podaljšana garancija renault in SKLOPKA?!

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Če je pa dizel in na turbini na sesalnem delu prebije semering, pa avto na ful gasu pokuri motorno olje dokler ne zariba ali pa ne zmanjka olja... pa takoj potem zariba
smile-1.gif
No, to zadevo sem enkrat videl in se potem spraševal, ali ne pomaga v takem primeru enostavnpo ugasniti avto na ključ, ali pa avto daš v prestavo in ga z zavoro prisiliš, da crkne?

Pri novejših dizlih, ki imajo dušilno loputo, lahko situacijo rešiš s prvim ukrepom, sicer pa le z drugim.

Ko se spomnim na študentska leta....

Pri golfu II mi je motor ugasnil šele cca 10 sekund po tistem ko sem dal ključ iz ključavnice (ko je imel prevoženih okrog 450.000km)
cheer.gif

Ampak vozil sem se pa brez problema.

Sicer pa: Ali se nihče ne spomni tega: http://abclocal.go.com/wabc/story?section=news/investigators&id=7098302
in
Če človeka v takšnih trenutkih zagrabi panika potem njegov odziv niti približno ni iracionalen.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Prva zgodba - ono s toyoto landcruiser al kaj je že - je bilo zašaltanje in panika hkrati. Ženska ni niti enkrat samkrat zavore pritisnila, ampak je tiščala gas do konca.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Poleg tega pri nekaterih avtih pritisk na sklopko ne izklopi tempomata ... Je pa res da ti avti vrtljaje takrat bolj ali manj zadržijo na mestu oz. počasi padejo - da se da z vklopljenim tempomatom prestavljat.

Ja jaz si lahko tempomat naštmam od 0-200 in lepo prestavljam. Da bremza ne bi ugasnila tempomata,, bi torej morala odpovedati zavorna luč??
smile-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Ja jaz si lahko tempomat naštmam od 0-200 in lepo prestavljam. Da bremza ne bi ugasnila tempomata,, bi torej morala odpovedati zavorna luč??
smile-1.gif

confused-1.gif


Veliko VAG vozil ima recimo samo 1 stikalo na zavornem pedalu, ki pa ima 2 izhoda - za zavorne luči ter za ECU motorja. Če je kaj narobe z izhodom za ECU motorja, slednji onemogoči uporabo tempomata.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:
jaz si lahko tempomat naštmam od 0-200 in lepo prestavljam

Pri vsaj treh renaultih, fordu in pri mazdi tempomat ne dela pod 30 km/uro, vsak dotik katerekoli od komand izklopi tempomat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pritisk na plin običajno ne izklopi, le pospešuješ, potem pa ob padcu hitrosti spet tempomat drži hitrost.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Drži ja, tempomat pod 30 ne dela... Gas ga ne izklopi, ga pa premza in kuplunga ali pa če ga ročno preko tipke
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Manjka "zgoraj naštetih"... tud če se "dotakneš" prestavne ročice, žmigavcev al pa volana še ne izklopi tempomata :D