ti stanuješ v njej!!! In tudi ti imaš vse možnosti TAKOJ po odhodu najemnice namestiti novega stanovalca-tako kot v hotelu! Očitno nisi neka perla med najemodajalci, tako da bi ti priporočal, da stanovanje enostavno prodaš, pa ne boš imel problemov.

Še enkrat: hotelir ne čaka mesec dni na naslednjo "zasedbo" sobe. Pride le sobarica (1 ura dela, ali manj) in hop - spet odda...

In razumevanje tega ti očitno dela težave. Če se tebi jebe za 100+ evrov, se drugim pač ne.
Pa moli, da ne boš ostal brez dela - službe. Ker potem ti bo zanimivo tudi 10 evrov.

Prodaj stanovanje in si nabavi hostel.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kot so nekateri že zapisali, vse je odvisno od človeka.

V svojem življenju sem najel že kar nekaj stanovanj, izkušnje večinoma pozitivne. Zadnji najem v SLO je bilo stanovanje, ki sem ga imel 2 leti, novogradnja, lastnika sem videl 1x letno ob podpisu pogodbe, takrat sva pokramljala, me je vprašal, če so kakšni problemi z novim stanovanjem (uveljavljanje garancije ipd.), ko je prišel čas slovesa, me je prosil, če mu lahko priporočim kakšnega dobrega najemnika ipd. Skratka, vse dobro.

Najbolj bizarna je bila pa ta, ko sem z bratrancem najel flat od upokojenca (prvo pravilo: NIKOLI, res, NIKOLI, ne najemite stanovanja od upokojenca ..imajo čuden odnos/pogled na stvari, ki vam 99 % ne bodo všeč), ki je, pazi to, ob 5h zjutraj prišel iz Dolenjske v LJ na sobotno tržnico, pa ker je imel še čas, si je v stanovanju skuhal kavo, kjer je hotel počakat do 7h, da se tržnica odpre
smile-1.gif
.

Pod črto: be nice. Velika možnost je, da bo na drugi strani tudi nekdo nice.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Hvala, fantje.

Agencija, ki bo prevzela trženje te neprimičnine, se zahvaljuje za sugestije, njihov pravnik pa pravi, da bo pogodba sedaj dvakrat obširnejša-daljša, kot so bile podobne do sedaj...
evil.gif


Najmanj štirje ogledi lastnika letno, omogočenje ogledov novim interesentom zadnjih 14 dni pred potekom pogodbe, itd. Ni da ni.
Da ne bo interesa? Trenutno je sedem (7) interesentov. Tujcev. Ker je odlična lokacija.

Ker raje dovolijo 4 oglede (in stanujejo 4 minute od faksa), kot da se cijazijo na faks iz Črnuč...

Kaj imaš to neko pussy pogodbo. Najjači alter najemodajalci imajo min. 12 obiskov letno in poljubno število ogledov 3 mesece pred iztekom pogodbe.
grims-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Kaj imaš to neko pussy pogodbo. Najjači alter najemodajalci imajo min. 12 obiskov letno in poljubno število ogledov 3 mesece pred iztekom pogodbe.
grims-1.gif

Ti bom skeniral novo pogodbo. Ko bo sestavljena. In jo javno objavil v tej temi.

Da boš lahko z njo tekel k Hanžku. In na evropsko sodišče za človekove pravice.

Ker ne bo dovoljevala risanja po stenah in stropu z ogljem. In risanja grafitov po stanovanju in stopnišču. In trganja tapet z zidu. In tolčenja s kladivom po sveže brušenemu in lakiranemu parketu. Itd., itd.

Ker si eden tistih, ki misli, da če najemnik plača najemnino 150 evrov, lahko naredi za 100 evrov škode.
Ker si misliš, da ima lastnik čisto dovolj 50 evrov mesečno. Lova do krova.
No, pravzaprav lastniku ostane 5 evrov (če najemnik naredi mesečno za 100 evrov škode), ker je na 150 evrov najemnine 25% davka...
Pa računaj, pametnjakovič pametni... In začni oddajati.
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Najbolj bizarna je bila pa ta, ko sem z bratrancem najel flat od upokojenca (prvo pravilo: NIKOLI, res, NIKOLI, ne najemite stanovanja od upokojenca ..imajo čuden odnos/pogled na stvari, ki vam 99 % ne bodo všeč), ki je, pazi to, ob 5h zjutraj prišel iz Dolenjske v LJ na sobotno tržnico, pa ker je imel še čas, si je v stanovanju skuhal kavo, kjer je hotel počakat do 7h, da se tržnica odpre
smile-1.gif
.

Kako to misliš,ob 5h zjutraj prišel in si skuhal kavo?
hysterical-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Najbolj bizarna je bila pa ta, ko sem z bratrancem najel flat od upokojenca (prvo pravilo: NIKOLI, res, NIKOLI, ne najemite stanovanja od upokojenca ..imajo čuden odnos/pogled na stvari, ki vam 99 % ne bodo všeč), ki je, pazi to, ob 5h zjutraj prišel iz Dolenjske v LJ na sobotno tržnico, pa ker je imel še čas, si je v stanovanju skuhal kavo, kjer je hotel počakat do 7h, da se tržnica odpre
smile-1.gif
.

Kako to misliš,ob 5h zjutraj prišel in si skuhal kavo?
hysterical-1.gif

Kot sem napisal. Model si je odklenu flat, šel v kuhinjo in skuhal kufe.

Seveda smo vsi spal (pač, petkov žur), modela je ob 6h odkril bratranec, ki je cel zmačkan v gatah uletel v kuhinjo po kozarec vode. Sledilo je trkanja na vrata moje sobe in besede "čuj, tole morš videt, pridi v kuhinjo".

Najprej nisem sploh vedel, kaj naj rečem. Na moje vprašanja: "Kaj pa počnete?", mi je odgovoril, da je prišel prej v LJ zaradi prometa in da čaka, da se odpre tržnica.

I kid you not.

LP,
PIC
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Kaj imaš to neko pussy pogodbo. Najjači alter najemodajalci imajo min. 12 obiskov letno in poljubno število ogledov 3 mesece pred iztekom pogodbe.
grims-1.gif

Ti bom skeniral novo pogodbo. Ko bo sestavljena. In jo javno objavil v tej temi.

Da boš lahko z njo tekel k Hanžku. In na evropsko sodišče za človekove pravice.

Ker ne bo dovoljevala risanja po stenah in stropu z ogljem. In risanja grafitov po stanovanju in stopnišču. In trganja tapet z zidu. In tolčenja s kladivom po sveže brušenemu in lakiranemu parketu. Itd., itd.

Ker si eden tistih, ki misli, da če najemnik plača najemnino 150 evrov, lahko naredi za 100 evrov škode.
Ker si misliš, da ima lastnik čisto dovolj 50 evrov mesečno. Lova do krova.
No, pravzaprav lastniku ostane 5 evrov (če najemnik naredi mesečno za 100 evrov škode), ker je na 150 evrov najemnine 25% davka...
Pa računaj, pametnjakovič pametni... In začni oddajati.

Ja, vem, je veliko najemnikov raznoraznih goved, sam po temi sodeč tud ti nisi neka perla od najemodajalca, sploh ker enačiš oddajo stanovanja v najem s hostlom, da o lezbači nebi. Na žalost veliko ljudem (tudi tebi) ni jasno, kaj sploh pomeni dat stanovanje v najem. Pol si pa pridejo v "svoje" stanovanje zjutri pred tržnico kofete kuhat in podobne oslarije. Sem pa že videl nekaj totalno uničenih stanovanj po odhodu raznoraznih svinj, tko da vem, da oddaja stanovanja ni sekira v med.
Dejstvo pa je, da ko skleneš najemno pogodbo, tisto postane najemnikov dom in ti tja nimaš vstopa, tako je in če ti ne paše pač ne oddajaj, al si pa kupi hostel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
PIC, predvidevam da ste bili še deca (študentje)...zakaj niste dedku dali kak šnops al pa pir, pa si lepo nažgali enega v fajni družbi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.257
2.495
113
v lokalni ostariji
takle bo johaness ko bo v pokoju:)

varščina je namenjena za kritje škode.

kaj ti pomaga, da greš 1x mesečno v stanovanje? boš zaradi tega kaj zmanjšal namerno povzročeno škodo? 1x-2x letno je čist ok. da mal preveriš stanje.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Pa obstaja še institucija imenovana "Zavarovanje stanovanja"; ja, če oddajaš je malo dražje ampak tudi za zavarovanje rent-a-car ja plačaš več.
Svašta pi..a rodi a majka zemlja nosi.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.011
113
Obišči stran
Recimo moj primer pred leti. Oče je oddajal flat in je bil eden tistih, ki ko je oddal ga ni zanimalo, kaj pač najemnik dela, važno da je plačal najemnino. Niti ni preverjal položnic, ker je bil precej zaupljiv človek.

Zadnji najemnik pa je to dodobra izkoristil. Ko je šel ven, nam je kmalu po tistem v nedeljo na vrata stalnega naslova trkal izvršitelj zaradi nekega dolga... No, skratka, na koncu po vseh preverjanjih je bilo ugotovljeno, da je najemnik pustil preko 2mio takratnih SIT dolga. Sreča je bila samo tak, da je za njega (ker je bil takrat še mladoleten) jamčila mama, ki je potem v nekaj mesecih poravnala vso nastalo škodo...

črne pike pri dobaviteljih pa žal ni bilo mogoče izbrisati...

Če bom kdaj sam v vlogi najemodajalca bom pač v pogodbi zahteval, da se pač vsak mesec pošlje potrdilo o plačanih položnicah. Ter seveda člen, da se stanovanje in oprema pusti v enakem stanju kot pred prevzemom, kar bo dokazljivo s slikami.

Kaj dela najemnik notri oz koga vabi pa mene pač ne briga...
Aja, pa pogodbe ne bojo za nedoločen čas
evil.gif
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik johannes pravi:

Ti bom skeniral novo pogodbo. Ko bo sestavljena. In jo javno objavil v tej temi.

Da boš lahko z njo tekel k Hanžku. In na evropsko sodišče za človekove pravice.

Ker ne bo dovoljevala risanja po stenah in stropu z ogljem. In risanja grafitov po stanovanju in stopnišču. In trganja tapet z zidu. In tolčenja s kladivom po sveže brušenemu in lakiranemu parketu. Itd., itd.

Ker si eden tistih, ki misli, da če najemnik plača najemnino 150 evrov, lahko naredi za 100 evrov škode.
Ker si misliš, da ima lastnik čisto dovolj 50 evrov mesečno. Lova do krova.
No, pravzaprav lastniku ostane 5 evrov (če najemnik naredi mesečno za 100 evrov škode), ker je na 150 evrov najemnine 25% davka...
Pa računaj, pametnjakovič pametni... In začni oddajati.

No daj objavi, da se malo nasmejimo.

Če si že tu nekaj izmišljuješ, kako se šele potem obnašaš do najemnikov...
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
v mojem stanovanju imam 5 študentk. ena od teh je bila tujka...
fuj in fej, tujcev nikoli več. kulturno higienske navade so pod našim nivojem.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
tudi sam sem se tekom let oddajanja stanovanja študentom marsikaj naučil.

kar se stroškov tiče je takole; vsi dobavitelji mi fakture pošljejo na moj naslov. jaz jih plačam in najemnikom sporočim stroške, katere prištejem k najemnini. od uvedbe tega režima nimam nobenih problemov. res da vzame 5 minut mesečno, toda se splača...

tudi vse najemnike imam tudi ustrezno prijavljene, tako da se ne bojim morebitnih pravd na sodišču. mnogi najemniki znajo izsiljevati, če sumijo (ali vedo) da se zadeva oddaja "na črno".

najemnino večkrat pobiram v stanovanju, tako da vsaj tako izvajam kontrolo o ustreznosti uporabe stanovanja.

družini stanovanja sam ne bi oddajal. v primeru neplačevanja zna biti še kup "socialnih" problemov v zvezi z izpraznitvijo.

in seveda, pogodbe za max. eno leto, z opcijo dogovornega podaljšanja tri mesece pred iztekom roka...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Pa obstaja še institucija imenovana "Zavarovanje stanovanja"; ja, če oddajaš je malo dražje ampak tudi za zavarovanje rent-a-car ja plačaš več.
Svašta pi..a rodi a majka zemlja nosi.

Sveti Miklavž, a zdaj so pa tisti, ki oddajajo, pi..e?

Zgolj zato, ker oddajo (si moraš mislit) računajo, ker ne oddajajo zastonj, ker jim ni vseeno, če bodo morali vsake tri leta brusiti parket?

A ni mogoče dosti večja pi...a tisti, pri katerem mnogi delate 250 ur mesečno za 700 evrov?
Aja, to pa ni tema, o tem raje ne bomo...

Tisti, ki pa najemajo in pričakujejo, da bodo najeli sobo za 90 evrov mesečno (seveda z vključenmi stroškI), so pa angelci?
Vidiš, zame pa so taki, ki tako razmišljajo, nerealni, celo malce bolni v glavo.
To so praviloma taki, ki tuje ne cenijo, saj nimajo ničesar svojega, ki nimajo namena kdajkoli v bodočnosti kupiti svoj flet.
Če bi imeli kaj svojega, bi namreč cenili tudi tuje!
 
Nazadnje urejeno: