Podiranje stene - lesen strop

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik header pravi:
V pritličju bi podrl steno, da bi združil dva prostora tako, da bi nastal en velik prostor 10m x 4m.
Dolžina stene je 4m.
Strop je lesen in nad steno ni potem nobene stene. Stena v prvem nadstropju je zamaknjena levo za en lesen nosilec.
Ali moram vseeno (preventivno) dati kakšno nadomestno preklado na mesto kjer je sedaj stena?

Ne glede na mnenja nekaterih forumašev, predlagam preklado, lahko je lesena ali pa kovinska, odvisno od tega, kaj ti je bolj všeč.

Zakaj:
stare hiše se z leti nekako prilagajajo (beri - gibljejo) in konstrukcija po toliko letih lahko spremeni svojo prvotno nosilnost.
To kar je videti v osnovi popolnoma nenosilno, je morda kljub vsemu del nosilnosti stropa.

V glavnem - jaz ne bi tvegal popolne odstranitve brez nadomestnega nosilca.

LP
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nic, ker je spodaj prednapeta kupljena preklada, na njej je pa zabetonirana domaca preklada.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Tud jest bi se statika poklical.

Dal bos 200e, pa mirno spal. Strop ne bo razpokan, itn... Sigurno bolje preentiva kot pa pol ponovno saniranje...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nekateri statiki tudi pretiravajo ker se želijo zavarovati.

V mojem primeru je imel idejo da naredimo podporo na tej odprtini, s tem da bi moral narediti celoten okvir, ker levo in desno ni dovolj močan zid ( ker je samo opeka) , potem pa da enako moram narediti se čisto spodaj v kleti, pa še neke dodatne stebre, skratka od A do Ž bi on pregradil,ker drugače nebo nič držalo, pa čeprav bajta stoji skupaj že 60 let.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Zgoraj pri stropu sem odstranil omet do zidakov in se zgornji zidak čisto vsak premika - zgoraj je 1-2 cm prostora.
Kot sem napisal je stena OB stropniku tako, da ta stena ne drži popolnoma nič oz. na njo ni čisto nič obešeno.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Potem je zgleda v tvojem primeru res samo predelna stena, je pa vseeno fino da si to pogledal preden si upošteval vse nasvete "samo ruši" pa bo.